Cisna-Smerek (wycieczka zima)

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Cisna-Smerek (wycieczka zima)

Postprzez gs11 » 21 sty 2012, o 15:07

Witam. Chciałem sie dowiedziec, jak wygladalaby wycieczka piesza z Cisnej na Smerek (Chatka wypoczynkowa Smerek), przy obecnej pogodzie. Z informacji wynika ,ze trasa zajmuje ok 6,5 h, tylko wiadomo jest zima, nie jestesmy za bardzo doswiadczeni w zimowych wycieczkach. Czy ciezko o tej porze roku na taka wycieczke, ile mogloby to trwac, zna ktos warunki pogodowe ,ilosc sniegu na tym odc. szlaku czerownego?

z gory dzieki
gs11
Stonka bieszczadzka

Re: Cisna-Smerek (wycieczka zima)

Postprzez kresowiak » 21 sty 2012, o 15:55

Nie polecam tej wycieczki w w tych warunkach pogodowych.Snieg do pasa , a dzien zbyt krotki.Jesli chcesz koniecznie wejsc na Smerek, to radze podjechac do Wetliny i sprobowac wejsc przez Przelecz Orlowicza na szczyt a gdyby warunki pozwalaly to mozna zejsc do Kalnicy.Na jeden zimowy dzien wystarczy.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 21 sty 2012, o 16:08

Nie polecam podejścia, wątpię abyście sobie poradzili nawet na rakietach śnieżnych. Pokrywa śniegowa przekracza 1 m, jest naprawdę trudno. Idzie odwilż, śnieg jest mokry, leży na niezlodowaciałej ziemi. Dziś schodziłam z Kamiennej Laworty, szybciutko, bo po trasie narciarskiej. Miejscami stężenie narciarzy było zbyt duże, musiałam im ustąpić miejsca, to wpadałam po pas w mokry, nieprzyjemny, troszeczkę brejowaty śnieg. Nawet przez spodnie górskie i spodnie ochraniacze z gore texem czułam tę wilgoć.
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 21 sty 2012, o 21:38

Hop, hop!, chyba chodzi Ci o miejscowość Smerek, a nie szczyt o tej nazwie :?:
A może o http://www.bieszczady.pl/?catID=597&offerID=445
Jeśli tak, to można zrobić sobie spacerek stokówką. Myślę jednak, że też będzie poważnie zaśnieżona.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez m.c » 22 sty 2012, o 12:14

stokówką na Widet ,ale bez rakiet to chyba nie da rady.Z Widetu do Smereka to pestka.
m.c
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 22 sty 2012, o 17:54

gs11 napisał(a):Z informacji wynika ,ze trasa zajmuje ok 6,5 h, tylko wiadomo jest zima, nie jestesmy za bardzo doswiadczeni w zimowych wycieczkach. Czy ciezko o tej porze roku na taka wycieczke, ile mogloby to trwac, zna ktos warunki pogodowe ,ilosc sniegu na tym odc. szlaku czerownego?

Na dzień dzisiejszy możesz iść co najwyżej szosą do Smereka, ewentualnie proponowaną stokówką. O szlaku czerwonym zapomnij, bo nie wyjdziesz nawet na Jasło.
Piotr_S
Administrator

Postprzez MarcinekNu2 » 23 sty 2012, o 20:59

O to aż tak ciężko? Czy wycinka w zimie ustaje i stokówki są nieprzetarte? Oprócz pilnowania dzieciaków na nartach miałem ochotę trochę połazić po terenie.
MarcinekNu2
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 24 sty 2012, o 16:13

MarcinekNu2 napisał(a):Czy wycinka w zimie ustaje i stokówki są nieprzetarte?

Nie, w zimie lasy są eksploatowane i sporo stokówek jest przetartych. Co do stokówki Cisna - Smerek to nie wiem czy jest przetarta.
Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 25 sty 2012, o 15:57

wystarczy zadzwonic do leśnictwa własciwego miejscowo dla terenu
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi