Chatka Puchatka ścieżka przez Jawornik

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Chatka Puchatka ścieżka przez Jawornik

Postprzez pawelj4 » 3 sty 2012, o 16:19

Witam serdecznie
jak w praktyce wygląda ta ścieżka ? chodzi mi o zejście do Zatwarnicy przez Jawornik
czy jest to tylko ścieżka na mapie, czy tez może oznakowany szlak ?
jak to wygląda w terenie ?

pozdrawiam
Paweł
pawelj4
Stonka bieszczadzka

Re: Chatka Puchatka ścieżka przez Jawornik

Postprzez lucyna » 3 sty 2012, o 16:21

Teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego - przejście zabronione. Nie wiem czy ścieżka nadal jest widoczna, byłam tam przed wiekami. Nie pamiętam nawet czy to była lewizna czy jeszcze można było się nią poruszać. Okolica - nic specjalnego, wyjątek to piękne panoramki.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 3 sty 2012, o 21:33

Z chatki w kierunku jawornika zima przejdziesz "nielegalnie" bardzo łatwo, bo o tej porze ścieżka jest nieźle widoczna na odcinku poloninnym wśród jagodzisk- oczywiście chodzi mi o tę teraz zimę. jakbedzie więcej sniegu to przejście jest trudne do granicy lasu. potem spokojnie. ale bez dobrej orientacji w terenie nie polecam. to ze na mapach figuruje tam jakaś ścieżka nie oznacza ze aktualnie ona tam jest
W ubiegłym roku szedłem ostatnio na Chatke z Dwernika tym "szlakiem" i ścieżki to tam wydeptuja zwierzęta. jest kawałek troche rozjeżdżony bo była tam niedawno scinka ( jak szedłem w maju a potem w czerwcu na Zatwarnice to troche tam połaziłem bo chciałem znaleźc starą drogę szutrową co ją budowali nad Suchymi Rzekami i połaziłem bezdrożami to było sporo scieżek zrywkowych ale zadna w kierunku połoniny- co zrozumiałe - jawornikiem biegnie granica BdPNu.
Nie polecam łazikowania w tym rejonie niedoświadczonym turystom bez obycia z górami i napewno nie w pojedynkę.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 3 sty 2012, o 22:54

Ja ostatnio schodziłem tamtędy w 1999 roku i ścieżka była w miarę wyraźna tyle, że przed Jawornikiem odbiłem już bez ścieżki do potoku Hylatego. Potem jeszcze w lutym 2001, ale też przed Jawornikiem odbiłem w drugą stronę w dół potoku Szumlaczego. Ale obecnie nie wiem jak to wygląda.
IraS
Administrator

Postprzez jerzumarian » 4 sty 2012, o 20:20

Jak sie idzie tamtędy w sierpniu to ścieżka jest wyraźna wśród jagodzisk. a w lesie jest już gorzej. Malo kto sie tam zapuszcza.
Co do atrakcyjności- widoki z grzebieni sa nieziemskie... Polecam
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi