Co sądzicie o szukaniu jelenich rogów??

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Co sądzicie o szukaniu jelenich rogów??

Postprzez petro » 12 kwi 2009, o 12:01

Jak myślicie? Czy warto by było się jeszcze wybrać do lasu i poszukać jelenich rogów :?:
Antoni "Ant" Tkacz
antonitkacz.blogspot.com
petro
Stonka bieszczadzka

Re: Co sądzicie o szukaniu jelenich rogów??

Postprzez vm2301 » 12 kwi 2009, o 15:42

Petro...

Czy to jakieś doświadczenie, eksperyment socjotechniczny?

Pytasz gdzie spotkać wilki i rysie, teraz chcesz poroże zbierać...z niecierpliwością czekam na kolejny temat :mrgreen:

Pozdrawiam:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez petro » 12 kwi 2009, o 16:30

Heh :lol: !! nic z tych żeczy. po prostu interesuje mnie tutejsza przyroda. Próbuję sobie odtworzyć nie małe wiadomości z przed kilku lat :)
vm2301 napisał(a):Petro...

Czy to jakieś doświadczenie, eksperyment socjotechniczny?

Pytasz gdzie spotkać wilki i rysie, teraz chcesz poroże zbierać...z niecierpliwością czekam na kolejny temat :mrgreen:

Pozdrawiam:)

A ja z niecierpliwością czekam na konkretne odpowiedzi ;) :twisted:
Antoni "Ant" Tkacz
antonitkacz.blogspot.com
petro
Stonka bieszczadzka

Postprzez g falu » 12 kwi 2009, o 16:43

Szukać zawsze możesz tylko myśle że znajdziesz jak sie na nim przewrocisz Na rogi chłopie to po śniegu bo i farba kieruje i poroże na białym w miare widoczne a teraz kicha bo wszystko szare. A jak pujdzie zieleń to ani tyle. Musisz czekać do następnego sezonu
g falu
Stonka bieszczadzka

Postprzez petro » 12 kwi 2009, o 17:13

Szczrze mówiąc to o tym nie pomyślałem :roll: . Ale zawsze warto sprubować ;) . Bardziej chodziło mi o to czy o tej porze jeszcze są :?: :idea:
Antoni "Ant" Tkacz
antonitkacz.blogspot.com
petro
Stonka bieszczadzka

Postprzez żubr » 12 kwi 2009, o 17:28

O każdej porze są bo nie wszystkie da się wyzbierać. A poza tym to zbiór poroża w lasach jest zakazany.
żubr

Postprzez petro » 12 kwi 2009, o 18:19

:shock: dzięki że mnie o tym poinformowaleś. Ale chyba mogę po prostu pujść, poszukać, pooglądać :?:
Antoni "Ant" Tkacz
antonitkacz.blogspot.com
petro
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 12 kwi 2009, o 18:39

Petro,

Radzę poczekać do lata. Pal sześc, że zakazy jakoweś przynajmniej wczesna wiosna są, ważne, że do wakacji zdążysz nad ortografią popracować;) Egzamin gimnazjalny pewnie w przyszłym roku, co?

Na forum w oczy może tak nie kole, bo człowiek szybko klepie, to różnie wychodzi, ale jak już publikujesz jakiegoś bloga, to warto by było zadbać o poprawność...;)

A co do legalności zbierania poroża, to się dowiedz, bo jak starzy będą musieli zapłacić jakiś mandat, to szlaban na kompa masz bracie murowany...jak Cię jakiś misiek nie popieści;)

Pozdrawiam serdecznie:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 14 kwi 2009, o 10:02

Dobrze Wojtek gada, dajcie Mu piwa.
Oczywiście w kwestii popieszczenia przez misia zgadzam się z Przedpiścą. Co roku kilka razy niedźwiedzie atakują, bo poszukiwacze, a raczej chorzy na chorobę rogową włażą do ich domu. Mandat to za mało, taki delikwent powinien dostać jeszcze wp... od miśki z Otrytu. Ile jeleni ginie tylko dlatego, że poszukiwacze poroży tropią je na nartach po dużym śniegu? Takie zwierze męczy się, zapada i jest łatwym łupem dla drapieżników. Ile razy widząc trop taki jeden z drugim goni łanie, bo nie jest w stanie odróżnić tropów? Ile razy ten sam byk jest niepokojony przez poszukiwaczy, mimo to iż dawno rzucił poroże? I nie mówicie o zbieraczach ale o łowcach poroży.
lucyna

Postprzez Markela » 11 mar 2011, o 22:24

Powiem w prost nie szukam więc nie znajduję raz przypadkiem znalazłem...
natomiast znajomy to naprawde ma szczescie do znajdywania zrzutów i to naprawde "ciężkich"
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Następna strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska