Crazy Oil - impregnat

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Crazy Oil - impregnat

Postprzez skazaniec » 2 paź 2012, o 16:35

o masz - umknęło mi w ferworze lektury:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 15 paź 2012, o 10:05

Postanowiłem podzielić się z Wami efektami moich prac impregnacyjnych.
Obrazek

Do moich nubukowych butów wykorzystałem impregnację wielokrotnie sprawdzoną i testowaną.
Etap pierwszy olej do skór, stosowany do momentu, aż skóra przestała go przyjmować (nie było tak źle, 3 nałożenia wystarczyły).
Etap drugi podwójnie nałożony tłuszcz do skór (palc nakładany palcem).
Etap trzeci - pasta woskowo żywiczna.

Efekt - skóra przestała wyglądać nubukowo - zrobiło się z niej takie pseudolico. Buty nieco ściemniały, skóra jest elastyczna i hmmm"odżywiona", zdrowsza. Ma lekki połysk (niestety mało widoczny na zdjęciach)
Woda spływa po butach jak po kaczce, w weekend pierwsze testy terenowe w podlubelskich lasach:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 18 paź 2012, o 11:39

Czekam na wynik testu....
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez creamcheese » 22 paź 2012, o 06:59

Jak wypadł test?
Czy byłbyś skazańcze skłonny zdradzić producentów specyfików użytych do odżywiania butów (olej, tłuszcz, pasta woskowo-żywiczna)?
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 23 paź 2012, o 21:16

Testy nadzwyczaj pomyślnie - choć nie było okazji do brodzenia w mokrej trawie podczas deszczu, jednakże strumyki, kałuże i błocko im nie straszne. Odmyte pod bieżącą wodą nadal zachowują swoją warstwę ochronną. Co do kosmetyków napiszę - jesli podpada pod reklamę proszę o usunięcie tej części posta.
1. Crazy Oil
2. Palc tłuszcz do skór
3. Pasta woskowo - zywiczna z Coccine.

Ot i cała tajemnica, przyznam, że do doboru kosmetyków skłoniły mnie rady Zygmunta. Czekam na (nie)sprzyjającą aurę by potestować buty w mniej sprzyjających warunkach.
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Ameliam » 20 sty 2013, o 13:01

Hmmm, a ja nie do końca rozumiem dlaczego trzeba aż tak bardzo zabezpieczać buty? Tzn. ja stosuje na moje górskie buty zwykle akcesoria do butów, dostępne w każdym sklepie i wszystko jest z nimi w porządku już trzeci rok. A chodzę po górach co najmniej 4 razy w roku - choć to prawda, nigdy zimą, może to ma jakieś znaczenie? Bo rozumiem, że wosk sprawi, że nie będą przemakać. A ja bym raczej stawiał na oddychanie obuwia;)
Ameliam
Stonka bieszczadzka

Postprzez amstaf358 » 20 sty 2013, o 13:41

Jesli się chodzi w ciężkich warunkach np błoto,poranna rosa,deszcz,mokry śnieg to impregnacja jest konieczna zwłaszcza jeśli nasze obuwie już trochę nam służy,przedłuża żywotnosc obuwia i suche stopy zachowujemy dłużej , bez impregnacji bagienko w środku mamy bardzo szybko, nie Napisałeś jakie Masz buty..? ale jesli chodzimy tylko w w dobra pogodę i po lekkim terenie to nie jest to takie ważne, i nie wosk sprawia że nie przemakają lecz raczej wszystkie te trzy składniki razem .
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 20 sty 2013, o 14:46

Ameliam napisał(a):A ja bym raczej stawiał na oddychanie obuwia;)

A skąd wniosek, że tak zaimpregnowane buty nie "oddychają"?
Powiem Ci, bo wiem, bo sprawdziłem na wielu w pełni skórzanych butach przez wiele, wiele lat, że oddychają wręcz rewelacyjnie.
Ba, zrobiłem trzy dni temu test wręcz karkołomny - tu jest wątek z opisem - czytaj post z 17-go stycznia!
Zastosowałem do tego "pomiędzy" olejem a pastą woskowo żywiczną inny, testowany właśnie Ouraline Dubbin, ale zapewniam, że dokładnie takie same testy robiłem z "moim" wcześniej stosowanym tłuszczem i było równie dobrze.

A tu jest kompletny opis impregnacji tłuszczowej step by step - jak w książce kucharskiej!
A tu! jeszcze jeden. Do wyboru, ale obydwa dotyczą tej samej metody.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez amstaf358 » 10 lut 2013, o 21:21

właśnie dziś moje Demar Treki potraktowane między innymi 3 razy Crazy Oilem,zdały niełatwy test 12 godzinnej cało nocnej służby ,w padającym mrożnym śniegu....nogi pozostały suche...teraz czekam na roztopy, :o będę testował dalej...
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 12 lut 2013, o 09:39

amstaf358 napisał(a):właśnie dziś moje Demar Treki potraktowane między innymi 3 razy Crazy Oilem,zdały niełatwy test 12 godzinnej cało nocnej służby ,w padającym mrożnym śniegu....nogi pozostały suche...teraz czekam na roztopy, :o będę testował dalej...

To było raczej do przewidzenia, ale - moim zdaniem! - drugiej takiej próby mogą nie wytrzymać...
Zdecydowanie sugeruję po wysuszeniu butów zastosować jeszcze raz ów olej, a potem minimum raz (lepiej dwa!) jakiś porządny tłuszcz stały do skór.
Jeśli jeszcze na koniec śmigniesz to chociaż raz pastą woskowo żywiczną, to Twoja impregnacja ma duże szanse okazać się skuteczną tak mniej więcej na pół roku.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny