Co można robić w Bieszczadach w październiku?

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Co można robić w Bieszczadach w październiku?

Postprzez rozeff » 2 paź 2009, o 19:19

Hej, moje pytanie może być troszkę złudne bo oczywiście wiem po co przyeżdżam w Bieszczady! Chodzi mi jednak o aspekt nie związany z mistycyzmem samych gór, z kontemplacją i odnajdywaniem siebie itd.
Przyjeżdżam do Ustrzyk Górnych 5.10.2009 - 8.10.2009 i chociaż wszystkie dni mamy wypełnione 6 - 10 godzinnymi wyprawami to jestem ciekawy czy w tym konkretnym terminie odbywają się w tej lub szerszej okolicy jakieś imprezy muzyczne, kulturalne, albo najlepiej niewiadomojakie, małe lub trochę większe? Zawsze można trochę przemodelować nasze chyba trochę zbyt ambitne plany pieszych wędrówek w celu poobcowania z nietuzinkowymi ludziami.
Proszę również o wskazanie ciekawych miejsc, np. knajpek, schronisk które są miejscami bytowania ww wymienionych ludziów.
Jeżeli ktoś zechce podzielić się ze mną takimi wiadomościami (w co niestety wątpię widząc niewielki ruch na forum),będę ogromnie wdzięczny, a z podanych informacji na pewno chętnie skorzystają inni nietutejsi, zakochani w bieszczadzkim kawałku Polski.
Dla ułatwienia dodam że jesteśmy z Dobrzenia Wielkiego (15 km od Opola), średnia wieku niestety w okolicy 40chy, ale to tylko średnia, bo duchem niekoniecznie, czterech facetów i jedna dziewczyna.

pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych forumowiczów - rozeff
Ostatnio edytowano 2 paź 2009, o 20:00 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edytowano temat - nie piszemy caps lockiem
rozeff

Re: Co można robić w Bieszczadach w październiku?

Postprzez Piotr_S » 2 paź 2009, o 20:06

rozeff napisał(a):to jestem ciekawy czy w tym konkretnym terminie odbywają się w tej lub szerszej okolicy jakieś imprezy muzyczne, kulturalne, albo najlepiej niewiadomojakie, małe lub trochę większe?

No ciut za wcześnie przyjeżdżacie, bo 9-10.10 w UG odbywa się Czart Granie.
Poza tym od 7.10 do 11.10 jest rajd PTTK z Opola "Opolska Jesień w Bieszczadach – 2009", zawsze można się zintegrowac z "krajanami" (baza w domu PTTK w Wetlinie), być może spotkacie się na szlaku.
Piotr_S
Administrator

Re: Co można robić w Bieszczadach w październiku?

Postprzez rozeff » 3 paź 2009, o 00:36

Dzięki wlk za pierwszą odpowiedź-podpowiedź. O Czart graniu słyszałem oczywiście ale nijak nie dało się przemodelować naszej i tak okropnie naciąganej krótkiej wizyty w Bieszczadach.
Nawet tak sobie myślę że różni ludzie mogą się w tych miejscach grania i śpiewania kręcić już dzień lub dwa wcześniej, więc pewnie będzie nas tam ciągnęło.

Co do drugiej informacji to dzisiaj (sobota) lub w poniedziałek spróbuję dowiedzieć się chociaż kilku informacji na ten temat - telefonicznie. Nasze trzydniowe piesze ścieżki przebiegają także przez Wetlinę. Jeszcze raz dzięki Piotrze ;-)
rozeff

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy