Centrum Soliny i Polańczyka

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Centrum Soliny i Polańczyka

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 16:43

Witam.
Czy ktoś mógłby mi napisać, które ulice Polańczyka stanowią jego centrum tzn. miejsce gdzie latem najbardziej "kwitnie" turystyczne życie.Takie samo mam pytanie odnośnie Soliny tylko z tego co się zorientowałam to w Solinie chyba nie ma ulic tylko są numery domów. Gdzie mogłabym znależć plany tych miejscowości ?
SABA
Stonka bieszczadzka

Re: Centrum Soliny i Polańczyka

Postprzez Piotr_S » 8 sty 2011, o 17:16

SABA napisał(a):Czy ktoś mógłby mi napisać, które ulice Polańczyka stanowią jego centrum tzn. miejsce gdzie latem najbardziej "kwitnie" turystyczne życie.Takie samo mam pytanie odnośnie Soliny tylko z tego co się zorientowałam to w Solinie chyba nie ma ulic tylko są numery domów. Gdzie mogłabym znależć plany tych miejscowości ?

Zacząłbym od zakupu mapy. Jakiejkolwiek mapy Bieszczadów ogólnie albo jeszcze lepiej "Solina i okolice" w skali 1:25k wyd. Ruthenus, wtedy zorientujesz się, że to pytanie w zasadzie pozbawione jest sensu.
Piotr_S
Administrator

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 18:50

Dla Ciebie Piotrze to pytanie nie ma sensu, a dla mnie ma sens.Jestem z drugiego końca Polski,nikt z mojego najbliższego otoczenia nigdy nie był w Bieszczadach i niewiele o nich wiem. Czy to takie dziwne, że chcę przygotować się do wyjazdu i wybrać miejsce, które najbardziej spełni moje oczekiwania?
Za informację o mapie dziękuję. Chętnie ją kupię tylko gdzie? Jeżeli masz jakieś namiary to chętnie skorzystam.
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 8 sty 2011, o 19:37

SABA napisał(a):Jestem z drugiego końca Polski,nikt z mojego najbliższego otoczenia nigdy nie był w Bieszczadach i niewiele o nich wiem. Czy to takie dziwne, że chcę przygotować się do wyjazdu i wybrać miejsce, które najbardziej spełni moje oczekiwania?

Właśnie dlatego (a nie ze złośliwości) sugeruję zakup mapy, warto się z nią zapoznać przed wyjazdem no i w końcu na jej podstawie planować wycieczki, itp. Solina i Polańczyk są nieco podobne - jedna ulica zatem z trafieniem do "centrum rozrywki" nie będzie trudno.
W Solinie jest to deptak przy zaporze, zapora i tereny za zaporą - poczujesz się tam jak na targowisku w dużym mieście :D
W Polańczyku podobnie - z tą różnicą że główny ruch skupia się w Polańczyku-Zdroju, ale jest to boczna ulica od głównej drogi przebiegającej przez tę wieś. Warto zajrzeć jeszcze w okolice wspomnianej Unitry i promu.
Mapy Bieszczadów są w każdej większej księgarni. Być może gdzieś dalej będzie problem z mapą Ruthenusa, ale mapy wydawnictwa Compass są w zasadzie w każdym Empiku, itp.
Można też nabyć wysyłkowo w internetowych księgarniach lub bezpośrednio u wydawców:
http://www.ruthenus.com.pl
http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... ieszczady/
http://bezdroza.pl/szukaj/bieszczady/10,0
Piotr_S
Administrator

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 21:50

Bardzo pomogła mi Twoja wypowiedź. Znalazłam w niej to czego nie mogłam poszukać w innych źródłach. Teraz wiem,że Solina i Polańczyk to nie są miejscowości typu Karpacz czy Zakopane i w zasadzie gdziekolwiek w nich się nie zakwateruję zawsze w zasadzie będę w centrum. Dziękuję także za namiar na mapy.Na pewno się w nie zaopatrzę.
Dziękuję i pozdrawiam.
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 8 sty 2011, o 22:09

Tak Solina jak i Polańczyk przereklamowane. Współczuję kuracjuszom.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 22:15

A jaką miejscowość Ty poleciłbyś?
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 22:18

A wogóle to dlaczego uważasz,że Solina i Polańczyk są przereklamowane? Czy Twoim zdaniem nie warto się w nich zakwaterować ? Dlaczego ?
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 8 sty 2011, o 22:38

Nic tam ciekawego nie ma. Trochę straganów i nieciekawy rejs statkiem Jeżeli ma to być baza wypadowa w wyższe partie gór to zdecydowanie lepiej wybrać Ustrzyki.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez SABA » 8 sty 2011, o 22:46

Dziekuję za podpowiedź.Wezmę ją pod uwagę.
SABA
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi