czy Roztocze to już góry?

czy Roztocze to już góry?

Postprzez lidkru » 30 kwi 2014, o 16:16

Przyjmijmy, że tak :mrgreen:
Ostatni weekend tam spędziwszy w gronie zwariowanych i pozytywnie zakręconych ludzisków :D Rejon jest kosmicznie piękny i jak na moją obecną kondycję- idealny :mrgreen: Spaliśmy w schronsku PTSM w Hucie Różaneckiej. Warunki wręcz luskusowe. Pachnąco, czyściutko, kuchnia wyposażona we wszystko co potrzebne. szefowa nieba nam chciała przychylić. Polecam :)
No to krótka relacyjka foto:
Sobota to rajd z Werchratej przez Monasterz, Długi i Krągły Goraj (najwyższe szczyty polskiego Roztocza) a potem jeszcze Wysoki Dział. Po drodze sporo krzyży przydrożnych, bunkrów z linii Mołotowa, piękna zieloność dookoła i tylko w drodze powrotnej nocą gwiazd zabrakło ;)
Początek był jakby oczywisty ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem nastąpiło clou programu: poszukiewanie zaginionej arki, czyli Diabelskiej Jaskini :mrgreen: Bezczelna dziura zarosła jakimiś paprociami, trawami i krzakami, ale grupa poszukiwawcza pod wodzą Krutula dała radę :D Co prawda nie dane nam było sprawdzić, czy faktycznie ma 19 m długości, bo trochę za mało szczupli jesteśmy :roll: , ale próby były

Obrazek

Jakieś 27 km w nogach spowodowało, ze na ognisko zabrakło sił. Wszelakiej maści trunki, od kofoli po whisky, spożywaliśmy w schroniskowej jadalni .
Niedziela : pogoda się spsuła, ale na zwiedzanie cerkiewek pogoniliśmy w komplecie.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: czy Roztocze to już góry?

Postprzez lidkru » 1 maja 2014, o 07:25

Ponieważ okazało się , ze jeden z kolegów zgubił telefon, i do tego jeszcze doznał olśnienia, gdzie to sie stało, w niedzielny poranek podzieliliśmy się na dwie grupy: jedna pojechała poszukać telefonu, druga (ta ładniejsza ;) ) zwiedzała rezerwat Szumy na Tanwi.

Obrazek

Obrazek

Odnaleźliśmy nawet miejsce , w którym przez Tanew (ówczesna granica miedzy zaborami) w 1901 r. przeprawiał sie , oczywiście nielegalnie, Józef Piłsudski -dzięki Janowi Miklaszewskiemu (wtedy pracownik leśny). Stoi tam teraz kamień im poświęcony

Obrazek

A potem zaczęło padać. Jak dojechaliśmy do Gorajca, to już lało, ale cerkiew się nie rozpuściła przez tyle lat to i my się nie daliśmy. W oczekiwaniu na Panią z kluczami:

Obrazek

Obrazek

A tu już w środku

Obrazek

Kolejny przystanek, to ruiny murowanej cerkwi w Olszanicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przestało padać jak dojeżdżaliśmy do Cerkwi św. Paraskewy w Radrużu. Pani Przewodniczka to jedna z tych osób, o których się mówi: właściwy człowiek na właściwym miejscu. Pełna energii, zapału i pomysłów starsza Pani, stąd po prostu nie chciało się wyjeżdżać (i przez to nasz ambitny plan dalszego zwiedzania trafił szlag, bo czasu brakło, ale nic to, ja tam wrócę :roll: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzutem na taśmę zahaczyliśmy jeszcze o Nowe Brusno

Obrazek

i Łówczę

Obrazek

A potem to już trzeba było się pożegnać i przejechać 500 km do domu :roll:
Roztocze mnie zauroczyło...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez ramzes » 1 maja 2014, o 16:20

a telefon się odnalazł? :oops: :lol:
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 1 maja 2014, o 18:55

tak :D , żaden łoś sobie nie przywłaszczył ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez oliwka44199 » 7 paź 2016, o 12:54

hahaha , fajnie użytkownik powyżej napisał :D

Podoba mi się to ;)
oliwka44199
Stonka bieszczadzka

Powrót do Inne góry