Ścieżki Przyrodnicze BdPN czy mają sens w obecnym kształcie

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ścieżki Przyrodnicze BdPN czy mają sens w obecnym kształ

Postprzez lucyna » 13 cze 2011, o 16:46

Piotr_S napisał(a):
vm2301 napisał(a):No w imię krytykowanej przez Ciebie zasady Piotrze nic takiego nie będzie miało miejsca, bo on - ten turysta - i tak przyjedzie.

Niezupełnie - to był raczej taki wtręt ogólny, względem patrzenia wyłącznie pod kątem grup, bo takie coś obserwuje przynajmniej na tym forum. Masz rację - ten indywidualny turysta i tak przyjedzie. Ale czy te grupy zawsze będą walić drzwiami i oknami? Czas pokaże, ale to już dyskusja na osobny wątek.

Nigdy Ci Adminie nie przyszło na myśl, że ktoś może wypowiadać się w tematach na których się zna, mówić o sprawach w których się specjalizuje?
Czas pokaże.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 13 cze 2011, o 17:22

lucyna napisał(a):Nigdy Ci Adminie nie przyszło na myśl, że ktoś może wypowiadać się w tematach na których się zna, mówić o sprawach w których się specjalizuje?

Przyszło, jakoś tak przypadkiem, aczkolwiek zabij ale nie wiem w czym się specjalizujesz bo nigdy nie mówiłaś (w regulacji ruchu na szlakach?). Wolałbym jednak czytać wypowiedzi obiektywne zamiast informacji że to dzięki Tobie ludzie chodzą na Wetlińską oraz reklam wiecznie tych samych obiektów, obojętne czy mają coś do zaoferowania czy nie. Nadal czekam na info od osoby, która podkreśla na każdym kroku swoje eksperctwo ile procent stanowią grupy zorganizowane w stosunku do turystów indywidualnych. Dostanę w końcu odpowiedź na to banalne pytanie czy nadal nic z tego?
Piotr_S
Administrator

Postprzez vm2301 » 13 cze 2011, o 22:01

lucyna napisał(a):Tak składa się, że nasi goście to kierowcy bywający w całej Europie i nie tylko, jeżdżący po trasach turystycznych. Dolina Sanu ich zachwyciła, stadnina także podobała się. Ceny nie wzbudziły emocji, tylko zdziwienie. 75 zł/godz. jazdy bryczkami to wg nich taniocha.

Biorąc pod uwagę, że za 2 piwa, 2 kawy i sok zapłaciłem na Montmartre 50 euro pozwala mi twierdzić, że piwo po dychu w Ustrzykach nie będzie przegięciem.
Lucynko, dajże spokój. :mrgreen:

Ale co tam, może się nie znam, nie jestem specjalizującym sie ekspertem, a tylko zwykłym klientem, który płaci. ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 14 cze 2011, o 03:18

vm2301 napisał(a):
lucyna napisał(a):Tak składa się, że nasi goście to kierowcy bywający w całej Europie i nie tylko, jeżdżący po trasach turystycznych. Dolina Sanu ich zachwyciła, stadnina także podobała się. Ceny nie wzbudziły emocji, tylko zdziwienie. 75 zł/godz. jazdy bryczkami to wg nich taniocha.

Biorąc pod uwagę, że za 2 piwa, 2 kawy i sok zapłaciłem na Montmartre 50 euro pozwala mi twierdzić, że piwo po dychu w Ustrzykach nie będzie przegięciem.
Lucynko, dajże spokój. :mrgreen:

Ale co tam, może sie nie znam, nie jestem specjalizującym sie ekspertem, a tylko zwykłym klientem, który płaci. ;)

Oczywiście za owe dychę za piwo odpowiada też dyrekcja BdPN :mrgreen:
To niestety, widać na pierwszy rzut oka.
Mam pewną sugestię. Ruszcie się spod monitora, wejdźcie na ścieżkę, zobaczcie jak wygląda infrastruktura, przeczytajcie przewodniki po szlakach i wtedy możemy wrócić do rozmowy.
Ja jako ta bidna parafianka nie znająca innych regionów udaję się na Węgry w poszukiwaniu idealnych ścieżek dydaktycznych.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 14 cze 2011, o 03:24

Piotr_S napisał(a):
lucyna napisał(a):Nigdy Ci Adminie nie przyszło na myśl, że ktoś może wypowiadać się w tematach na których się zna, mówić o sprawach w których się specjalizuje?

Przyszło, jakoś tak przypadkiem, aczkolwiek zabij ale nie wiem w czym się specjalizujesz bo nigdy nie mówiłaś (w regulacji ruchu na szlakach?). Wolałbym jednak czytać wypowiedzi obiektywne zamiast informacji że to dzięki Tobie ludzie chodzą na Wetlińską oraz reklam wiecznie tych samych obiektów, obojętne czy mają coś do zaoferowania czy nie. Nadal czekam na info od osoby, która podkreśla na każdym kroku swoje eksperctwo ile procent stanowią grupy zorganizowane w stosunku do turystów indywidualnych. Dostanę w końcu odpowiedź na to banalne pytanie czy nadal nic z tego?

Nie Adminie, w ten sposób nie będziemy tu rozmawiać. Proszę zastanów się nad tym co piszesz, być może docenisz to co masz. Jeżeli nie, no cóż.
lucyna
Zbanowany

Postprzez skazaniec » 14 cze 2011, o 04:32

E tam - nie jet jeszcze tak gorąco - letni zaledwie. Normalna wymiana argumentów osób o różnych stanowiskach ;)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 14 cze 2011, o 07:39

lucyna napisał(a):Mam pewną sugestię. Ruszcie się spod monitora, wejdźcie na ścieżkę, zobaczcie jak wygląda infrastruktura, wtedy możemy wrócić do rozmowy.
Ja jako ta bidna parafianka nie znająca innych regionów udaję się na Węgry w poszukiwaniu idealnych ścieżek dydaktycznych.

sugestię przyjąłem i wiesz Lucyno, jutro mam w planie dzien rekreacyjny z narodem - w czeskim raju go zrobie, zeby sobie przypomnieć tamtejszą infrastukturę. a wczoraj zostalem namówiony na krotki spacer ścieżką dydaktyczną - archeo na pogórzu kaczawskim. po długiej niebytności na niej stwierdziłem, że moja nikła wiedza nt pobytu ludzi na tym terenie, kultury materialnej pogorza została przeze mnie w minimalnym stopniu nabyta dzięki tablicom POGLĄDOWYM na jej trasie rozstawionym. Wkomponowane w krajobraz, estetycznie wykonane( nie metalowe a drzewnianne ramy, z daszkami), z esencjonalnie zapodana wiedzą... nic dodac nic ując. odsyłam na pogórze kaczawskie- podam link to filmu z jednego ze spacerów po pogórzu zarejestrowanego przez telewizje regionalną, a "poprowadzonego" przez mojego nauczyciela przewodnictwa Edka Wiśniewskiego.
Nie używaj Lucyno, wobec siebie tak krytycznego okreslenia jak parafianka. to okreslenie nie przydaje chwały intelektualistce i ekspertce.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 14 cze 2011, o 08:21

Przypomniałem sobie o tzw pakietach zajęc edukacyjnych proponowanych przez ośrodki dydaktyczne. ma to ścisły związek ze sciezkami dydaktycznymi, jako ze z założenia zostały one utworzone jako zaplecze do prowadzenia zajęc terenowych w oparciu o konkretne programy.mam prośbę- czy mogłby ktos podać link do takich programów? nie moge znaleźć szczególów, choć ogólniki sie pojawiaja. ciekaw jestem pod jakim kątem administracja pn proponuje wykorzystanie scieżek. pytanie sie zrodziło na bazie doświadczeń z moich terenow. i z CEEiK Salamandra gdzie takowe programy istnieja i nauczyciele moga dobierać elementy edukacyjne wedle potrzeb swoich grup(znów pogórze kaczawskie podaje jako przyklad, bo dość bliska koszula ciału) Podaję i lansuje być może z uporem maniaka, bo chciałbym aby takie dobre pomysly były wdrażane na dużo ciekawszych przyrodniczo obszarach, jak choćby bdpn.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 15 cze 2011, o 05:49

lucyna napisał(a):Oczywiście za owe dychę za piwo odpowiada też dyrekcja BdPN :mrgreen:

A kto tak twierdzi? Nie zrozumiałaś mojego postu?
Chodziło mi o porównywanie cen bieszczadzkich do tych w promieniu 2 tys. km.

lucyna napisał(a):To niestety, widać na pierwszy rzut oka.

A co widać?

lucyna napisał(a):Ruszcie się spod monitora, wejdźcie na ścieżkę, zobaczcie jak wygląda infrastruktura, przeczytajcie przewodniki po szlakach i wtedy możemy wrócić do rozmowy.

No właśnie z takowej wróciłem.
Jak mógłbym wypowiadać się na temat czegoś, czego na oczy nie widziałem?

PS. Tez jestem ciekaw tych proporcji turystów zorganizowanych do indywidualnych. Jeśli ich nie znasz nie wstydź się przyznać, wtedy może wspólnie poszukamy informacji.
Jakbym miał strzelać, to na oko rzekłbym kilka procent, no może do 10%.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 15 cze 2011, o 16:54

podziwiałem zagospodarowanie ściezki po arboretum bukowina pod zamkiem Hruba Skala. tablice mi nie przysłaniały widoku na drzewa i na krzewy. a potem pospacerowalem z grupą do zamku Valdstejn. ścieżka odnowiona. dawno nie szedłem. wstęp oczywiście bezpłatny. i do arboretum i na szlak na Valdstejn. tam mozna. a w ogóle- w czeskim kraju to takie niepłatne sciezki w parkach to norma. bo tam kase robi sie na czym innym. a podstawa jest pomysł. a Nie ISTNIENIE. co do proporcji- na przestrzeni całego roku stosunek turystów indywidualnych do grup zorganizowanych w polskich górach jest 6 do 1. to z badań z 2009 r z POTu
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy