Czasy trasy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Czasy trasy

Postprzez bazalt » 3 paź 2013, o 20:21

Do moderatorów - jeśli istnieje już podobny wątek, to łaskawie proszę o pominięcie bana. Ale jakoś doszukać się nie mogę, to i zakładam.
Interesuje mnie trasa Wołosate- Wyżni Koniec - przełęcz Bukowska - Rozsypaniec - i dalej Wołosate. W odwrotnym kierunku, starą trasą przez Krzemień, 30 lat temu zajęło mi to 8 godzin z pełnym relaksem. (w końcówce września na szlaku na Tarnicę było tylko 7 osób, a dalej na Krzemień, Rozsypaniec i dalej szła nas tylko trójka. Piękne czasy) Teraz jestem w wieku już mocno średnim, ale chciałbym potowarzyszyć synowi i pokazać mu moją młodość. I zastanawiam się czy dam radę, i jaki czas byłby mi potrzebny. Rok temu dwukrotnie wychodziłem na Tarnicę, i nie było to zanadto kłopotliwe i wyczerpujące. Kolega syna (młody źrebak) wysiadał dość mocno.
I pytanie techniczne - przeglądam mapę online, i zastanawiam się co oznaczają liczby pod strzałkami czasów przejść?
bazalt
Stonka bieszczadzka

Re: Czasy trasy

Postprzez krzyś » 3 paź 2013, o 21:43

Trasa ogólnie na ok. 5 - 5,5 godzin (nie licząc przystanków). Na Przeł. Bukowską z Wołosatego pnie się mozolnie pod górkę bez większych przewyższeń do wiaty ok. 2 godz. Potem już granią przez Rozsypaniec na Halicz, zejście do Przeł. GOPRowskiej i krótkie podejście na Przeł. Pod Tarnicą. Wejście na Tarnicę ok. 20 min. i może tyleż zejście, a potem już tylko z górki do Wołosatego ok. 1 godz.
Ot tyle. Szlak i dla młodych i starych. Spotkałem na nim nawet takich, co to pierwszy raz... w górach
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Piotr_S » 4 paź 2013, o 05:21

bazalt napisał(a):I pytanie techniczne - przeglądam mapę online, i zastanawiam się co oznaczają liczby pod strzałkami czasów przejść?

Mapa Compass? Jeżeli tak, to przy strzałce czasu nad nią jest czas przejścia, liczba pod nią to przewyższenie a duża liczba czerwonym kolorem to dystans.
Piotr_S
Administrator

Postprzez skazaniec » 4 paź 2013, o 07:42

8h w ulewie z przystankami na schnięcie. W pogodne dni nie licząc przystanków zrobilim w 5h
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bazalt » 6 paź 2013, o 09:02

No! Zrobilim tę trasę z juniorem w 8 godzin. Wędrówka drogą w stronę przełęczy Bukowskiej - istotnie nudna okrutnie. Ale potem - widoki odbierające oddech, szczególnie podczas takiej pogody jaka była 5 X w sobotę.
8 godzin - może trochę długo, ale jako że było co podziwiać, to i czas nie był ważny...
bazalt
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 6 paź 2013, o 19:42

bazalt napisał(a): może trochę długo, ale jako że było co podziwiać, to i czas nie był ważny.
... i o to chodzi :)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez ryniu91 » 17 paź 2013, o 10:57

Trasa raczej prosta, mi zajęło niewiele ponad 6 godzin :) pełen relaks 8|
ryniu91
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi