CO TO ZA STWÓR??

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

CO TO ZA STWÓR??

Postprzez włóczykij » 18 sie 2012, o 13:15

nie jestem specjalistą od stworzeń, ale ciekawi mnie co to może być:
Załączniki
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: CO TO ZA STWÓR??

Postprzez vm2301 » 18 sie 2012, o 19:41

Na moje oko turkuć podjadek.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 19 sie 2012, o 13:52

No to pięknie ,mało że inwazja ślimaków, to teraz jeszcze turkucie??? Dzięki za odpowiedź, teraz zacznę wypatrywać czy jest ich więcej i co mi pożrą :)
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez podkarpaciak » 17 lis 2012, o 20:20

Tak, to jest TURKUĆ PODJADEK. Prawdziwy szkodnik smakuje mu w zasadzie każda roślina. Ale za to w letnie wieczory bardzo przyjemnie "turkocze" siedząc gdzieś u wejścia do swojego podziemnego labiryntu. :) :)
Podkarpaciak.pl - Podkarpacki Serwis Ogłoszeniowy -
ogłoszenia Rzeszów, ogłoszenia Przemyśl, ogłoszenia Jasło, ogłoszenia Tarnobrzeg, ogłoszenia Stalowa Wola, ogłoszenia Sanok, ogłoszenia Brzozów, ogłoszenia Podkarpacie, Bieszczady.
http://podkarpaciak.pl
podkarpaciak
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 19 lis 2012, o 10:39

Niechże sobie turkocze,chętnie posłucham, aby tylko nie w pobliżu naszego sadu i reszty skarbów uciułanego poletka. A najlepiej niech turkocze u sasiada, to wtedy pójdziemy z piwkiem w odwiedziny i wspólnie posłuchamy.
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez rafelra00 » 22 sie 2013, o 18:53

zgadza się jest to TURKUĆ PODJADEK - bardzo fajne zwierzątko.
rafelra00
Stonka bieszczadzka

Postprzez JudytaK » 3 wrz 2013, o 17:41

fajne.. mam tego całą inwazję co doprowadza mnie do szału xD
JudytaK
Stonka bieszczadzka

Postprzez javasen » 6 wrz 2013, o 11:15

rafelra00 napisał(a):zgadza się jest to TURKUĆ PODJADEK - bardzo fajne zwierzątko.

Komu fajne - temu fajne... :? I kiedy fajne, wtedy fajne - ja mam tego masę w ogrodzie (jakaś nadpopulacja w tym roku, czy co?...) - i zaręczam, że nie jest fajnie znajdować praktycznie codziennie uszkodzone rośliny. Przy warzywach to jeszcze jakoś znoszę (ileś tam marchewek czy buraków mniej jestem w stanie ostatecznie przeżyć) - ale pożegnałam się też z kilkoma bardziej wrażliwymi roślinami ozdobnymi - clematis, moje ukochane jesienne zawilce czy pieris. Ooo, można dostać szału.
Tak, że ja bardzo dziękuje za te "bardzo fajne' zwierzątka, kocham faunę - ale bardzo uprzejmie proszę, żeby szkodniki mnie omijały. Zainteresowanym oddam wszystkie turkucie :P
javasen
Stonka bieszczadzka

Postprzez bazalt » 21 paź 2013, o 20:18

Stwór był oczywisty. Dziś przy ścieżce - końską drogą - do Chatki Puchatka, nie zważając na ludziów schodzących i wychodzących, najpierw wylegiwał się a później spokojnie skubał sobie liście ostrężyn - FILIP. Tłumów nie było, takoż gwaru i zbiegowiska. Aparatu - pech chciał - ze sobą nie posiadałem toteż nie udokumentuję. Ale kilkoro fociło, a Filip skubał, i skubał, i skubał jakby świat poza ostrężynami nie istniał.
Widać, że stwór to piękny, ale już mocno dojrzały.
Czy ktoś z bieszczadzkich autochtonów, bywalców, lub mocno wtajemniczonych ma jakąś większą wiedzę o TYM stworze? Lub linki jakieś... cóś...?
(dla tych co czytają - a nie wiedzą. Filip to jeleń.)
bazalt
Stonka bieszczadzka

Postprzez ciniminis » 12 lis 2013, o 11:11

Niestety ale to świństewko to chyba właśnie tylko jakieś opryski, chociaż pamiętam jak ojciec miał uprawę pomidorów, to nam jako dzieciakom kazał zbierać biedronki bo biedronki zjadają mszyce :) ot takie naturalne sposoby... Ciekawe czy turkuć podjadek ma naturalnych wrogów oprócz człowieka?
ciniminis
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska