Co z tą Łopienką?

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Co z tą Łopienką?

Postprzez Piotr_S » 15 lut 2012, o 15:40

Zygmunt Skibicki napisał(a):Mówisz i... masz!

Dzięki - być może gdzieś tam coś jest na rzeczy, ale apel sam w sobie jakiś nieskładny, albo niekompletny, albo pisany przez dzieci, albo ktoś handluje danymi osobowymi.
Ani słowa kto zbiera, ani słowa przeciwko właściwie czemu to jest - czy centrum rekolekcyjnemu - czy jakiejkolwiek budowie w Łopience. Skoro protest oficjalny z podpisami, to dlaczego tu nie ma informacji kto za tym stoi - co to znaczy "nawiedzony ksiądz pokroju Natanka"?
Dlaczego nie ma informacji do kogo właściwie ten protest jest skierowany i kto miałby nie wydać zgody?
Oczywiście to nie pytania do Ciebie.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 15 lut 2012, o 16:00

lucyna napisał(a):Może się okazać, że czyta nas sam... i Piotr będzie miał powtórkę z rozrywki. /-/ Napisałam zbyt dużo, mogłam zaszkodzić, więc dawny Mod wyrzucał na moją prośbę posty w kosmos.

A czy musimy zakładać, że i tu ktoś napisze... "zbyt dużo"?
Wyważone opinie jeszcze nikomu nie zaszkodziły, gdy były od razu wygłaszane publicznie - zwłaszcza te podpisane. Natomiast niejeden już dostał po tyłku, gdy jego prywatne teksty ktoś "życzliwy" wywlekł potem, w innym miejscu na światło dzienne.
Jasne, że sam takiej dyskusji nie przeprowadzę, ani nie będę sprawy wbrew woli ogółu forsował, ale w tej konkretnej sprawie stanowczo opowiadam się za dyskusją na forum publicznym.
Co pozostawiam ku rozwadze...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Zygmunt Skibicki » 15 lut 2012, o 16:06

Piotr_S napisał(a):Oczywiście to nie pytania do Ciebie.

Bo też i od razu je zadałem osobie, która mi to przysłała.
Dam znać, gdy mi odpowie.
Zygmunt Skibicki

Postprzez lucyna » 15 lut 2012, o 19:29

Piotr_S napisał(a):
Zygmunt Skibicki napisał(a):Mówisz i... masz!

Dzięki - być może gdzieś tam coś jest na rzeczy, ale apel sam w sobie jakiś nieskładny, albo niekompletny, albo pisany przez dzieci, albo ktoś handluje danymi osobowymi.

Wierzę w szczerość intencji. To akcja Kolegów z Bratniego Forum. Po prostu ktoś coś usiłuje zrobić, zawalczyć o swoje przekonania czy ideały. Cieszę się z takich zrywów, gdyby Bieszczadom groziło niebezpieczeństwo to zawsze można liczyć na tych, co naprawdę kochają nasze góry i pagóry. Gdyby rzeczywiście groziło zniszczenie Łopienki to akcja byłaby na pewno bardzo potrzebna.
Zresztą to nie jedyna inicjatywa Kolegów. Tamto Forum zostało wykorzystane do zbierania podpisów pod kuriozalną akcją. Chcą wprowadzić ubezpieczenia od wypadków, na wzór Słowacji. Muszę przyznać, że inicjatywa nie wzbudziła dużego zainteresowania, raczej politowanie wśród ludzi gór.
Dawno temu, jeszcze przed podziałem, na Forum mieliśmy podobny zryw, Turnicki Park Narodowy. Stowarzyszenie nie powstało, prace nad utworzeniem parku narodowego trwają, jedyna przeszkoda to ustawa. Być może zostanie zmieniona.
Forum może być bardzo ważną platformą wymiany informacji i przyczynkiem do zmiany wielu złych rzeczy w regionie. Na pewno tak było przed rozdzieleniem się.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 15 lut 2012, o 20:24

Zaczynam się bać...
Czy to znaczy, że jak tamci, to nie my?
Bo coś rozdzieliło drogi...?
Jakaś polityka się tu odbywa?
A ja dżina z butli wypuściłem...?
Urwał nać!
A przypadkiem sprawa nie jest najważniejsza?
Zygmunt Skibicki

Postprzez lucyna » 17 lut 2012, o 14:35

Jak znowu komuś podpadnę i będę miała problemy za zbyt długi język to Wy jesteście winni.
Długi przeniósł rozmowę na Bratnie Forum.
I tak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy. Łopienka jest na razie własnością skarbu państwa "zarządzaną" przez starostwo powiatowe w Lesku. Leży na ternie gminy Cisna. Do starostwa zwrócili się o przekazanie w wieczyste użytkowanie: Towarzystwo Karpackie i Przystań św. Benedykta w Jarosławiu, która ma poparcie ks. Michalika. Pani Wójt Cisnej i Starostwo pozytywnie zaopiniowała prośbę Towarzystwa. Znam treść pisma do Wojewody Podkarpackiego, które najprawdopodobniej zostanie podpisane przez Pana Starostę w Lesku w poniedziałek (Pan Starosta jest w chwili obecnej na chorobowym). Starostwo zwraca się z prośbą do Wojewody o przekazanie Łopienki Towarzystwu Karpackiego, gdyż tylko oni mają moralne prawo ubiegać się o Łopienkę. Oni lub cerkiew greckokatolicka, ta ostania nie rości sobie do cerkwi pretensji.

PROSZĘ POWSTRZYMAJCIE SIĘ NA WSZYSTKICH FORACH I SERWISACH Z AKCJĄ ZBIERANIA PODPISÓW DO CZASU WYDANIA DECYZJI PRZEZ PANIĄ WOJEWODĘ.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 18 lut 2012, o 07:29

Post Lecha Rybienika z Bratniego Forum

Moi Drodzy,
Kilka lat nie pisałem, napisze co mogę :
1) Pogłoski o rychłej śmierci bazy namiotowej są przesadzone. SGGW nadal stara się o dzierżawę tego kawałka ziemi. Myślę, że będzie wiadomo do maja czy baza będzie.
2) Cerkiew jest własnością Skarbu Państwa natomiast reszta doliny (łąki na zachód od cerkwi) jest własnością SGGW.
3) Nie było handlu gruntem w Dolinie.
4) Ufajcie i czekajcie. Jeśli będzie potrzeba podpisów, akcji i protestów zostaniecie bardzo poproszeni o pomoc. Tymczasem pozwólcie działać oficjalnie.

5) Jednocześnie bardzo proszę o informacje i pogłoski z terenu na PW.

Pozdrawiam
Lech Rybienik
Akademicki Klub Turystyczny przy SGGW

Nie jestem w żaden sposób wiązana z akcją zbierania podpisów, sprawę znam tylko z wiadomości z pw i opowieści, nie uczestniczę w niej, po prostu wykorzystałam swoje znajomości aby ją wyjaśnić okoliczności protestu.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 19 lut 2012, o 17:17

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Piotr_S napisał(a):Oczywiście to nie pytania do Ciebie.

Bo też i od razu je zadałem osobie, która mi to przysłała.
Dam znać, gdy mi odpowie.

Odpowiedzi na zadane pytania nie ma, za to wybuchła afera, że w ogóle próbowałem zweryfikować całą tę aferę o Łopienkę...
Ponoć "spaliłem" w ten sposób całą "akcję protestacyjną".
Mniejsza z tym, że chyba w ogóle nie było potrzeby... takiej akcji.
Ja w dalszym ciągu uważam, że takie pogłoski i wszelkie knowania oraz kunktatorskie "szeptania po kątach" trzeba możliwie najszybciej weryfikować i tu bezpośrednio u źródeł, a zweryfikowane publikować na możliwie najszerszych forach.

Złe, lubiące układziki oraz krętactwo nie śpi i bardzo mu zazwyczaj na rękę, że ludzie boją się od razu i z otwartą przyłbicą wyrazić sprzeciw!
Zygmunt Skibicki

Postprzez lucyna » 19 lut 2012, o 18:39

Po prostu nie wiem co powiedzieć. Śledzę to co dzieje się na Bratnim Forum i oczom nie wierzę. Kpina ze zdrowego rozsądku i drwina z nas wszystkich. Rozpętanie akcji nie wiadomo po co, jakieś dziwne posunięcia, oskarżenie Ciebie nie wiadomo o co, zwykły brak odwagi cywilnej, nie ogarniam tego. Cieszę się, że przerwałeś ten idiotyczny krąg oparty na niedomówieniach, sugestiach, Bóg wie na czym. Jestem ciekawa czy ta osoba, która rozpętała tę akcję pomyślała o konsekwencjach swojej jak okazało się głupoty. Przecież poprzez takie zachowania można doprowadzić do sytuacji, że jak będzie rzeczywista potrzeba pomocy i ratowania Łopienki to ludzie mając złe doświadczenia nie pomogą.
W pełni zgadzam się z Tobą w kwestii nagłośnienia tego rodzaju akcji. Cieszę się, że owa osoba przeprosiła Ciebie i wszystkich Forumowiczów, których wciągnęła w swój małpi taniec. I przeprosi osoby w imieniu których się wypowiadała.
Dziwne tłumaczenia, to skąd ja wiedziałam, że ów apel wystosowała osoba z Bratniego Forum? Jestem telepatą, pytią czy kimś podobnym?
Wystarczyło skontaktować się z UG w Cisnej czy ze Starostwem aby sprawę wyjaśnić.

Co do Łopienki to moim zdaniem należy mieć palce na pulsie. Dopóki nie zostanie sporządzony plan zagospodarowania przestrzennego należy monitorować sytuację.
Z tego co dowiedziałam się i co mogę przekazać dalej to centrum religijne, nie wiem w jakim kształcie powstanie w Rudence. I z tego cieszę się, doskonały wybór.

Proszę Adminów o niecenzurowanie naszych wypowiedzi.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 19 lut 2012, o 19:15

To nie tak Magdo. Jestem na Ciebie wściekła ale zarazem podziwiam Cię. Zrobiłaś to co nakazywało Ci serce, dopóki Łopienka ma takich obrońców jak Ty nic złego nie stanie się. Wściekam się, bo mogłaś podpalić pół Bieszczadów, rozpętać gigantyczną burzę, ale jednocześnie chylę czoło przed Tobą jako człowiekiem. Przygotowałaś tak gigantyczny stos, wystarczyłaby tylko iskra aby zapłonął na wielu forach to jest zarazem straszne i piękne. Piękne, bo tylu ludziom zależy na naszych Bieszczadach.
Przepraszam Cię za ostre słowa, mam nadzieję, że kiedyś nasze szlaki spotkają się. Będę zaszczycona, gdy tak się stanie. Trzymaj się cieplutko, pamiętaj, że wiele osób, w tym i ja stoją murem za Łopienką i Tobą.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy