Dlaczego macie w dupie czystość ?

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Re: Dlaczego macie w dupie czystość ?

Postprzez lucyna » 11 sie 2009, o 14:45

Zaczęłam się rozglądać za śmieciami i oto raport z dnia wczorajszego.
Solina centrum, odcinek na Płaszy pomiędzy przystankiem PKS, a parkingiem, za barierkami, obok zejścia w dół do kaplicy, stosy smieci, butelki plastikowe w krzaczorach, potłuczone szkło.
lucyna

Postprzez Michał » 11 sie 2009, o 16:21

Witaj
lucyna napisał(a):Zaczęłam się rozglądać za śmieciami i oto raport z dnia wczorajszego.
Solina centrum, odcinek na Płaszy pomiędzy przystankiem PKS, a parkingiem, za barierkami, obok zejścia w dół do kaplicy, stosy smieci, butelki plastikowe w krzaczorach, potłuczone szkło.

No i jak widać możesz gadać po ludzku :-)
Ok, ale bardziej zależy mi na takich opisach na terenie Bieszczadów. Ty jako przewodnik i tak włoczysz się gdzie popadnie - więc możesz to zgłaszać bezpośrednio w odpowiednim UG (tu oczywiście także).

Ale mam prośbę do wszystkich ewentualnych forumowiczów-tym wątkowych - zwróćie również uwagę na stan wód w rejonie, w kórym jesteście. Na to, czy gospodarstwo agro, w którym jesteście odprowadza ścieki legalnie, czy też szambiarka załatwia to za nie i wywala na łąkę, z której prościutko do potoku. Albo jeszcze prościej - do rowu.

P.s.
To nie takie trudne - a może w jakiś tam sposób się przyczynimy do polepszenia tego stanu. Na monitoring wojewódzki nie liczę - chyba, że uzbiera się tego tak, że to wymusimy (o co będzie trudno - cięcie kosztów gdzie popadnie).

Pozdrawiam
Michał
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Michał » 11 sie 2009, o 20:34

Witaj Piotrze
Piotr_S napisał(a):....Generalnie jak się idzie rzeką to śmierdzi ściekiem na kilometr. Solinka w tym miejscu to chyba już jeden wielki ściek - no ale nie dziwota, 500m niżej wpada do jeziora. Rur, itp. bezpośrednio do rzeki nie widziałem na tym odcinku, syf zapewne ciągnie się głównie z Terki i wyżej.

Heh, chyba celowo wybrałeś ten rejon :-). Niestety, ale mam wrażenie, że to nie tylko Terka (sam Bukowiec tyż ślicznie pachnie). Ale nie zapominajmy o jednym - powyżej wpada Wetlinka.
Mnie akuratnie zależy na Waszych odczuciach teraz - kiedy jesteście tam latem - i kiedy bardzo wyraźiście się to uwypukla organoleptycznie.
W zeszłym roku byłem w rejonie Bukowca nad Solinką - to październik (trochę się zgubiłem w rejonie Patryji i wylądowałem "obok" zakola Solinki przed Bukowcem - coś ostatnio za często się gubię w tych pagórkach - szczyńście co załapałem stopa do Nowosiółek - ale to inna bajka). A okręcałem się od smrodu.

Piszta dalej - może mnie alebo innym cosik się nasunie.

Pozdrawiam

P.s.
Czy Ty już tak ogólnie z Opola się wyniosłeś?
Michał

Postprzez lucyna » 12 sie 2009, o 07:05

Mój Nieulubiony Panie Michale w sumie masz rację. Po co pisac po prużnicy, można zgłosić to. Właśnie tak zrobiłam, zadzwoniłam do radia Rzeszów. Śmieci na leskim kirkucie, problem wykoszenia i śmieciory w centrum Soliny. Może dziennikarze tym zajmą się.
lucyna

Postprzez Michał » 14 sie 2009, o 20:28

Heh
lucyna napisał(a):Mój Nieulubiony Panie Michale w sumie masz rację. Po co pisac po prużnicy, można zgłosić to. Właśnie tak zrobiłam, zadzwoniłam do radia Rzeszów. Śmieci na leskim kirkucie, problem wykoszenia i śmieciory w centrum Soliny. Może dziennikarze tym zajmą się.

Stawiasz mnie Lucynko w niezręcznej sytuacji. Ja kumam, że ten Twój MNPM to z poprzedniego forum. I mniemam, że tutaj piszesz nie tylko li mnie na złość.
Więc w temacie - masz jakiś odzew?
Podziel się z nami.

Pozdrawiam
Pani WPP :-)
Michał

Postprzez lucyna » 14 sie 2009, o 21:01

Jestem jak zapewne wiesz zwolenniczką bioróżnorodności. Wypłakałabym sobie oczy, gdyby Ciebie zabrakło na forum. Przypomnij sobie naszą dyskusję na pw na brązowym forum i ocalenie Cię przed zbanowaniem przed moim zbanowaniem :lol:
Nie potraktuj tego jako "wyznania miłości" to rezerwuję tylko dla prawdziwych ludzi gór. A Ty no cóż, bez Ciebie tylko byłoby tu nudno.
A w temacie: zniknęły śmieci spod Kamienia Leskiego. Nie wiem czy takze wysprzątano inne miejsca. Mam wolne więc sobie siedzę w domku. Problem śmieci to plus minus nieskończoność. Wiem o tym, bo wiosną kilkakrotnie sprzątałam sama i z grupami brudy w okolicy Kapliczki Szczęśliwego Powrotu do Domu. Nauczyłam się nosić worki na śmieci w plecaku i bywa, że znosze brudy ze szlaków. Problem jest z tymi wielkogabarytowymi. Stare meble, lodówki, pralki, nikt tego w Bieszczadach nie odbiera więc wyrzucane są do lasu. Nad urwiskiem obok kapliczki wiosną było tego multum. Teraz nielegalne wysypiska przykryła zieleń. Problem onaoczni się późną jesienią i wczesną wiosną.
lucyna

Postprzez vm2301 » 15 sie 2009, o 06:58

przed moim zbanowaniem :lol:

To Ty byłaś zbanowana?
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 15 sie 2009, o 18:01

Było, minęło, każda wielka miłość kiedyś kończy się :)
Najwięcej śmieci z którymi non stop spotykam się jest przy drodze leśnej wykorzystywanej jako publiczna Bezmiechowa-Olszanica. Codziennie tam chodzę z Kretynem na spacer. W rowach można ciągle spotkać wory ze śmieciami wyrzucane z samochodów. Zwierzęta je rozgrzebują. Szczególnie zużyte pieluchy.
lucyna

Postprzez Michał » 19 sie 2009, o 17:32

O czym Ty WPP chrzanisz?
lucyna napisał(a):Było, minęło, każda wielka miłość kiedyś kończy się :) ...

Na bana zapracowałaś sobie sama. Ja na swoje bany "pracuję świadomie". I nie pisz pomarańczowe/brązowe forum - to dziecinne. To forum to http://forum.bieszczady.info.pl/
I każdy może tam poczytać Twoje bzdety - jak i moje.
I wielu z Nas tutaj jest stamtąd i tam.

A Bieszczady są jedne.

P.s.
vm2301 - zbanowana dożywotnio!
P.s.2
Uprzejmie proszę moderatorów/adminów, aby posty tego typu usuwać - włącznie z tym moim.
Ochrona środowiska - i tylko to.
Michał

Postprzez lucyna » 19 sie 2009, o 17:51

Bieszczady są jedne. Userzy na obu forach,fakt. Masz krótką pamięć. A reszta no cóż...
:D
PS.1.
Bzdura
PS.2
A Lucy na to niemożliwe.
Zbyt lubisz zagrywki osobiste :mrgreen:

A w temacie coś z dwa dni temu w Radio Rzeszów w programie dotyczącym ekonomii wypowiadał się dr Kaszuba chyba z Wyższej Szkoły Zarządzania z Rzeszowa w temacie rozwoju turystyki w Bieszczadach. Pojechał nieźle po samorządowcach i po wójcie z Soliny. Padło słowo skandal w kontekście zaśmiecenia Soliny, braku parkingów, brudu w toaletach, fatalnego stanu nawierzchni drogi wiodącej do Soliny Jaowru.
lucyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska