Cennik BdPN

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Cennik BdPN

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 14:27

Tak mi się jeszcze nasunęło. Wejscie służbowe na teren Parku na czym polega? bo chyba nie na zarobkowym prowadzeniu grupy turystycznej. To chyba dotyczy jakichś działań w służbie Parkowi albo przyrodzie, albo jeszcze komus lub czemuś. Proszę mnie nie odbierać że atakuję tutaj konkretną osobę, ale czy przewodnik pełni slużbę tak jak Straz Graniczna, Policja, Straż Pożarna, Straż Parku, czy po prostu prowadzi na jego terenie działalnośc zarobkową, tudzież gospodarczą... mająca to fakt walor edukacyjny, poznawczy dla jego klientów... nie wiem. Jeśli za wjazd na teren Parku przewodnik nie płaci, to mnie sie wydawało, że dzieje się to dlatego, że przyprowadza określona ilość klientów temuż, oni zostawiaja na jego terenie kasiorkę, nie tylko w postaci biletów wstępu, ale i we wszelakiej innej formie, a tenże przewodnik jest jakby takim naganiaczem na ich usługi. Bo przecież rownie dobrze móglby tychże turystów zaprowadzić-zawieźć gdzie indziej. Np do Cisnej do Siekierezady, albo na przejażdżkę kolejką albo na inne atrakcje. Ja tam nie myślę o sobie jako o człowieku pelniącym służbę dla narodu albo jeszcze czegoś tam, tylko jako o takim człowieczku, co zarabia na chleb m.in wodząc za sobą grupy ludzi i ględząc im o pięknie architektury i takich tam...

Do Pana Zygmunta Skibickiego
-niech Pan napisze priv do niejakiego leobek - to chyba jest dyrektor parku...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 14:32

Zygmunt Skibicki napisał(a):Zna ktoś może ten tajemny kod?

Na stronie jest formularz kontaktowy, co jest w zasadzie równoznaczne:
http://www.bdpn.pl/index.php?option=com ... 1&Itemid=3
ale można również próbować na sekretariat(at)bdpn.pl
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 14:36

OK!
Już znalazłem ukryte przejście w "labiryncie"...
I wysłałem na skrzynkę Dyrektora BdPN-u taką treść:
Witam.
Na forum bieszczadzkim od wczoraj trwa dyskusja na temat cennika wstępu do BdPN-u. Proponuję tam zajrzeć - cennik-bdpn-t1296.html
Z poważaniem...
Zygmunt Skibicki

Może ktoś tu zajrzy, może nawet coś napisze...
A jeśli odpisze mi mailem, skopiuję to tutaj.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez otrok » 12 sty 2012, o 14:51

..znaczy (kapitan), jeśli kupię bilet na szlak czy ścieżkę w Tarnawie, to mogę podjechać np. pod Smereka i na niego legalnie wleźć? czy nie mogę?
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 14:56

według cennika możesz i nie możesz. Bo raz piszą że bilet jest na caly dzien, ale nikt tam nie pisze że na cały dzień na dowolne odcinki szlakow. to jest tak metne że aż muliste. Zobaczymy co powie PAn Dyrektor. Dostał wieści.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 15:52

Jest nadzieja!
Dostałem póki co mailem od Pana Leopolda Bekiera:
Leopold Bekier napisał(a):Dziękuję za informację, zajrzę.

I odpowiedziałem:
Dziękuję za obietnicę, czekamy

Dalszy ciąg korespondencji zapewne nastąpi... tu.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 15:58

otrok napisał(a):jeśli kupię bilet na szlak czy ścieżkę w Tarnawie, to mogę podjechać np. pod Smereka i na niego legalnie wleźć? czy nie mogę?

Wszyscy (lub prawie wszyscy) tak robią. Z brzmienia zapisu wynika akurat coś odwrotnego - płacisz za wejście na teren parku a cena jest zależna od miejsca wejścia. Teoretycznie jak wyjdziesz, to chcąc wejść w innym miejscu powinieneś zapłacić ponownie. Teoretycznie.
Zapis jest niejednoznaczny, nie bardzo chce mi się wierzyć, że w parku nie ma osoby, która nie potrafiłaby sklecić jasnego i oczywistego zapisu, bo to można załatwić jednym zdaniem. Zatem jakiś cel w tym chyba jest - aczkolwiek dziwne, że komuś się chciało aż tak rozbudowywać cennik i wprowadzać stawki na poszczególne ścieżki. Tzn. jednym z argumentów było (imho) to, że wyższe ceny są na najbardziej oblegane szlaki, by je nieco rozładować (znaczy żeby nie zadeptali na maksa) i na wyższe w związku z tym koszty ich utrzymania,co oczywiście w praktyce sensu nie ma,bo i tak na nie pójdzie tyle samo ludzi. O ile życie byłoby prostsze gdyby była jedna cena na wszystkie szlaki (a niech i maksymalna) i jedna na ścieżki (skoro musi być osobna). Po co to rozgraniczać? I jakie kryteria przyjęto?
Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 16:13

ten cennik Bieszczadzkiego Parku jest po prostu dowodem na to ze komus się nudziło i cos takiego wymyslił. Racjonalnie wedlug mnie tego sie nie da wyjasnić. W koncu BdPn jest jednym z ponad 20 parków w Polsce i tylko w nim taki bubel powstał i funkcjonował. (funkcjonował, bo cennik nie obowiązuje zimą a tylko do 28 października 2011 bodaj, zatem teraz nie ma opłat- chyba,ze ja nie umiem go czytać). Mam wrażenie że szlo tez o kasę dla tych co obsługiwali budki. jako,że każda budka miala swojego ajenta i kazdy na takowej prowadził działalnośc gospodarczą. Były przecież przetargi na ajencje takowych w Berehach czy w Ustrzykach ( i chyba w Bereżkach) w 2011 roku. tak mi się wydaje, ale moge się mylić.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez APATOR1 » 12 sty 2012, o 16:56

wielkie dzięki za szczegółowe odpowiedzi-uspokoiliście mnie .ze na szczęście kupuje się jeden bilet
w tatrach nie kupuje się wcale biletów(wchodzi się przed 8 rano-kasy jeszcze zamknięte)
APATOR1
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 17:06

sprawdz jeszcze dokładnie czy przed kwietniem 2012 się wogóle kupuje bilety. Bo jak czytam te Bieszczadzko-parkowe wieści to mam wrażenie że opłaty sa tylko w sezonie wiosenno-letnim.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi