Butla z gazem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Butla z gazem

Postprzez przemyslawek111 » 8 lip 2013, o 11:07

Witam. Proszę o radę fachowców.

Moi współtowarzysze podróży mają następujący pomysł:

chcą iść na szlak z butlą gazową turystyczną i na szlaku zrobić sobie herbatkę i zupkę chińską. Nie docierają do nich moje argumenty, że jest to bezsensu.

Moglibyście wyrazić swoje zdanie na ten temat? Rozumiem, że taki sprzęt może się przydać w miejscu gdzie mamy nocleg (UG), ale żeby brać to na kilkugodzinne szlaki!?
przemyslawek111
Stonka bieszczadzka

Re: Butla z gazem

Postprzez lidkru » 8 lip 2013, o 11:38

co kto lubi, jak lubią usiąść i pichcić, to czemu nie? :-) no, chyba że to jest butla wielka i ciężka...
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 8 lip 2013, o 12:02

Myślę, że pomysł zabierania na szlak kuchenki turystycznej nie jest trafiony. Chyba, że na wielodniową wędrówkę po pustkowiu.
Proponuję herbatkę zabrać do termosu, a zupkę zrobić sobie w jakimś schronisku, czy bazie turystycznej.
No chyba że ktoś chce "poczuć moc survivalu", ale i tu są inne sposoby. Chćby coś takiego:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-29896-Pojemnik-turystyczny-do-gotowania-1000-ml-Barocook.html
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 8 lip 2013, o 12:08

hmmm, wg mnie Przedpiścy mają rację. Jeśli nie idziecie z dużym plecakiem, w którym taszczycie cały swój dobytek - bezsens. Termos w zupełności wystarczy. Ponadto z tego co pamiętam z regulaminu BdPN używanie otwartego ognia (zatem i kuchenki) dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach (schroniska, wiaty chyba nie). Zatem nie polecam.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez przemyslawek111 » 8 lip 2013, o 12:49

Oczywiście nie chodzi o kilkudniowe wędrówki, lecz o jednodniowe trasy (pętle), z małym plecakiem z podstawowymi rzeczami.
przemyslawek111
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 8 lip 2013, o 16:06

Pomysł został oceniony powyżej, ale jak ktoś lubi...to moze zabrać ze soba kartusz + palnik ( razem ok 500-600 g) i gotować. Ja taki noszę w Beskidzie Niskim, gdzie czasem zdarza się nocować w środku lasu. Na pewno jest to bezpieczniejsze niz ognisko...ale mniej romantyczne.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 9 lip 2013, o 16:07

creamcheese napisał(a):kartusz + palnik ( razem ok 500-600 g)

Ja bym się zmieścił w 300 g.

andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 9 lip 2013, o 16:15

Ja mam kartusz 400 g + palnik...na oko razem pół kg...ale pewnie są lżejsze.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 11 lip 2013, o 09:25

Przemysławku111 Ok. jeśli ktoś nie wytrzyma kilku godzin bez świeżo parzonej herbatki czy zupki chińskiej ,to może niech się zaopatrzy w porządny termos? - te kilka godzin temperaturę utrzyma.A po co taszczyć dodatkowo sprzęt ,no i mniej wprawny wędrowiec może ogień zaprószyć - po co to komu?
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez przemyslawek111 » 11 lip 2013, o 09:53

Ja o tym doskonale wiem :)

Na szczęście współtowarzysze podróży chyba się wycofali z tego pomysłu.

Dzięki za przekonanie ich.
przemyslawek111
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi