Dni kultury studenckiej

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Dni kultury studenckiej

Postprzez skazaniec » 9 maja 2013, o 22:35

Obserwuję, bo mam całkiem niedaleko, poczynania studentów podczas dni kultury studenckiej. I trochę dziwnie się czuję, schizofrenia swoista mnie dopada. Czymże jest owa kultura, którą zawsze rozumiałem jako: „przekazane i wytworzone treści i wzory wartości, idei i innych symbolicznie znaczących systemów, będące czynnikami kształtującymi ludzkie zachowania oraz wytwory stanowiące produkt zachowania.(Kroeber i Parsons)”.

Do tego posta skłoniła mnie sytuacja w jaką się uwikłałem dzisiejszego wieczora. Wracając od znajomych napotkałem masę pijanych - tak, pijanych, nie podchmielonych, nawalonych jak stodoła po żniwasch - młodych ludzi. Bardzo duża część z nich nie była studentami. Sądząc z rozmów, których nie podobna było nie słyszeć, ich wiek ocenić można na późne gimnazjum i liceum. Przed moją klatką schodową znalazłem telefon, wysłałem wiadomość do pierwszej osoby z listy. Jak się później okazało do mamy delikwenta, która to nie miała świadomości gdzie jej dziecięcie obecnie przebywa. Latorośl jako się okazało ma lat 16 i całkiem spory kawałek do domu (poza miasto).

Wiecie, chyba zacząłem się starzeć, bo naprawdę nie widzę już sensu w takich masówkach...plenerowe koncerty nie są już okazją do posłuchania muzyki, a raczej okazją do wspólnego wprowadzenia się w stan upojenia alkoholowego. Studenci ustępują tu miejsca osobom znacznie młodszym.

Ja się pytam po co? Jakie wartości i idee przekazują owe imprezy organizowane pod skrzydłami uniwersytetów? Najłatwiej dostrzec to wybierając się wczesnym rankiem na miejsce imprezy...

Chyba potrzebowałem się podzielić z kimś swoimi przemyśleniami...
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Re: Dni kultury studenckiej

Postprzez Fanta » 26 cze 2013, o 10:06

w sumie rozumiem rozczarowanie ale niestety młody wiek to do siebie ma, że człowiek sie musi wyszumieć a ty szumne wartości itd itd to z wiekiem przychodzą...
Fanta
Stonka bieszczadzka

Postprzez Gosiks » 22 sie 2013, o 11:47

Fanta napisał(a):w sumie rozumiem rozczarowanie ale niestety młody wiek to do siebie ma, że człowiek sie musi wyszumieć a ty szumne wartości itd itd to z wiekiem przychodzą...

Taka jest naturalna kolej rzeczy. Stety czy nie stety..
Gosiks
Stonka bieszczadzka

Postprzez chwastek » 22 sie 2013, o 13:34

aż strach pomyśleć jak taki szesnastolatek będzie "szumiał" w "studenckim" wieku
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez magda1 » 24 sie 2013, o 14:30

oj będzie z całą pewnością szumiał pełną parą ;)
magda1
Stonka bieszczadzka

Postprzez Demian » 31 sie 2013, o 18:25

Ja mam jeszcze trochę czasu na wyszumienie się i bardzo się z tego cieszę :D
Demian
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 5 wrz 2013, o 13:57

Ja się już wyszumiałęm, ale czasem jeszcze bym poszumiał, ale tak jakoś bardziej kulturalnie. Znaczy nie wszyscy wokół muszą wiedzieć, że szumię:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeusz77 » 30 wrz 2013, o 19:19

Ile ja bym dał, żeby być studentem :)
tadeusz77
Stonka bieszczadzka

Postprzez wawrzyk » 12 lis 2013, o 19:32

Studenckie życie jak w Madrycie ;) Chociaż czasami można każdy może się zabawić :)
wawrzyk
Stonka bieszczadzka

Postprzez szrot11 » 13 lis 2013, o 14:24

ha, a ja jestem studentem :D, ale nie zawsze to tak super wygląda
szrot11
Stonka bieszczadzka

Powrót do Offtop