DANIELKA 2017

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

DANIELKA 2017

Postprzez lidkru » 18 sie 2017, o 06:58

pora rozpocząć przygotowania

Obrazek
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: DANIELKA 2017

Postprzez tadeks » 10 wrz 2017, o 19:37

Nie byłem, wcześniej też nie bywałem, ale chętnie czytam i oglądam Wasze relacje.
Lidka, Krzysiu do dzieła.
tadeks
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez krzyś » 10 wrz 2017, o 20:36

Tadziu, my byliśmy tylko w sobotę by się spotkać z naszymi Przyjaciółmi.
Oczywiście 'głównym punktem' programu był spacer po górach, na który tym razem zapisała się tylko Lidzia. I tak wyruszyliśmy w trójkę na Lipowską i Rysiankę ze Złatnej.
Relacja Marysi tu: http://naszepogorze.blogspot.com/2017/08/ejj-na-muncolskiej-hali.html

Wkrótce wkleję jakieś fotki...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez tadeks » 10 wrz 2017, o 21:47

Krzysiu, dzięki z szybką reakcję.
Przy okazji dostałem namiary na blog Marysi. Byliśmy razem na Roztoczu na imprezie organizowanej przez Justysię, a o blogu Marysi tam nie dowiedziałem się (albo zapomniałem o nim). Jest taki, jak Wasze spotkanie w Danielce, jak ten festiwal: KRAINĄ ŁAGODNOŚCI. Spokój, zaduma i mądrość z tego bije.
Przeglądając blog Marysi trafiłem na wiersz J. Tuwima "Cel" zaczynający się mądrością tak mi bliską, którą muszę zacytować:
Szukałem tego w Paryżu, szukałem w Berlinie i Rzymie,
A to za oknem było i miało polskie imię.
.
Pozdrawiam Was i czekam Krzysiu na Twoją relację, w tym ze spaceru po górach, czyli częściowo z "wyższego poziomu".
tadeks
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 14 wrz 2017, o 15:35

wywołana do odpowiedzi, coś tam skrobię :)
Zawsze zaraz za BB robię gdzieś po drodze komórką zdjęcie

Obrazek

to takie moje uczczenie faktu, żem na wolności ;)
Zakorkowana droga (wszak to piątkowe popołudnie)+ remonty doprowadziły do tego, że dobiliśmy na miejsce tuż przed rozpoczęciem koncertów. Tam już oczekiwali nas Marysiowie ;-) , moja córa z koleżanką, które zeszły z gór po tygodniowej łazędze, Guru, oraz cała masa ludzisków widzianych mniej więcej raz w roku na koncertach :) Błyskawiczne rozbiwakowywanie trwało i trwało, ale w końcu ruszyliśmy pod scenę. Dodatkowym plusem dodatnim Danielki jest fakt, że czy jest się na polu namiotowym czy pod sceną, to i tak wykonawców słychać, ale jednak na widowni jest lepszy odbiór, bo dochodzi i wizja . Żeby jeszcze ciut cieplej nocą było, to byłoby idealnie :roll:
Rankiem skoro świt dotarli Grazynka z Krzysiem + wiktuały. Młodzież była wniebowzięta patrząc na to nasze piknikowanie. Tak naprawdę to właśnie na Danielce chyba co roku jest największe obżarstwo. Każdy przywozi coś pysznego i potem człowiek oderwać się od stołu nie może... A wyjeżdżający jako ostatni zabierają resztę ze sobą :mrgreen: :mrgreen: ( tym sposobem miodek pożeraliśmy jeszcze w Ochrydzie :lol:)

Ja oczywiście nie mogłam sobie darować wyjścia choć na krótki spacer w góry. Tak już mam :roll: Marysia cwana, bo Ona jak tylko spojrzy za okno, to ma pofalowane. Ja mam tak płasko, że aż boli... więc zostawiwszy wszystkich w dolinie , wraz z Krzysiami pomknęliśmy zdobyć Halę Lipowską a potem z rozpędu Rysiankę. Piwko w tak pięknych okolicznościach przyrody smakuje oczywiście podwójnie, a w takim Towarzystwie i poczwórnie :)
Gdy my sobie spacerowaliśmy, reszta działała:
Obrazek

po to , by umieścić właściwa informacje na właściwym miejscu

Obrazek

Późnym popołudniem znów wszyscy się spotkaliśmy, choć już powiało chłodem, bo część się spakowała i miała odjeżdżać, oraz deszczem, ale niewielkim, za to niezwykle malowniczym :lol:

Obrazek

Potem to już pełen czad: Daukszewicz przyprawił publiczność o ból brzucha, ze śmiechu oczywiście, choć czasami to taki trochę przez łzy on był (ten śmiech oczywiście) , kolejni wykonawcy na scenie , kolejne kieliszki na rozgrzewkę, zaczęły się pożegnania...
Niedzielny poranek to już pakowanie, przed nami droga do Serbii, trzeba zagęścić ruchy...
Jeszcze kiwamy przez okna samochodu: do zobaczenia za rok, Danielko :D :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 14 wrz 2017, o 16:57

Co roku mniej chętnych na spacery po górach :(

Obrazek

Obrazek

lidkru napisał(a):Piwko w tak pięknych okolicznościach przyrody smakuje oczywiście podwójnie

... i kwaśnica :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez łazik » 16 wrz 2017, o 14:16

No tak bo mnie nie było :( A mnie szlaczek trafiał w Makowskim.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 17 wrz 2017, o 19:17

łazik napisał(a):No tak bo mnie nie było :( A mnie szlaczek trafiał w Makowskim.
Łazik, Ty jeszcze nie przyjedź na "grzybki" a będziesz miał całkiem przerąbane... :roll:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 18 wrz 2017, o 09:20

krzyś napisał(a):
łazik napisał(a):No tak bo mnie nie było :( A mnie szlaczek trafiał w Makowskim.
Łazik, Ty jeszcze nie przyjedź na "grzybki" a będziesz miał całkiem przerąbane... :roll:

I zostaniesz skreślony z listy pionierów!! :mrgreen:
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Powrót do Zloty i spotkania