Czy to dobre miejsce na ...początek:)???

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Czy to dobre miejsce na ...początek:)???

Postprzez matali » 24 maja 2010, o 21:25

Witam forumowicze,
Mam pytanie. Otóż wybieram się w połowie lipca w Bieszczady. Konkretnie do Ustrzyk Górnych, ponieważ słyszałem że to dobre miejsce jako baza wypadowa. Sam nigdy w Bieszczadach do tej pory nie byłem.
Moja cała wiedza o szlakach/drogach itp pochodzi między innymi z internetu.
Pierwsza wątpliwość - oczywiście chcieliśmy zaliczyć Tarnicę - czy trasa Ustrzyki Górne - Tarnica jest odpowiednia dla początkujących, a nawet rozpoczynających? Ile trwa przejście, oraz jaki stopień trudności? Będe też wdzięczny za inne porady, co jeszcze mogę zobaczyć mając bazę wypadową w Ustrzykach Górnych?

Jak jest z komunikacją? czy mnogośc prywatnych busów z UG to fakt czy mit? zaznaczam że chodzi o lipiec
CO myślicie o kwaterach w tamtym rejonie? Nie licze na wysoki standart, ale chcemy mieć osobny pokój chociaż:)? Jak dugo na przód trzebaby rezerwować?
Są w pobliżu sklepy, czy też prowiant w całości z domu?

Bardzo prosze o odp, z góry dziękuję
Przepraszam za głupie pytania, ale pisze laik (który chce to zmienić)
matali

Re: Czy to dobre miejsce na ...początek:)???

Postprzez IraS » 24 maja 2010, o 21:47

Ustrzyki Górne na miejsce wypadowe to dobry wybór.
Na Tarnicę wejdź z Wolosatego niebieskim szlakiem a jak będziesz się czół na siłach wróć sobie szlakiem czerwonym do Ustrzyk.
W lipcu od busów się nie opędzisz.
Kwaterę szukaj i rezerwuj dosyć wcześniej najlepiej teraz - lipiec to pełnia sezonu a Ustrzyki leżą na terenie Parku Narodowego i infrastruktura turystyczna nie jest za bogata.
IraS
Administrator

Postprzez matali » 25 maja 2010, o 07:13

A w okolicach Soliny? Czy jakby się tam gdzieś ulokować, są ciekawe szlaki i góry do "zdobywania":)?
Prazepraszam, ale mapy jeszcze nie zakupiłem
matali

Postprzez sebidinek » 24 cze 2010, o 09:32

WItam wszystkich.

Ja wielki miłośnik plaż i mórz wybieram się pierwszy raz w Bieszczady :D

Znalazłem zakwaterowanie w miejscowości Wołkowyja.

Proszę powiedzieć mi coś na temat tej mieścinki. Atrakcje w pobliżu? Może jakaś baza sprzętu wodnego? Spływ? Kąpielisko? Gdzie ew wybrać się na jakąś imprezę? Zaznaczam że nie szukam nie wiadomo ilu wielokilometrowych pieszych wędrówek na to chcę poświęcić góra 3 dni na 7 dniowy pobyt. reszta ma to być błogie lenistwo :)

pozdrawiam,
sebidinek

Postprzez lucyna » 24 cze 2010, o 09:52

Największą atrakcją Wołkowyi jest wszędobylski fetor ścieków odprowadzanych wprost do rowów lub do Jeziora Solińskiego. Wrażenia w upalny dzień murowane.
lucyna
Zbanowany

Postprzez sebidinek » 24 cze 2010, o 09:55

ah dzieki za odpowiedź
sebidinek

Postprzez lucyna » 24 cze 2010, o 10:01

Jeżeli to Ci nie przeszkadza to w sumie dobry wybór. Jakaś wypożyczalnia tam jest, przez miejscowość przebiega dobrze wytyczony szlak zielony pettkowski oraz kiepsko wytyczona w tej części obrzeży Jeziora ścieżka spacerowa gminna zwana niebieską łezka. W chwili obecnej jest w okolicach Wołkowyi czynne osuwisko, drogą mogą jeździć tylko samochody do 2,5 tony. W pobliżu masz możliwość pochaszczować po Korbanii i Markowskiej, możesz drogą przez brody udać się do Tyskowej i Radziejowej, zobaczyć wodospad Czartów Młyn, a nawet powędrować przez Przełęcz Hyrcza do Łopienki. I atrakcji kulturowych to świątynia w Woli Górzańskiej i sanktuarium w Polańczyku.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 24 cze 2010, o 10:12

sebidinek napisał(a):ah dzieki za odpowiedź

Nie przejmuj się - za to jest strzeżone kąpielisko. Jedno z trzech na 160km linii brzegowej jeziora solińskiego (pozostałe dwa są w sąsiednim Polańczyku).
Piotr_S
Administrator

Postprzez sebidinek » 24 cze 2010, o 14:00

Jestem strasznie podniecony tym pierwszym wyjazdem w Bieszczady. :P a to dopiero za miesiąc. Każda informacja mile widziana i pożądana!!
sebidinek

Postprzez sebidinek » 9 lip 2010, o 12:46

Mam pytanie czy tam na prawdę w tej wołkowyji tak strasznie śmierdzi i jest nie do wytrzymania??? Bo może zmienię lokalizację?
sebidinek

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi