Co koniecznie trzeba zwiedzić ?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Co koniecznie trzeba zwiedzić ?

Postprzez Ina1973 » 13 cze 2011, o 09:29

Mam tylko tydzień-co koniecznie zwiedzić a co sobie odpuścić ? Obowiązkowo Połoniny i Tarnica,może Solina,może przejazd kolejką...co jeszcze proponujecie???
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Co koniecznie trzeba zwiedzić ?

Postprzez lidkru » 13 cze 2011, o 10:56

no to masz problem :)
Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji: co lubisz bardziej a co mniej. Jeśli góry, to po prosto właź wszędzie tam, gdzie możesz, a jeśli zwiedzanie, to Sanok- dla mnie skansen był sam w sobie ogromną atrakcją, a teraz jeszcze słyszę, ze dochodzi miasteczko galicyjskie, więc będzie ciekawiej.
zdaje sie, ze bazę macie mieć w Wetlinie, więc szlaków mnóstwo. Z doświadczenia Ci podpowiem, żebys nie robiła za dokładnych planów, bo i tak sie nie uda ;) a potem żal. Lepiej codziennie wieczorem zrobić plan na kolejny dzień
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 13 cze 2011, o 16:50

Nie warto tu przyjeżdżać, tu wszystko jest drogie lub strasznie drogie. :mrgreen:
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 13 cze 2011, o 18:50

Oprócz stałych punktów programu (odsyłam do watków typu tydzien w bieszczdach itp) zajrzyj do paru knajp, odpocznij od zgiełku na szlaku i zażyj zgiełku knajpy. Warto zrobić sobie dzień w cerkiewkach. zacząc w smolniku nad sanem, pojechać do Chmiela, potem przez Dwernik (kościoł z lat 80-tych) , do Łopienki. a potem przez Górzanke do Baligrodu. a z tamtad to już rzut beretem do Komańczy (przez Cisną) ;) Albo przy okazji jakichs trzs pieszych. ale ciekawe obiekty sakralne leża daleko od najpopularniejszych szlaczków.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 13 cze 2011, o 19:06

Ina1973 napisał(a):Mam tylko tydzień-co koniecznie zwiedzić a co sobie odpuścić ?

Warto również zaopatrzyć się w jakiś przewodnik i mapę. Jak wypasiony (merytorycznie) to Rewasz, jak oszczędny to np. Bezdroża "Bieszczady z plecakiem", wyd. II (ale to 2008r.), lub "Bieszczady. Przewodnik - Celownik", Wydanie 1 z marca tego roku, albo "Bieszczady. Solina. Połoniny, Cerkwie. Przewodnik Rekreacyjny. Wydanie 2 K. Plamowskiego" z maja tego roku. wszystkie w podobnym przedziale cenowym.
Piotr_S
Administrator

Postprzez karabin_bojowy » 13 cze 2011, o 20:36

Ja tam polecam spacer do Jeziorek Duszatyńskich :) ... ja to lubię tam sobie połazić... szlakiem cerkiewek jak najbardziej... no i jeszcze można na Dwernik Kamień i polecam do źródeł Sanu - Sianki, Beniowa :) ... ale ja to inna jestem i mnie tuptanie na połoniny już nie rajcuje ;) ... W każdym bądź razie życzę wspaniałego pobytu cokolwiek wybierzecie :) ...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 13 cze 2011, o 20:44

Piotr_S napisał(a):Warto również zaopatrzyć się w jakiś przewodnik

W zeszłym roku kupiłem w Lutowiskach przewodnik "Dzikie Bieszczady". Pięknie wydany, ze wspaniałymi fotografiami. Inny niż typowe przewodniki turystyczne. Myślę, że jest wydany z myślą właśnie o takich jak Ty - Ina. Polecam (jeśli go gdzieś znajdziesz)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 13 cze 2011, o 20:46

Ciebie Połoninki nie rajcują bo żes na nich szlak autostradowy wydeptała. :lol:
ale taki swieżak niech se wlezie... ;) na wszystkie. nawet sobie przewodnika na forum może znaleźć. i na wetlinską sie wdrapać z trudem....
ale bez jaj- poloniny zdobądźcie. warto. ja sobie lubie poleżeć na caryńskiej.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Ina1973 » 14 cze 2011, o 08:42

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :D Już się nie mogę doczekać lipca :D
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez otrok » 16 cze 2011, o 10:50

jeśli ktoś będzie już w Sanoku w skansenie, to nie może nie zajrzeć do muzeum zamkowego, aby obejrzeć powyciągane z cerkwi ikonostasy i przestraszyć się obrazów Beksińskiego.
A niedaleko za Sanokiem jest urocze Lesko; polecam galerię w synagodze i jak ktoś lubi spacer po kirkucie, osłodzić to można później w "Słodkim domku".
Są też malownicze ruiny w okolicy: Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu i zamek Sobień w Załużu.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi