Cennik BdPN

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Cennik BdPN

Postprzez lucyna » 12 sty 2012, o 09:03

Piotr_S napisał(a):
lucyna napisał(a):Znasz, znasz: szlak zielony przez Dział, pasmo graniczne.

Tak, ale pasmo graniczne jest w głębi - więc przy wejściu również kupujesz bilet na ścieżkę :)
Konkretnie na ścieżkę "Wielka Rawka" (Jarzębina) zarówno od UG, p. Wyżniańskiej, jak i wejście na Dział od Wetliny (Działem też biegnie ścieżka).

Jesteś tego pewien? Nie przypominam sobie abym tam widziała oznakowania ścieżki. Nie byłam wprawdzie na Dziale w ub. roku ale wcześniej wędrowałam nim po kilka razy w roku. Lubię tę trasę, cisza i spokój plus fragmentaryczne panoramki warte grzechu.
W przewodniku po ścieżce 'Wielka Rawka" oznakowanym jarzębiną nie ma Działu. To szlak niebieski z Ustrzyk G poprzez Wielką Rawkę, żółty na Małą Rawkę a potem zielony do Przełęczy Wyżniańskiej.
Piotrek zapomniałeś o punkcie kasowym na szlaku zielonym na Dział, nie wiem czy tam są bilety na ścieżkę, tamtędy tylko schodzę.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 09:15

lucyna napisał(a):Jesteś tego pewien? Nie przypominam sobie abym tam widziała oznakowania ścieżki.

Przypuszczam, że ścieżkę podciągnięto Działem aż do Wetliny w wiadomym celu.
Aby nie być gołosłownym, mam przed sobą mapę "Bieszczadzki Park Narodowy", 1:40 000, wyd. I 2010 i widać na niej, że do owej ścieżki dorobiono przystanki przez Dział (są zaznaczone na mapie). Są to przystani od 34A do 43A. 34 to Mała Rawka - 34A pierwszy przystanek - 43A ostatni (Wetlina, wejście/wyjście na Dział).
Potwierdza to Informator Przyrodniczo-Turystyczny "Bieszczadzki Park Narodowy" z tegoż samego roku w którym te przystanki są opisane. krótko mówiąc musisz wyrzucić swoja książeczkę z opisem ścieżki i sięgnąć po aktualną ;)
Masz to wydawnictwo, bo to ten podwójny zrealizowany przez Compass zestaw, którego wydawcą jest BdPN (składany w foliowej oprawce).
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 12 sty 2012, o 09:20

Rzeczywiście, przedłużono ścieżkę, jest i odcinek do Wetliny. Ze spisu ścieżek wypadła "Salamandra" Ustrzyki G-Wołosate i nie wspominają o Jawornikach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 09:49

Piotr_S napisał(a):No jest to mylące, być może BdPN zmieni wraz z nadchodzącym nowym sezonem jego brzmienie...

Skoro jesteście tam na miejscu - a co najmniej niedaleko...
Skoro wskazana strona jest oficjalną - w każdym razie z logami i innymi bajerami...
Skoro omawiany cennik "wisi" już tam od dawna...
Skoro z pewnością macie kontakty z włodarzami Parku - tak tu się niektórzy przynajmniej chwalą...
To może ktoś z Was, jeśli Wam naprawdę na dobrym imieniu Bieszczadów zależy, zwróci im wreszcie uwagę, że to jest napisane:
- po pierwsze - nie gramatycznie,
- po drugie - w sposób prowadzący do zupełnie innego rozumienia niż działanie cennika w praktyce,
- po trzecie - taka "zmyłka" z daleka "pachnie" próbą cwaniackiego naciągnięcia: jak ktoś z przyjezdnych da się nabrać, to niech płaci dwa razy!
- po czwarte - to wstyd... chyba.
W końcu ktoś bierze jakieś tam "parkowe", a więc z naszego wspólnego państwowego budżetu pieniądze za aktualizowanie tej oficjalnej strony Bieszczadzkiego Parku Narodowego!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 10:07

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Piotr_S napisał(a):No jest to mylące, być może BdPN zmieni wraz z nadchodzącym nowym sezonem jego brzmienie...

Skoro jesteście tam na miejscu - a co najmniej niedaleko...
Skoro wskazana strona jest oficjalną - w każdym razie z logami i innymi bajerami...
Skoro omawiany cennik "wisi" już tam od dawna...
Skoro z pewnością macie kontakty z włodarzami Parku - tak tu się niektórzy przynajmniej chwalą...

Sądzę, że powinniście się zwrócić z tym bezpośrednio do dyrekcji Parku. Na stronie jest podany email i tam możecie wysłać swoje zażalenie - będzie to znacznie szybsza droga. Chyba że dyrekcja owa, zajrzy na forum i być może pod wpływem waszych sugestii zdecyduje się zmienić ten wprowadzający w błąd zapis...
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 10:12

Tys... prowda!
Ino, że stonka właśnie... padła!
strona BdPN napisał(a):Warning: require_once(/srv/home/bdpnond/public_html/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: Permission denied in /home/bdpnond/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/srv/home/bdpnond/public_html/includes/version.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/bdpnond/public_html/includes/joomla.php on line 71

A może już zadziałało:
Piotr_S napisał(a):Chyba że dyrekcja owa, zajrzy na forum i być może pod wpływem waszych sugestii zdecyduje się zmienić ten wprowadzający w błąd zapis...

Śmy potęgą są i... basta...?
:D
Zygmunt Skibicki

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 12:44

Nowa dyrekcja może zajrzy. i tak sobie przeczytałem ten cudny cennik i sobie patrzę, a tam w rubryce - Zwolnieni od opłat - nie ma przewodników beskidzkich. czyżby prewodnicy musieli bulić za wjazd do BdPNu? Jesli tak to niezłe jaja. Wprawdzie ze mnie taki pwdn gorski że w KPNie nie bylem już z 5 lat z grupą, ale z tego co pamiętam to w KPNie nadal przewodnicy wjeżdżaja gratis, przynajmniej jak ciągna za sobą chmarę "turystów". I sprawdziłem. wjazd do Parku Karkonoskiego kosztuje indywidualnego turystę 5 złociszy. a jak wchodzi z Przewodnikiem sudeckim 4 złocisze. a wedle regulaminu przewodnik nie płaci. nie ma znaczenia jaki to szlak i jest to oplata jednorazowa za caly dzień szlajania się po szlaku. nie ma niedomówień ani dwuznaczności. Może nowy dyrektor spojrzy na ten przyklad jak rozwiązal to jego kolega Pan Andrzej Raj w Karkonoszach. Tabelka jest prosta przejrzysta i czytelna. nikogo nie wprowadza w błąd.
www..kpnmab.pl/pl/oplaty-za-wstep-do-kpn,198
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 12 sty 2012, o 12:59

Przewodnik posiadający aktualną licencję BdPN nie płaci wstępów o ile wchodzi na teren parku służbowo.
Pozostali płacą.
Jeszce jedna ważna informacja. W BdPN bilety wstępu zobowiązani są wykupić opiekunowie grup, w tym szkolnych. Nie mają ulgi.

Cena, jak wspomniałam wcześniej z takimi uwagami jak te powyższe spotykam się tylko na forach.
Jedno muszę przyznać, BdPN robi dużo aby poprawiać infrastrukturę szlakową. Są nowe wiaty, deszczochrony, mostki, dylowanki, poręcze, szlaki są naprawiane non stop. Powstają nowe pomosty nad torfowiskami wysokimi w Tarnawie. Kumak powrzucał na Forum zdjęcia m.in tu

Aha, pracownicy KPN są na tym Forum, jakoś milczą w sprawie infrastruktury.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 13:29

to ciekawe że są pracownicy KPNu na tym forum. szkoda,że się nie wypowiadają w temacie, to prawda.
Ale myslę że nie muszą reklamować infrastruktury KPNu na forum bieszczadzkim bo od tego są fora sudeckie.
co do infrastruktury- to że nie chodze z grupami nie znaczy ze indywidualnie nie jestem w KPnie często. Otóż- infrastruktura w postaci wiat, mostków, poręczy itp jest nieporównywalna do tej w bieszczadzkim. Ja bym nie chciał żeby w Bieszczadzkim była taka sama jak w kpnie. z prostej przyczyny- nalezałoby wybrukowac polowe szlaków granitem. postawić z 20 więcej wiat. te które są starczą. poza tym Niemcy przed jedną i druga wojną nastawiali w Karkonoszach full schronisk. większośc istnieje do dziś. Szlaki są czytelne i remontowane na bieżąco. i z tego co pamiętam to scieżki wytycza się po to aby pokazac coś nowego poza szlakiem. ale o tym juz byla mowa w osobnym dziale. Niegdyś. Nie jest tak że kazda sroczka swoj ogonek chwali, bo ja wolalbym chwalić bieszczadzki ogonek niz karkonoski.
A'propos ulg dla opiekunów- jak prowadzałem grupy do KPNu to opiekunowie dostawali tzw bilet zerowy, tzn- dzieciarnia placiła ulgowe i na każde 10 dzieci był 1 zerowy, czyli bezpłatny. zgodnie z logiką i przepisami co do opieki nad nieletnimi na szlakach gorskich. tak było. i z tego co zdażylem się wlasnie dowiedzieć- jest nadal.
i jesli chodzi o licencję- w Karkonoszach wystarczy ze masz licencję przewodnicką, przewodnika sudeckiego. nikt nie wymaga dodatkowego smiesznego kwitka na park. bo to juz jest przesada, funkcjonujaca tylko chyba w BdPNie. Choc tego nie jestem pewien. więc nie będę sie spierał i udowadniał że przepisy w Bd są "najgorsze na planecie Ziemi ".
Jeszcze mi wpadł w oczy cennikmw Tatrzańskim PN- http://www.tpn.pl/pl/zwiedzaj/turystyka/news/86/Oplaty" target="_blank

I taki mały wtręt- chyba w większości Parków są karnety wielodniowe, ktore zachęcaja do dluzszych pobytów w Parku
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 14:23

Piotr_S napisał(a):Sądzę, że powinniście się zwrócić z tym bezpośrednio do dyrekcji Parku. Na stronie jest podany email i tam możecie wysłać swoje zażalenie...

Strona właśnie "ruszyła", ale za diabła nie mogę znaleźć na niej adresu mailowego BdPN-u.
Zna ktoś może ten tajemny kod?
Zygmunt Skibicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi