czyj trop?

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Re: czyj trop?

Postprzez OsadaMagury » 27 paź 2009, o 21:06

Wydaje mi sie,że są to ślady psa,bo powyższe zdjecie różni się od tych pierwszych,tamte ślady nei były takie smukłe jak ten.
OsadaMagury

Postprzez petro » 20 lis 2009, o 09:21

Od jakiegoś czasu poszukuję fotografii tropów bieszczadzkiej zwierzyny.
Nie chciałem tworzyć nowego tematu więc napiszę tutaj.
Jeśli ktoś z was ma wyraźne zdjęcia wyraźnych tropów większej zwierzyny jak np.: ryś, wilk żubr, niedźwiedź, to zamieśćcie je tutaj. (ewentualnie mogą być ślady mniejszych zwierząt, węży, czy ptaków.)
Antoni "Ant" Tkacz
antonitkacz.blogspot.com
petro
Stonka bieszczadzka

Postprzez Markela » 30 sty 2011, o 18:45

Piotr_S napisał(a):
woj441 napisał(a):Czy to mogą być tropy wilka?

Bardzo mało prawdopodobne - wygląda na typowy trop psa, różni się znacznie od charakterystycznego tropu wilka.

Typowy ślad psa - o wilku w ttym przypadku nie ma mowy . To jest moje zdanie, od lat zajmuję się tropami zwierząt.
Pozdrawiam
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez vm2301 » 30 sty 2011, o 19:43

To może dorzuć do dyskusji parę słów, co wg Ciebie odróżnia ten trop psa od tropu wilka.

Skuteczniejsze to w dyskusji niż "od lat się tym zajmuję" ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 30 sty 2011, o 19:57

vm2301 napisał(a):To może dorzuć do dyskusji parę słów, co wg Ciebie odróżnia ten trop psa od tropu wilka.

Skuteczniejsze to w dyskusji niż "od lat się tym zajmuję" ;)

Od lat mnie szkolą naukowcy :mrgreen: Niczym. Wszelkie informacje o tym, że trop można zidentyfikować m.in za pomocą patyczka sprawdza się tylko w podręcznikach i w książkach o tropieniu zwierząt. Tropy pojedyncze dużego psa i wilka są tak podobne, że nie czasami są nie do odróżnienia. Nie zawsze są dłuższe i węższe niż psie, nie zawsze palce są bardziej zwarte czy mocniej odciśniete. Łatwiej jest stwierdzić czy to pies czy wilk gdy mamy do czynienia z całym zespołem śladów. Wilk w stępie zostawia ślad zygzakowaty, kłusem stawia łapę za łapą, goniąc sadzi dużymi susami rozstawiając szerzej palce, w cwale sadzi duże susy. W stadzie wilki chodzą jeden za drugim stawiając dokładnie łapy w trop swego poprzednika. Kiedyś na szkoleniu gapiłam się przez kilkaset metrów w ślad niby jednego wilka, a tak naprawdę watahy. Zadziwiająca precyzja, naprawdę trzeba było wgapiać się w trop aby zorientować się, że to stado. Byłam pewna dopiero wtedy, gdy wilki rozdzieliły się.
I co? Widać, żem biegła w tropieniu. :mrgreen:
lucyna
Zbanowany

Postprzez Markela » 1 lut 2011, o 10:45

Tak Lucynko zgadzam się z Tobą - prawdę piszesz :idea:
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez włóczęga » 24 cze 2011, o 19:03

Ślady napotkane na Szerokim Wierchu /maj 2011/.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

włóczęga
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 29 cze 2011, o 15:03

misia?
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 29 cze 2011, o 15:08

lidkru napisał(a):misia?

no na 100 % nie :) ... bardziej coś z wilkowatych :)...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska