Ścieżki Przyrodnicze BdPN czy mają sens w obecnym kształcie

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ścieżki Przyrodnicze BdPN czy mają sens w obecnym kształ

Postprzez jerzumarian » 12 cze 2011, o 19:30

cena biletu nie jest najistotniejsza. dla mnie scieżki w obecnym ksztalcie nie są warte funta kłaków. i nawet jakby były za 50 groszy to bym sie burzył. bo bierze sie kase za swoją indolencje, arogancję wobec turystów i nicość infrastrukturalną. Dziś odwiedził mnie kumpel z jelonki. i tak przy piwku gadalim w gronie "fach-off-cuff " i znaf-cuff turyzmu o infrastrukturze. jako zadowalająca uznaliśmy rozmieszczenie barów w polskich górach i sieci sklepów w których dostepny jest alkohol. Jednakże mimo woli zeszlimy na temat ścieżek przyrodniczych, bo kolega jest autorem takowych w sudetach. i jak mu pokazałem pare fotek dokumentujących ścieżki w bdpnie i dyskusje na forum, to ... musiał sie napić, żeby nie paść ze zdumienia ze są głosy na tak. określił to mianem demagogii socjalistycznej. ja niestety z żalem przyznalem mu racje. Władza jest dobra, partia daje wszystko, czasem rzuca paruffki do rzeźni .. a jutro miś w tvp. se obglondne, zeby sobie te gadki fspomniec.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 12 cze 2011, o 20:31

Aha, reasumując jerzu zna się na wszystkim i wszystko lepiej wie niż inni.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 12 cze 2011, o 20:41

szkoda słów. zostało tylko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 12 cze 2011, o 20:50

lucyna napisał(a):Co jest bzdurą? Moje słowa czy analizowanie możliwości sterowania ruchem turystycznym?

Bzdurą jest myślenie że cena biletu ma wpływ na ruch na szlaku, czyli że może to być czynnik sterujący ruchem turystycznym. Zwłaszcza przy groszowych różnicach. Można teoretycznie sterować w ten sposób ruchem, gdyby jeden szlak był po np. te 6,80 a w zamian inny, w pobliżu - podobnie atrakcyjny - za darmo a i tak nie dałoby to pewności że wpłynie na spadek ruchu na oczekiwanym szlaku.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 12 cze 2011, o 20:54

Piotr_S napisał(a):
lucyna napisał(a):Co jest bzdurą? Moje słowa czy analizowanie możliwości sterowania ruchem turystycznym?

Bzdurą jest myślenie że cena biletu ma wpływ na ruch na szlaku, czyli że może to być czynnik sterujący ruchem turystycznym. Zwłaszcza przy groszowych różnicach. Można teoretycznie sterować w ten sposób ruchem, gdyby jeden szlak był po np. te 6,80 a w zamian inny, w pobliżu - podobnie atrakcyjny - za darmo a i tak nie dałoby to pewności że wpłynie na spadek ruchu na oczekiwanym szlaku.

To Ty tak sądzisz. Dopóki nie masz na to dowodów to są tylko i wyłącznie Twoje spekulacje.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 12 cze 2011, o 21:01

jako ze mam zawsze rację i nigdy sie nie mylę to napisze tak:
Lwóweckie Książęce jest najlepsze !!! A że o gusłach sie dysput nie prowadzi, to dla mnie TO PIWO jest najlepsze. I jak usiąde zeby czytać ten wątek, tożeby mi sie w chłodnicy nie zagotowalo, uzupelnie płyn tym specyfikiem. Albo mi sie wydawało, albo to ja wszystko wiem najlepiej!!! ale mam konkurencję. Wybitna przedstawicielkę bieszczadzkiego grona przewodnickiego, znanego fachowca i naukowca, wszelkich for gwiazde.
Piotrze, szanowny kolego nie moge sie z Tobą zgodzić, bo to sa tylko Twoje spekulacje. gdybys choć jeden dowód przedstawił... może być osobisty :ugeek:
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 12 cze 2011, o 21:50

lucyna napisał(a):Dopóki nie masz na to dowodów to są tylko i wyłącznie Twoje spekulacje.

To nie są spekulacje tylko podstawy marketingu, sprawdzające się w dziesiątkach innych dziedzin. Oczywista oczywistość jak mawiał jeden taki. Ale zawsze możesz przedstawić dowody że jest inaczej, np. to że dzięki temu iż szlak żółty na Wetlińską jest najdroższy, chodzi tam mniej turystów :D Bo inaczej to są tylko Twoje spekulacje :D
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 13 cze 2011, o 04:09

Na szlak żółty wchodzi większość turystów, przeważnie grupy zorganizowane dzięki jednemu panu z krainy wilka, jednej pani, która z nim kiedyś współpracowała i kilku innym przewodnikom. Program z Wetlińską jest we wszystkich ośrodkach w Bieszczadach i w większośi biur w Polsce plus dziesiątki stron.
lucyna
Zbanowany

Postprzez PaweleS » 13 cze 2011, o 06:16

Gorąco tu jakoś ;)
Nie bardzo mam w tej chwil czas czytać ale uważam ,że bilety do BPN są wyjątkowo drogie.
Mnie jeszcze stać (na dzień dzisiejszy czas) ale sam mam znajomych ,którzy mają więcej dzieci i taki wstęp jedno lub kilkudniowy może mocna nadszarpnąć budżet.
Tym bardziej ,że z tego co wiem to kasa idzie do "centrali" a stamtąd wraca już o wiele mniejsza sumka.
Pamiętam ,kilka a nawet kilkanaście lat temu ,że np w Pieniński Parku Narodowym,bądź Babiogórskim czy też Słowiński
bilet stanowiła mała pocztówka-piękna pamiątka dla dzieciaka czy dorosłego.
A jeszcze dziesiąt lat temu Bieszczady były jednym z tańszych miejsc do aktywnego wypoczynku,do kontaktu z przyrodą.
Dziś już niestety tak nie jest.
A przecież to wszystko jest dla nas.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 13 cze 2011, o 08:16

PaweleS napisał(a):Gorąco tu jakoś ;)

Aż się gotuje!!! Już nie bardzo łapię... To czy te ścieżki mają sens, czy nie mają :?:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy