Cennik BdPN

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Cennik BdPN

Postprzez jerzumarian » 13 sty 2012, o 14:26

Zygmunt Skibicki napisał(a):Podejrzewam, że przypuszczam, iż wątpię, by to mogło mieć cokolwiek wspólnego z taką, przyjezdnych mylącą akurat postacią cennika biletów wstępu do BdPN.

Jak i wiele poruszonych w tym watku myśli złotych i srebrnych. najpewniej tylko przeze mnie. jako mistrz odchodzenia od tematu kajam sie w prochu i popiele niczem Hiob jaki...
Choć o męczenstwo sam siebie nie podejrzewam... ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 13 sty 2012, o 18:39

Zygmunt (piszę do Cie bo innych to nie za bardzo interesuje) szlismy teraz od Krywego do chatySocjologa z gosciem, który ponad 30 lat mieszka w okolicy Chmiela i bardzo rzadko robi wycieczki, był bardzo zasmucony jak oglądał krajobraz i wkońcu stwierdził że jest obrzydliwy (mimo cudnego slońca i sniegu) i że nie bezdie już psuł sobie nerwów wycieczkami. Nie robilismy zdjęć.
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 sty 2012, o 19:16

anka-szklanka napisał(a):szlismy teraz od Krywego do chatySocjologa z gosciem, który ponad 30 lat mieszka w okolicy Chmiela i bardzo rzadko robi wycieczki, był bardzo zasmucony jak oglądał krajobraz i wkońcu stwierdził że jest obrzydliwy (mimo cudnego slońca i sniegu) i że nie bezdie już psuł sobie nerwów wycieczkami. Nie robilismy zdjęć.

Czyli to co piszesz to zdecydowanie relacja, że komuś się coś bardzo nie podobało, a nie Twoje osobiste, poparte wieloletnimi obserwacjami zdanie na temat obecnego stanu rzeczy, tak?
Ja znam Bieszczady sprzed 40-tu, 30-tu, 20-tu, 10-ciu lat i obecne - oczywiście turystycznie, a nie "miejscowo". Nie mogę powiedzieć, że nic się nie zmieniło, bo zmieniło się strasznie dużo. Nie wiem czy w tym wszystkim nie najbardziej zmieniły się moje... oczy? Jednak czegoś, co nazwałaś "gospodarką rabunkową w lasach" to ja tam obecnie nie dostrzegam(*). Swoją drogą... warto by sprawdzić, jak obydwoje rozumiemy to dość trudne do jednoznacznego zdefiniowania pojęcie? Może diametralnie różnie...? I między innymi dlatego prosiłem o te fotki. Rozumiem jednak, że nie mam co na nie liczyć. Może i dobrze...

(*) - Moim zdaniem, nawet w czasach "przedparkowych", gdy po całych Bieszczadach zupełnie bezkarnie buszowały iglopolowe DT-y do zrywki, a było to jednak dawniej niż wspomniane przez Ciebie 30 lat, wielkość wycinki nie zbliżała się nawet do rocznych przyrostów... chyba.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez jerzumarian » 13 sty 2012, o 20:34

Zygmunt Skibicki napisał(a):Czyli to co (...) chyba.
[/quote]

Cały tekst dotyczy przedmówcy dotyczy oczywiście cennika biletów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
I na przyszłość, jak sie Panu Szanownemu zechce komentować moje odbieganie od tematu to prosze od razu na priw do administratora, najlepiej do Piotra, a ten mi da czerwona kartke za kolejny faul i atak personalny.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 sty 2012, o 21:03

jerzumarian napisał(a):jak sie Panu Szanownemu zechce komentować moje odbieganie od tematu to...

Szlag by to trafił!
Przecież mi wcale nie chodziło o jakieś wyimaginowane odbieganie od tematu, a o inny - moim rzecz jasna zdaniem - związek przyczynowo skutkowy dotyczący kształtu i treści opublikowanego na stronie BdPN cennika oraz spisu ulg i zwolnień niż wypunktowana we wzmiankowanym, wcześniejszym poście nieaktualność treści ustawy. Treść postu mnie interesuje, a nie jego autor i jakieś jego urażone czymś ambicje!
Ja tu niczego nie komentuję, zwłaszcza cech osobowych uczestników dyskusji, cokolwiek to słowo oznacza... Posiadaczy jedynie słusznej racji jest tu aż w nadmiarze i nie mam zamiaru się do nich dołączać, ani tłumaczyć, dlaczego takiej ochoty nie mam.
Natomiast mam nadzieję, że w dalszym ciągu jest to forum i można tu bez narażania się na kompletnie nieuzasadnione, furiozalne napaści, wyrażać swoje osobiste zdania na wszystkie dyskutowane tematy, oraz że niem ma tu żadnego miejsca na dyskusje o sobie nawzajem...
Byłbym zobowiązany za nie zaprzeczanie...

A, że sobie z anką-szklanką z jej inicjatywy zresztą ucięliśmy małą dyskusję "na boczku", to też chyba nie powód do napiętnowania. Jakby to komuś w czymś przeszkadzało, to ktoś inny się pewno znajdzie, by wyciąć i w stosowne miejsce to ciepnąć.
Ostatnio edytowano 13 sty 2012, o 21:09 przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 2 razy
Zygmunt Skibicki

Postprzez jerzumarian » 13 sty 2012, o 21:06

Może ,żeby usystematyzować:
1. Kiedy bedzie do wgladu cennik biletów wstępu na sezon 2012?
2. Czy bedzie powrót do karnetów wielodniowych?
3. Czy bedzie rozgraniczenie cen biletów dla grup turystycznych z przewodnikiem i bez przewodnika (vide cennik do kpn-u)
4. Czy będzie mozna kupic bilet u strażnika parkowego?
5. Czy będzie porządek i ujednolicenie cen biletów?
6. czy aktualne zróżnicowanie jest wynikem konieczności dywersyfikacji układu ruchu turystycznego i jego kreowania w granicach BdPNu?
7. Czy Przewodnicy wchodzący na teren Parku z grupą (czyli jak to niektórzy nazywaja "służbowo"), maja uiszczać opłatę?
8. Czy opiekunowie grup turystycznych wchodzący ze swoimi podopiecznymi w ramach wycieczek maja ponosic pełna odpłatność za bilety?
9. czy jest możliwośc uiszczania opłaty za wstep do BdPNu przelewem ze wskazaniem terminu zwiedzania?

Jeśli to możliwe, byłoby rewelacyjnie gdyby w stosownym terminie wypowiedział się sam Pan Dyrektor Parku
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Drwalik » 17 sty 2012, o 10:07

jerzumarian napisał(a):Może ,żeby usystematyzować:
9. czy jest możliwośc uiszczania opłaty za wstep do BdPNu przelewem ze wskazaniem terminu zwiedzania?

Bardzo ciekawa i praktyczna koncepcja , idżmy za postępem /bankowość elektroniczna/ wszak chodzi w przepisach o uiszczanie opłaty za wstęp, na ścieżki/szlaki , a nie obowiązek wykupienia biletu w "budce"u konkretnego ajenta - to była przypuszczam przyczyna zniesienia karnetów. Pozostaje tylko problem docelowego konta takiej wpłaty i ew. zachowanie osób kontrolujących na takie "dictum", czyli okazanie wydruku imiennego przelewu z wyszczególnieniem kwot opłat na konkretne dni i trasy... w aspekcie prawnym "wyłudzenia" nie ma.
Każdy kredyt , abonament ma swoje indywidualne konto bankowe , mogą je mieć ajenci , a ja mogę przelewem elektronicznym każdemu z osobna uiścić i koniec problemów z punktem kasowym czynnym dłuuugo po wschodzie słońca na szlaku
Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 17 sty 2012, o 10:35

Drwalik napisał(a):Pozostaje tylko problem...

A czy my musimy rozwiązywać nie nasze problemy?
Tak zwany "uczestnik ruchu turystycznego" (URT) ma na terenie Parku mieć przy sobie wiarygodny dowód opłacenia swego pobytu konkretnego dnia w konkretnym miejscu i... nic więcej. Filanc napotykając na terenie Parku takiego URT-a ma prawo to skontrolować i... wszystko.
Jak to technicznie i finansowo rozwiążą władze Parku, to już zupełnie nie nasza sprawa, a moja... na pewno.
Jak "budkarze" będą nas zachęcali, byśmy jednak u nich, a nie przez internet kupowali bilety wstępu, to także ich sprawa...
Jak jest konkurencja, to zawsze jest spora szansa na poprawienie sytuacji... klienta.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Drwalik » 17 sty 2012, o 11:12

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Drwalik napisał(a):Pozostaje tylko problem...

....
Jak "budkarze" będą nas zachęcali, byśmy jednak u nich, a nie przez internet kupowali bilety wstępu, to także ich sprawa....

...Oczywiste , bo można by też automaty sprzedające bilety / czynne bez ograniczeń czasowych/ jako jednorazowa inwestycja ale ile środków finansowych pozostawało by dla BPN w kolejnych latach, kilka monet do środka i jest bilecik.. usytuowane nie koniecznie na wejściu na szlak/ścieżkę , choć i tam też...
Jak długo można tkwić w archaicznych rozwiązaniach powodujących nadmierne koszty /a to zawyża opłaty dla turystów/ ,nieporozumienia i problemy /choćby wejście na szlak przed otwarciem budki - bez bileciku/ ?
Dotyczy to także opłat choćby parkingowych.
Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 17 sty 2012, o 11:36

Najprościej zrobić jedną cenę na cały park, wykup biletu na dni. A sprzedaż niech prowadzą sklepy, kioski a nawet bary (coś takiego jak mnożna sobie teraz doładować prawie wszędzie telefon) Placówki które chciały by sprzedawać bilety dostały by naklejki "Tu kupisz bilet do BdPN", zaprogramowały by przycisk na kasie i po problemie. Wchodzisz do spożywczaka w Wetlinie kupujesz sobie 3 dni w parku, dostajesz paragon jako bilet i wszystko. Opłata nie powinna obejmować tylko tych co wchodzą na szlak, ale wszystkich przekraczających granice parku. Jedziesz autem do Ustrzyk G. to też musisz kupić bilet a już twoja sprawa czy pójdziesz na piwo, czy na Caryńską. Bilety objęły by większą ilość ludzi i mogły by być wtedy tańsze. Dogadać się z GOPRem jaki procent dostają, nie bawić się w jakieś myki ze ścieżkami. W cenniku było by prościej i czytelniej cena za dzień to samo ale z ulgą i jakieś korzystne ceny jak kupujesz tydzień, 2 tyg i miesiąc.
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi