Centrum Soliny i Polańczyka

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Centrum Soliny i Polańczyka

Postprzez lucyna » 9 sty 2011, o 07:40

Aj tam, aj tam.
Oczywiście, że istnieje plan Polańczyka i to kilka, można je kupić w inf. turystycznej w Polańczyku czy np. w ośrodku Unitra.
Można także nabyć folder-książeczkę za 1 zł z planami miejscowości, schematami tras spacerowych, a przede wszystkim z adresami bazy noclegowej.
Solina znajduje się na dwóch wzgórzach połączonych zaporą. Na Płaszy przez którą biegnie główna droga są ośrodki wypoczynkowe i stragany, na Jaworze stragany, obiekty gastronomiczne i nieszczęsna dyskoteka, gdzie giną ludzie w bójkach, po imprezie samochody są rysowane, a policja nie zdąża z interwencją, do kąpieliska płyną ścieki . Nie polecam Jaworu.

Polańczyk jest spokojniejszy, jest tam kilka fajnych knajpek np. Zakapior, jest baza WOPR, możecie sobie za 100 zł wypożyczyć żaglówkę, na przystani Trampa są kajaki, łódki, rowerki. Jeżeli chodzi o rejs to polecam tylko Trampa, jest najdłuższy i płynie za Wyspę Skalistą - to moja ulubiona atrakcja, płynęłam setki razy i nie mam dość. Na przystani Unitry są organizowane imprezy ale na zupełnie innej zasadzie. Tam jest diablo sprawna, profesjonalna ochrona, i co najważniejsza nie brutalna, tam nie ma burd. Przeważnie gra di dzej lub jakaś orkiestra.
lucyna
Zbanowany

Postprzez SABA » 9 sty 2011, o 09:11

Poszperałam trochę, poczytałam. Ustrzyki są napewno wspaniałym miejscem wypadowym w góry.Nam jednak oprócz wędrówek chodzi także o wędkowanie i dobrą zabawę, ale oczywiście bezpieczną. Być może Solina i Polańczyk są przereklamowane, ale nie dowiem się tego jak nie sprawdzę.Jednak mnóstwo osób jest nimi zachwycone i mam nadzieję, że także my do nich dołączymy. Dzięki wskazówce Piotra zamówiłam już internetowo plan jeziora Solińskiego i całej okolicy wydawnictwa Ruthenus. Kupiłam także przewodnik Bieszczady wydawnitwa Pascal,który mam nadzieję pomoże mi w wyborze tras do wędrowania. Cały czas rozważaliśmy Solinę i Polańczyk. Z tego co się zorientowałam to Lucynka ma naprawdę ogromną wiedzę na temat tamtejszych terenów i to upewniło mnie w wyborze Polańczyka na letnią kwaterę. Ośrodek Unitra podał mi lokalizację domków położonych najbliżej ich przystani.Jestem pewna, że wakacje będziemy mieli udane. :D
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez SABA » 9 sty 2011, o 09:31

Jeszcze tylko jedna sprawa. Zamówiłam przewodnik po Bieszczadach, ale tam napewno będą różne trasy zaznaczone. Jedziemy na około 10 dni i chciałabym poznać Wasze opinie co powinniśmy zaplanować na swojej wędrownej trasie. Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej Pereł Bieszczad, bo tak jak napisałam jesteśmy z drugiego końca Polski i nie wiem czy jeszcze kiedyś się tam wybierzemy (mam nadzieję, że tak), ale tymczasem proszę pokierujcie mnie jeszcze w tym temacie, aby książka którą otrzymam była tylko dopełnieniem całego planu. Na trasy będziemy raczej podjeżdzać samochodem więc proszę o informację, z której czy z których miejscowości mamy planować szlaki. A może polecaciedojazd jakimiś innymi środkami komunikacji, bo z samochodem jest tak, że tam gdzie rozpoczniesz wędrówkę tak ją musisz zakończyć. Liczę jeszcze raz na Waszą pomoc.Pozdrawiam
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 9 sty 2011, o 09:48

Przewodnik Pascala? A to sobie strzeliłaś w stopę. Mówiąc wprost wyrzuciłaś pieniądze w błoto. To pseudoprzewodnik.
topic209-10.html

Jedynym rozwiązaniem są pętle
* Tarnica to całodniowe wejście, bardzo, ale to bardzo atrakcyjne
Wołosate-szlak czerwony Rozsypaniec-Halicz-Tarnica-niebieski-do Wołosatego

* Połonina Wetlińska tu musicie posiłkować się busami to już lajtowe: wejście żółtym z Przełęczy Wyżnej do chatki, a potem czerwonym na Przełęcz Orłowicza, żółtym do Wetliny, tu możecie wpaść np. do Oberży Dolny Smerek na obiad i koncert

* Zatwarnica trasa eko muzeum W krainie Bojków, piękna pętla, po trasie możecie zaglądnąć do dawnej cerkwi w Smolniku, w sezonie letnim jest dostępna dla turystów, tam możesz za grosze kupić fajne pamiątki, np. akwarelki za 20-50 zł

* Jeden dzień na okolice Jeziora Myczkowieckiego
zapora w Myczkowcach, cudowne źródełko w Zwierzyniu, potem zielonym do takiego charakterystycznego wąskiego mostu, tam w lewo wąską drogą ku elektrowni w Myczkowcach, potem przez most, elektrownia i schodkami przez Grodzisko aby wyjść znowu na zaporę, tu także warto zaliczyć kamieniołom w Bóbrce, ośrodek Caritasu w Myczkowcach z ogrodem biblijnym i ekumenicznym

* Sanok skansen, zwiedzanie miasta, możecie wejść też na Górę Sobień, lub zdobyć Orle Skałki, szlakiem czerwonym wejście obok mostu wiodącego do skansenu, a zejście żółtym na Olchowce
lucyna
Zbanowany

Postprzez bogdan64 » 9 sty 2011, o 11:22

Trzeba do tego planu koniecznie dodać małą i wielką rawkę i bukowe berdo.
Co do wędkowania w Solinie to już od dawna tam nie wędkuję znam lepsze miejsca tyle,że nie w Bieszczadach
Koszt noclegu w Solinie będzie podobny do Ustrzyk. Większość tras można zaliczyć bez zbednego jechania samochodem i ponoszenia dodatkowych opłat za parkingi.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez SABA » 9 sty 2011, o 12:07

Pascala już kupiłam i mówi się trudno.Decyzja o noclegu w Polańczyku już zapadła i tego będziemy się trzymać. Natomiast za wszystkie podpowiedzi co do naszych wędrówek bardzo Wam dziękuję. Postaramy się zrealizować jak najwięcej z nich.To zawsze dobrze jak doradzi ktoś kto te tereny doskonale zna, bo narazie dla mnie Bieszczady to abstrakcja, ale mam nadzieję, że dzięki Waszym informacjom to się zmieni. Pozdrawiam
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez Audik » 13 sty 2011, o 14:11

bogdan64 napisał(a):Tak Solina jak i Polańczyk przereklamowane. Współczuję kuracjuszom.

Skłaniam się ku Twojej opinii. Ja wykorzystywałem Polańczyk jako bazę wypadową. Mieszkałem na wzgórzu powyżej drogi głównej dzielącej Polańczyk.
lucyna napisał(a):Aj tam, aj tam. ........ Polańczyk jest spokojniejszy, jest tam kilka fajnych knajpek np. Zakapior .....

Zakapior jest godny polecenia, jedzenie dobre i podane szybko. Ale to było na początku czerwca więc nie było jeszcze "stonki" - wolne stoliki czekały na mnie.
Ja w tym roku zamierzam zainstalować się w Wołkowyji lub Górzance, za dala od dyskotekowych wyjców :twisted: Poza tym koło Wołkowyji jest godny polecenia "Bar pod Gontami".
Audik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi