Cisna po raz pierwszy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Cisna po raz pierwszy

Postprzez elmagico » 3 cze 2016, o 23:19

Heja,
Za 2 tyg jadę na weekend pod namiot do Cisnej. Planuję rozbić się Pod Hornem. Przyjeżdżam w piątek późnym wieczorem, wyjeżdżam w niedzielę wieczorem. Nie do końca wiem jakie wybrać sobie ze dwie trasy, jedna na sobotę druga na niedzielę. Takie na 7-8h łażenia. Nie musi być pętla, zawsze złapię jakiegoś stopa czy busa. Zawsze moją bazą wypadową były UG i nie orientuję się w okolicy.

Podpowiecie mi coś?
Zastanawiam się też czy w okolicy jest jakiś bliski szczyt żeby zobaczyć wschód słońca.

Z góry dzięki!
elmagico
Stonka bieszczadzka

Re: Cisna po raz pierwszy

Postprzez łazik » 4 cze 2016, o 14:49

Fajna trasa jest z Żubraczego do Roztok Górnych.Ponoć wyznakowali tam nawet szlak.Możesz po dojściu do Roztok tryknąć się do Przełeczy nad Roztokami.Fajne miejsce,a i ludzi raczej niewielu możesz spotkać.Jeśli chcesz wschód słońca to najlepiej z Jasła,Okrąglika lub Płaszy,ale to byś musiał zabiwakować w górach.Ewentualna druga trasa to z Hona na Chryszczatą,z Chryszczatej nad Bobrowe Jeziorko i przez Rabe do szosy na stopa.Co prawda z Wysokiego Działu widoków raczej nie ma,chociaż gdzieś tam jest wieża nówka sztuka.Możesz ją odnaleźć.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez długi » 4 cze 2016, o 17:48

Można trochę drugą stronę - Jasło-Fereczata zejście do miejscowości Smerek. Albo Dołżyca-łopiennik-zejście do Jabłonek, Jest kilka możliwości. Jeszcze Żubracze-Balnica-Wola Michowa - śliczny spacer.. W wariancie z kolejką
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez elmagico » 6 cze 2016, o 22:28

łazik napisał(a):Fajna trasa jest z Żubraczego do Roztok Górnych.Ponoć wyznakowali tam nawet szlak.Możesz po dojściu do Roztok tryknąć się do Przełeczy nad Roztokami.Fajne miejsce,a i ludzi raczej niewielu możesz spotkać.Jeśli chcesz wschód słońca to najlepiej z Jasła,Okrąglika lub Płaszy,ale to byś musiał zabiwakować w górach.Ewentualna druga trasa to z Hona na Chryszczatą,z Chryszczatej nad Bobrowe Jeziorko i przez Rabe do szosy na stopa.Co prawda z Wysokiego Działu widoków raczej nie ma,chociaż gdzieś tam jest wieża nówka sztuka.Możesz ją odnaleźć.

Myślę o okolicach Jasła na wschód słońca. Da się tam gdzieś dyskretnie rozbić namiot? Może to naiwne pytanie ale nie miałem jeszcze okazji kimać na dziko ;)
elmagico
Stonka bieszczadzka

Postprzez łazik » 8 cze 2016, o 18:11

Jasne,że się da.Tylko porządek trzeba zostawić i nie drażnić Misiaków.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi