Cennik BdPN

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Cennik BdPN

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 17:10

APATOR1 napisał(a):w tatrach nie kupuje się wcale biletów(wchodzi się przed 8 rano-kasy jeszcze zamknięte)

Aż się któregoś dnia zdziwisz... kosztownie.

Obrazek

Jak myślisz?
Co ten filanc wypisuje?
Też się tłumaczyli, że jak wchodzili, to w budce nie było nikogo...
To zdjęcie zrobiłem na Przełęczy Orłowicza, ale są i takie z Tatr...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez APATOR1 » 12 sty 2012, o 17:27

21 dni byłem w Tatrach-2 razy kupowałem bilet
APATOR1
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 17:42

jerzumarian napisał(a):sprawdz jeszcze dokładnie czy przed kwietniem 2012 się wogóle kupuje bilety.

O tym mówi regulamin BdPN:

Pkt. 1. [...]Za wstęp na szlaki turystyczne oraz za udostępnianie obszaru ścieżek przyrodniczych pomiędzy 28 kwietnia 2011 r., a 15 listopada 2011 r., pobierana jest opłata w punktach informacyjno-kasowych.[...]

Pkt. 17. Ze względu na bezpieczeństwo turysty po letnim sezonie od 16.11.11 do 27.04.12 zaleca się zgłosić planowaną trasę do przejścia w stacjach ratunkowych GOPR lub w leśniczówkach obwodów ochronnych. Zgłaszanie może być osobiste, telefoniczne lub w dowolny, lecz skuteczny sposób. Wykaz obwodów (leśnictw) wraz z tel. kontaktowymi podany jest na stronie internetowej www.bdpn.pl. Za wstęp do Parku w okresie od 16.11.2011 r., do 27.04.2012 r., nie pobiera się opłat.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 12 sty 2012, o 17:43

APATOR1 napisał(a):21 dni byłem w Tatrach-2 razy kupowałem bilet

Raczej - moim zdaniem - powód do dumy to nie jest... Korzystając z czegoś co jest płatne, wypadałoby zapłacić - równie dobrze możesz zatankować samochód i odjechać nie płacąc...
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 17:51

Piotr_S napisał(a):Raczej - moim zdaniem - powód do dumy to nie jest...

Zdecydowanie i stanowczo popieram.
Zygmunt Skibicki

Postprzez anka-szklanka » 12 sty 2012, o 17:52

jak ktoś na urlopie wstaje o 7 i pędzi żeby zdążyć przed otwarciem budki tzn że naprawdę nie ma kasy, no a jak kocha góry to co ma biedaczysko zrobic?
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 17:53

i tu pojawia się kwestia kasy. ale jak sie trafi na strażnika niezbyt wyrozumiałego to nie pomoga zadne tlumaczenia

I opłaty w tym roku beda pobierane w takim razie od pierwszego długiego weekendu. w sumie to jest logiczne w Parku, gdzie ruch turystyczny zima niemalże nie istnieje. w koncu Bieszczady są ludne tylko wiosna-jesień
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 17:58

anka-szklanka napisał(a):ja jak kocha góry to co ma biedaczysko zrobic?

To może zaakceptujemy, że będzie w te góry jechał pociągiem na gapę, co?
A w schronisku "na waleta"...?
Przecież to się nie trzyma nawet... kupy!
Ja w górach wstaję o 5:30. To by miało coś znaczyć w sprawie mania czy nie mania pieniędzy na bilety wstępu?
Zygmunt Skibicki

Postprzez jerzumarian » 12 sty 2012, o 18:11

pojedzie w góry na stopa, przekima w "Mariocie" z "Barankiem", wlezie na szlak o 6 rano, o 10 jak na gorze pojawiaja sie straznicy to juz bedzie na dole pił piwo. I w sumie od akceptacji są odpowiednie slużby, które egzekwują przestrzegania odpowiednich przepisów. A w ogole to czy ktos pamięta jeszcze "Mariota" w Górnych? a "Baranka"? taki byl z niego poczciwina...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 sty 2012, o 18:31

jerzumarian napisał(a):...w sumie od akceptacji są odpowiednie slużby, które egzekwują przestrzegania odpowiednich przepisów.

Nie twierdzę, że chcę kogokolwiek przekonywać do moich poglądów - każdy niech ma swoje, które sam akceptuje!
To jest forum i każdy ma prawo napisać, co sądzi na dany temat.
Ja uważam, że te "odpowiednie służby" wcale nie są od akceptowania czegokolwiek! Żadne "służby" nie są od akceptowania. One są od egzekwowania i od niczego więcej.
Jeśli coś jak wyżej "akceptują", to znaczy, że biorą pieniądze za marne wykonywanie swoich obowiązków, czyli najnormalniej naciągają nas, podatników na swoje państwowe pensje z... budżetu.
I dlatego jestem, bo mam prawo być zadowolony, że Strażnicy Parków - obserwuję głównie TPN i BdPN - działają z każdym rokiem sprawniej i... skuteczniej.
Wiem, jestem wstrętny formalista!
Ale... dobrze mi z tym i nikt nie musi być... ze mną.
Zygmunt Skibicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi