Czarny PR

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Czarny PR

Postprzez lucyna » 22 cze 2011, o 09:19

Dla nas wszystkich. Dla internetu, dla gestorów, dla Ciebie jako Admina i wielu innych osób. Natrafiłam na notatkę, więc ją tuwrzuciłam .
Być może i dla mnie. Kurczę, 1 negatywny post i 50 zł. Wodzi na pokuszenie. :mrgreen:
I druga strona medalu. Jeżeli już dochodzi do zastraszania, w tym wypadku mnie, to co będzie dalej. Ja na razie nic złego o żadnym obiekcie nie napisałam, a dwa razy oberwałam.
Być może to zmieni się i coś skrobnę bardzo negatywnego wtedy wszyscy łącznie z Tobą będziemy ciągani po sądach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 22 cze 2011, o 09:45

lucyna napisał(a):Dla nas wszystkich. Dla internetu, dla gestorów, dla Ciebie jako Admina i wielu innych osób.

Jakoś nie dostrzegam tu tego problemu. Zjawisko jest powszechne, ale nie na tym forum póki co. Ewidentne tego typu wpisy są kasowane.
lucyna napisał(a):Być może i dla mnie. Kurczę, 1 negatywny post i 50 zł. Wodzi na pokuszenie. :mrgreen:

Zejdź na ziemię. Gdyby takie były stawki to fora roiły by się od takich wpisów a niektórzy stali się milionerami. Stawki za byle wpisy pisane przez anonimowe osoby to kilkadziesiąt groszy - tak jak masz podane w tym artykule.
lucyna napisał(a):I druga strona medalu. Jeżeli już dochodzi do zastraszania, w tym wypadku mnie, to co będzie dalej

Obrona własnych interesów niekoniecznie jest zastraszaniem. Ktoś czuje się opinią dotknięty, uważa że jest nieobiektywna, to ma prawo dochodzić swoich racji. Jeżeli nie jest w stanie załatwić tego polubownie to wolno mu wystąpić na drogę sądową. Opinie negatywne pisane w internecie wiszą przez długi czas, są indeksowane przez wyszukiwarki, itp. Często problem udaje się wyjaśnić, ale wpis zostaje - info poszło w świat. Przed napisaniem negatywnej opinii warto się 3 razy zastanowić. Konsekwencje ponosi autor wpisu. Administracja forum może wpis usunąć, jeśli jest on ewidentnie niezgodny z prawem. W innym przypadku Administracja nie jest od rozstrzygania czy prawo jest łamane czy nie, od tego są Sądy. Warto również mieć na względzie, że często osoba/obiekt krytykowany w ogóle nie wie, że taki wpis znalazł się w internecie a co za tym idzie nie ma jak się bronić.

Druga rzeczą jest niechęć wyjaśniania spraw na forum przez podmioty krytykowane. Powinny być przedstawione racje obu stron, wtedy można wyciągać wnioski. Prawda na ogół leży po środku.

Kolejna rzecz, to to, czy w ogóle można w Polsce publicznie krytykować jakiś obiekt, działalność, osobę. Moim zdaniem nie, gdyż takie na ogół zapadają wyroki. Wolność słowa jest obecnie w czterech ścianach. Większa była za komuny (ale wtedy neta nie było).

Ostatnia sprawa - dlaczego czarny PR? Dla mnie pisanie dobrych opinii na zamówienie (a jest to raczej powszechniejsze) lub pisanie dobrych opinii o własnym obiekcie (co czasem na tym forum też ma miejsce) jest tak samo nieuczciwe. To zwykłe oszustwo.

Na koniec: ku-przestrodze-zanim-cos-tu-napiszesz-przeczytaj-t493.html post z 11 marca 2010 - tłustym drukiem.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 22 cze 2011, o 10:00

Piotr_S napisał(a):
lucyna napisał(a):Być może i dla mnie. Kurczę, 1 negatywny post i 50 zł. Wodzi na pokuszenie. :mrgreen:

Zejdź na ziemię. Gdyby takie były stawki to fora roiły by się od takich wpisów a niektórzy stali się milionerami. Stawki za byle wpisy pisane przez anonimowe osoby to kilkadziesiąt groszy - tak jak masz podane w tym artykule.
lucyna napisał(a):I druga strona medalu. Jeżeli już dochodzi do zastraszania, w tym wypadku mnie, to co będzie dalej

Obrona własnych interesów niekoniecznie jest zastraszaniem. Ktoś czuje się opinią dotknięty, uważa że jest nieobiektywna, to ma prawo dochodzić swoich racji. Jeżeli nie jest w stanie załatwić tego polubownie to wolno mu wystąpić na drogę sądową. Opinie negatywne pisane w internecie wiszą przez długi czas, są indeksowane przez wyszukiwarki, itp. Często problem udaje się wyjaśnić, ale wpis zostaje - info poszło w świat. Przed napisaniem negatywnej opinii warto się 3 razy zastanowić. Konsekwencje ponosi autor wpisu. Administracja forum może wpis usunąć, jeśli jest on ewidentnie niezgodny z prawem. W innym przypadku Administracja nie jest od rozstrzygania czy prawo jest łamane czy nie, od tego są Sądy. Warto również mieć na względzie, że często osoba/obiekt krytykowany w ogóle nie wie, że taki wpis znalazł się w internecie a co za tym idzie nie ma jak się bronić.

Druga rzeczą jest niechęć wyjaśniania spraw na forum przez podmioty krytykowane. Powinny być przedstawione racje obu stron, wtedy można wyciągać wnioski. Prawda na ogół leży po środku.

Kolejna rzecz, to to, czy w ogóle można w Polsce publicznie krytykować jakiś obiekt, działalność, osobę. Moim zdaniem nie, gdyż takie na ogół zapadają wyroki. Wolność słowa jest obecnie w czterech ścianach. Większa była za komuny (ale wtedy neta nie było).

Ostatnia sprawa - dlaczego czarny PR? Dla mnie pisanie dobrych opinii na zamówienie (a jest to raczej powszechniejsze) lub pisanie dobrych opinii o własnym obiekcie (co czasem na tym forum też ma miejsce) jest tak samo nieuczciwe. To zwykłe oszustwo.

Na koniec: ku-przestrodze-zanim-cos-tu-napiszesz-przeczytaj-t493.html" target="_blank" target="_blank post z 11 marca 2010 - tłustym drukiem.

1. Na tg dostałam kilka razy propozycję pisania opinii pozytywnych i negatywnych o pewnych produktach/markach dotyczących sprzętu. Proponowano mi 50 zł za wpis na tamtym forum i na forum opiniotwórczym dotyczącym sprzętu. Dawano mi też m.in. obuwie do testowania, także się nie zgodziłam.
2. Obrona tak, ale nie zastraszanie. To dwie odrębne sprawy. Oczywiście, że najlepiej byłoby gdyby usługodawcy wypowiadali się w takich kwestiach. Przypomnij sobie krytyczne opinię o pewnej pani z Chmiela na brązowym forum, doprowadziłam do konfrontacji. Prawda leżała może nie pośrodku ale osoba krytykująca miała te 20 % racji.
3. Na Forum są też opinie pisane przez właścicieli ośrodków o innych ośrodkach. Kilka razy to wyłapałam.
Pisanie o ośrodkach na zamówienie. :mrgreen: Jeżeli pijesz co mnie to mylisz się. Jeszcze nie zdarzyło mi się napisać czegoś na zlecenie, chwalę tylko te obiekty, które moim zdaniem są godne polecenia. Na razie nikt nigdy nie miał do mnie pretensji o to, że coś polecałam, a okazało się to niegodne polecenia. Za dużo mam do stracenia aby w to wejść.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 22 cze 2011, o 10:21

lucyna napisał(a):dostałam kilka razy propozycję pisania opinii pozytywnych i negatywnych o pewnych produktach/markach dotyczących sprzętu. Proponowano mi 50 zł za wpis na tamtym forum i na forum opiniotwórczym dotyczącym sprzętu.

Dobrze, widocznie były jakieś warunki, nieważne. Ogólne ceny są inne, odsyłam do Google, gdzie znajduje się setki ofert pisania postów na forum, zarówno zleceniodawców jak i zleceniobiorców.
lucyna napisał(a):2. Obrona tak, ale nie zastraszanie. To dwie odrębne sprawy.

Jak ktoś Ci powie, że za wpis na forum dostaniesz po ryju, to jest zastraszanie. Jak powie, że pójdzie z tym do Sądu, to zastraszanie nie jest.
lucyna napisał(a):Jeżeli pijesz co mnie to mylisz się. Jeszcze nie zdarzyło mi się napisać czegoś na zlecenie

Mówię o ogólnej sytuacji w internecie.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 22 cze 2011, o 10:35

2. A jak mi powie, że mnie obsmaruje w internecie to co? :)

A tu pełna zgoda. Znowu kłaniają się szkolenia z e-marketingu. Mnie/nas szkolili specjaliści z tej dziedziny, mieliśmy nawet szkoleniowca z USA. To było kila lat tamu, e-marketing raczkował. Teraz jest coraz więcej powiedziałabym pseudoszkoleń. Tam z tego co wiem mówią tylko o tym jak za darmo zareklamować się. I w sumie szkolono nas w promocji, a nie w reklamie. Moim zdaniem pomiędzy promocją, a reklamą jest przepaść.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 22 cze 2011, o 10:54

właśnie miałem watpliwa przyjemnośc dokonac próby wyjasnienia zarzutów szanownej koleżanki Lucyny, która to twierdzi ze mam cos wspólnego z pretensjami jednego z gestorów do Niej. Próba skończyla sie niepomyslnie. na stwierdzenie ze "mam jakieś problemy" uzyłem może niezbyt fortunnego sformułowania o problemach natury psychicznej. Było ono skierowane do koleżanki, i niefortunne o tyle o ile takiej wiedzy nie moge posiadać jako N IE-PSYCHIATRA, a jedynie psycholog z wyksztalcenia. Wiem że to mało aby stawiać taką diagnoze. dlatego to sformułowanie bylo niefortunne. Ale po raz kolejny pisze, że nigdy nie zastraszalem kolezanki Lucyny , bo takowym nie uznaję jakiś uszczypliwych uwag po jakichs mijających sie z prawda postach. Tym razem zarzucenie mi że lobbuje na czyjąs rzecz jest chyba nie halo. Dlaczego żaden z administratorów mnie nie upomniał skoro lobbuję???
jesli zamieściłem jakąs info niezgodnie z regułami to prosze mi to konkretnie pokazać a nie pisać jakies farmazony. Nie zamierzam wracać do tematu Balnicy bo uważam ze wszystko wyjaśniłem wyrażając sie w języku polskim i używając powszechnie znanego słownictwa.
Odniose sie do obsmarowywania- Lucyno, zejdź na ziemie. Ciebie nie trzeba obsmarowywać. zrobiłas to sama, pisząc wiele nierozważnych slów. i tu na przykład podam Twoje posty w moim kierunku, kiedy to TWORZYSZ wirtualną rzeczywistość względem NIEZAISTNIAŁYCH FAKTÓW. Nie zapytalas ani mnie, ani PODEJRZEWAM LESTKA , w tej sprawie. Cos sie Tobie "przyśniło" i na tej podstawie ciągniesz temat.
Zapytałem o to kto cie wysłał w ten swiat internetu, bo zwyczajnie zobaczylem w tym nutke megalomanii i jak dotad jej nie moge wyeliminować, bo uzyte przez Ciebie sformułowania w odpowiedzi są lakoniczne (tu wyjasnie znaczenie słowa- ogólne, nieprecyzyjne) i nei daja odpowiedzi na kwestie. a jesli sie szkolilas w dziedzinach o ktorych piszesz, to przepraszam ale ja tego nie zauważam w sposobie Twojego pisania.
Na koniec- nie ma watpliwości ze jestem arogantem, czasem gburem, chamem, a napewno nietaktownym jerzem, ale to przynajmniej wiem.
Ze swej strony kończe ten jałowy temat. jeśli napisałem coś nie tak to przepraszam, jesli popełnilem jakiś inny błąd to tez jest mi przykro. jeśli kogoś uraziłem- przepraszam.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 22 cze 2011, o 10:57

jerzumarian napisał(a):właśnie miałem watpliwa przyjemnośc dokonac próby wyjasnienia zarzutów szanownej koleżanki Lucyny, która to twierdzi ze mam cos wspólnego z pretensjami jednego z gestorów do Niej. Próba skończyla sie niepomyslnie. na stwierdzenie ze "mam jakieś problemy" uzyłem może niezbyt fortunnego sformułowania o problemach natury psychicznej. Było ono skierowane do koleżanki, i niefortunne o tyle o ile takiej wiedzy nie moge posiadać jako N IE-PSYCHIATRA, a jedynie psycholog z wyksztalcenia. Wiem że to mało aby stawiać taką diagnoze. dlatego to sformułowanie bylo niefortunne. Ale po raz kolejny pisze, że nigdy nie zastraszalem kolezanki Lucyny , bo takowym nie uznaję jakiś uszczypliwych uwag po jakichs mijających sie z prawda postach. Tym razem zarzucenie mi że lobbuje na czyjąs rzecz jest chyba nie halo. Dlaczego żaden z administratorów mnie nie upomniał skoro lobbuję???
jesli zamieściłem jakąs info niezgodnie z regułami to prosze mi to konkretnie pokazać a nie pisać jakies farmazony. Nie zamierzam wracać do tematu Balnicy bo uważam ze wszystko wyjaśniłem wyrażając sie w języku polskim i używając powszechnie znanego słownictwa.
Odniose sie do obsmarowywania- Lucyno, zejdź na ziemie. Ciebie nie trzeba obsmarowywać. zrobiłas to sama, pisząc wiele nierozważnych slów. i tu na przykład podam Twoje posty w moim kierunku, kiedy to TWORZYSZ wirtualną rzeczywistość względem NIEZAISTNIAŁYCH FAKTÓW. Nie zapytalas ani mnie, ani PODEJRZEWAM LESTKA , w tej sprawie. Cos sie Tobie "przyśniło" i na tej podstawie ciągniesz temat.
Zapytałem o to kto cie wysłał w ten swiat internetu, bo zwyczajnie zobaczylem w tym nutke megalomanii i jak dotad jej nie moge wyeliminować, bo uzyte przez Ciebie sformułowania w odpowiedzi są lakoniczne (tu wyjasnie znaczenie słowa- ogólne, nieprecyzyjne) i nei daja odpowiedzi na kwestie. a jesli sie szkolilas w dziedzinach o ktorych piszesz, to przepraszam ale ja tego nie zauważam w sposobie Twojego pisania.
Na koniec- nie ma watpliwości ze jestem arogantem, czasem gburem, chamem, a napewno nietaktownym jerzem, ale to przynajmniej wiem.
Ze swej strony kończe ten jałowy temat. jeśli napisałem coś nie tak to przepraszam, jesli popełnilem jakiś inny błąd to tez jest mi przykro. jeśli kogoś uraziłem- przepraszam.

Jezu, ten znowu swoje. Wyrwał mnie ze snu, nawymyślał mi tak, że przerwałam rozmowę. Człowieku ogarnij się.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 22 cze 2011, o 11:05

Lucyna znowu kłamiesz. to Ci sprawia przyjemność. I nie czytasz ze zrozumieniem tekstu. Co do wymyślania to chyba nie słyszałas siebie. a jesli juz takie osobiste uwagi- znajdz sobie chłopa, niech ci przeczyści kanały, to może bedziesz miała doplyw świeżego powietrza do mózgu, a wtedy latwiej sie mysli. jak na razie nie zauwazam oznak myslenia u szanownej koleżanki. Nie podajesz konkretów, tylko jakies tłuczone banialuki i osmieszasz sie - przynajmniej w moich oczach. Najgorsze dla sprawy jest ze ignorujesz świat realny.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 22 cze 2011, o 11:14

jerzumarian napisał(a):Lucyna znowu kłamiesz. to Ci sprawia przyjemność. I nie czytasz ze zrozumieniem tekstu. Co do wymyślania to chyba nie słyszałas siebie. a jesli juz takie osobiste uwagi- znajdz sobie chłopa, niech ci przeczyści kanały, to może bedziesz miała doplyw świeżego powietrza do mózgu, a wtedy latwiej sie mysli. jak na razie nie zauwazam oznak myslenia u szanownej koleżanki. Nie podajesz konkretów, tylko jakies tłuczone banialuki i osmieszasz sie - przynajmniej w moich oczach. Najgorsze dla sprawy jest ze ignorujesz świat realny.

:shock: :shock: :shock:
lucyna
Zbanowany

Poprzednia strona

Powrót do Offtop