Crazy Oil - impregnat

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Crazy Oil - impregnat

Postprzez amstaf358 » 30 sie 2012, o 12:14

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia,w impregnacji obuwia skórzanego tak zwanym Crazy Oil....
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Re: Crazy Oil - impregnat

Postprzez Zygmunt Skibicki » 14 wrz 2012, o 10:51

Pod warunkiem, że buty są całkowicie z porządnej skóry i bez szmacianych wstawek, oraz masz to nie w spray'u a w płynie, rzecz warta stosowania - jeśli w postaci psikadła, lepiej to wywal.
Na olej stosujesz tłuszcz stały, a potem pasta woskowo żywiczna i... da się żyć!
Dużo więcej na ten temat - tu!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez amstaf358 » 14 wrz 2012, o 12:01

Tak zrobię Mistrzu....dzięki.
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 20 wrz 2012, o 08:59

Da się w ogóle kupić w płynie? widziałem tylko i wyłącznie psikadła. Zresztą stosuję, ale raczej jako odżywianie skóry nie samodzielny impregnat. Do tej pory używałem jakichś nano psikadełek, ale nigdy więcej. Crazy-tłuszcz-pasta - otot co rządzi
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 28 wrz 2012, o 14:47

skazaniec napisał(a):...stosuję, ale raczej jako odżywianie skóry nie samodzielny impregnat. Do tej pory używałem jakichś nano psikadełek, ale nigdy więcej. Crazy-tłuszcz-pasta - otot co rządzi

Ani mi w głowie zmiana rządów, a już na pewno nie rewolucyjna, ale... - to i owo oraz siamto bym jednak delikatnie sugerował przejrzeć...
Sorry, że linkuję, ale tego materiału jest tak dużo, że... strach.

P.S.: Nigdy i nigdzie nie napisałem, że Crazy Oil miałby pełnić funkcję samodzielnego impregnatu, choć tak po prawdzie to on skórę przed przepuszczaniem wody chroni... nieco. Tyle, że do naszych potrzeb nieco... za mało, a przede wszystkim za krótko!
Zygmunt Skibicki

Postprzez skazaniec » 28 wrz 2012, o 19:17

bylo to pouczające - zmieniam nieco swoje zapatrywania i idę do pracy nad moim pięknym i długo poszukiwanym (czyt. długo na nie oszczędzałem) obuwiem. 100 lat może nie posłuży, chociaż może...
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 28 wrz 2012, o 20:13

A ja właśnie zaczynam eksperymenty impregnacyjne z olejem Balistoil
Mam takie jedne buty Millet'a, w których podeszwy kompletnie straciły "uzębienie", ale cholewy są jeszcze całkiem niezłe. No, to one właśnie posłużą do tych eksperymentów.
Zimą na zbrejonym śniegu okaże się, co ten helmucki wynalazek sprzed stu lat jest dziś wart.
Ponoć on sam wystarcza...
Trochę powątpiewam, ale bez próby niczego się nie dowiem.
Oczywiście wyniki zrelacjonuję u siebie na stronie.
Zygmunt Skibicki

Postprzez amstaf358 » 29 wrz 2012, o 09:30

A czy ten Balistoil czasami nie jest do konserwacji ....broni? bo jakoś tak mi się kojarzy..zresztą nie ważne,ważne żeby impregnował..
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 29 wrz 2012, o 13:12

Mundek - pamiętaj o wrzuceniu odnośnika tutaj, bo przekopanie się przez wątki impregnacyjne u Ciebie jest karkołomne:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 1 paź 2012, o 17:56

amstaf358 napisał(a):A czy ten Balistoil czasami nie jest do konserwacji ....broni?

No przecież dałem link do strony, gdzie to jest napisane bez ogródek...!
Niemiaszki ponoć już przed pierwszą wojną światową wykombinowały ten właśnie olej jako nadający się do konserwacji broni, ale także do drewna (kolby!) oraz do impregnacji skóry.
Zresztą... w tak zwanym międzyczasie przypomniałem sobie, że pewien całkiem fajny sierżant naszej armii - są/byli i fajni, choć niewielu! - mówił nam na SOR-ze, że nasz polski olej karabinowy też się do tego wszystkiego nadaje, ale zabronił używać, bo to ponoć było drogie...
Trza by i to sprawdzić wreszcie, bo teraz nasz olej karabinowy "ultra-PKB" wcale nie jest taki drogi, a pozwalają go żołnierzom używać do amerykańskich giwer M-16, więc chyba nie jest zły...
Problem w tym, że mam tylko jedną parę butów do eksperymentowania...
Zresztą... może jeden but przeznaczę na Ballistoil, a drugi na nasz ultra-PKB...
Będzie jeszcze z czego się pośmiać... :lol:

skazaniec napisał(a):Mundek - pamiętaj o wrzuceniu odnośnika tutaj, bo przekopanie się przez wątki impregnacyjne u Ciebie jest karkołomne:)

Tere, fere...
A nie znalazłeś tego?
Ostatnio edytowano 1 paź 2012, o 18:01 przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 2 razy
Zygmunt Skibicki

Następna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny