Dobry plecak

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Dobry plecak

Postprzez lucyna » 22 lip 2010, o 19:49

Kupowałam badziewie, nie ma już go, kupiłam plecaki wolfganga, dobre ale nie można je porównać z najlepszymi. Najgorszym wrogiem dobrego jest znacznie lepsze. Nie pamiętam aby jakiś wór kupiony w ciągu ostatnich 10 lat otarł ramiona. Za czasów szkolnych miałam z tym problem ale to były te zgrzebne harcerskie plecaki ze skórzanymi, wąskimi pasami.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 22 lip 2010, o 21:04

Lucynko,

W upale jakich doświadczamy to se sutki można o koszulkę poobcierać, że wewnętrznej strony ud nie wspomnę, więc albo mało słyszałaś albo nie słuchasz ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 22 lip 2010, o 21:59

W takie upały to ja noszę termoaktywną bieliznę i koszulki i górskie oddychające spodnie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 23 lip 2010, o 07:12

Wojtek jeszcze raz przeczytałam wątek. Nie rozumiemy się, stoję na stanowisku, że w naszych górkach należy mieć na uwadze przede wszystkim dwie rzeczy: buty, pośrednio skarpety i plecak. Od tego zależy komfort łażenia. Nie ma co polecać rzeczy gorszej jakości, no name, ja to przerabiałam. Nie stać mnie było na dobry sprzęt lub sądziłam, że nie stać. Efekt: tanie rzeczy zniszczone, nie mam pieniędzy na inne. Po co tak postępować, a przede wszystkim komuś polecać takie zachowanie. Moim zdaniem najważniejszy jest stosunek jakości do ceny. Nie kupuję markowych rzeczy dla nich samych, one mają mi służyć w określonych warunkach. Nie będę ubierać się idąc na Połoninę Wetlińską tak jakbym wybierała się na Elbrus w śnieżycę. W chwili obecnej moim zdaniem należy polować na okazje, my kobiety jesteśmy w tym dobre. Były na wyprzedaży i to obniżki bardzo znaczące na plecaki milletu w internetowym polarsporcie, są też gdzie indziej. Nie chcę polecać plecaków wolfganga, mimo tego, że są dobre, bowiem wiem, że na wyprzedaży można trafić na plecak znacznie lepszy i z nowocześniejszymi rozwiązaniami jeżeli chodzi o stelaż i układ nośny w tej samej cenie.
I nie przesadzajmy, na codzień w górach szuram przeważnie w ciuchach feel free, odnoszę wrażenie, że pół Ustrzyk tak postępuje. W tej mieścinie jest dobrze zaopatrzony sklep Azymut więc dużo osób na wyprzedaży kupuje znacznie lepsze niż w innych sklepach ciuchy w podobnej cenie. najgorsza marka górska jest moim zdaniem jakościowo lepsza niż większość dostępnych ubrań. Ostatnio za około 260 zł upolowałam spodnie z membraną, dobre (mam tego rodzaju kurtkę też kupioną za 1/3 ceny wyjściowej) i kurtkę soft shell.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 23 lip 2010, o 08:43

lucyna napisał(a):W takie upały to ja noszę termoaktywną bieliznę i koszulki i górskie oddychające spodnie.

Co to ma dowodzić? Że termoaktywna markowa odzież przed poceniem się, czy obtarciami uchroni? Mnie nie, może mam delikatniejsze sutki i szersze uda. :mrgreen:

lucyna napisał(a):Wojtek jeszcze raz przeczytałam wątek. Nie rozumiemy się,

Przeczytałaś i dalej nie rozumiesz Lucynko...Ty nie rozumiesz, co takiego skrytykowałem, czy czego się czepiam.
Nie krytykuję rady, by kupić Deutera, czy co tam jeszcze polecałaś. Nie próbuję udowodnić, że nie warto kupować sprzętu dobrej jakości.

Napisałem wyraźnie w kilku postach:

Sam też wolę na ogół coś lepszej jakości

Nie próbuję udowodnić, że jest lepszy od polecanych Deuterów i innych diabłów Iwanów, jedynie protestuję przed jednoznacznym określaniu tańszego sprzętu jako wydatku bez sensu.

To nie muszą być pieniądze wyrzucone w błoto.

Czepiam się "wyrzucania pieniędzy w błoto".
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez LuC (skywalker) » 25 sie 2010, o 12:12

browar napisał(a):a teraz masz następujące możliwości: hipermarket-w każdym jest dział turystyczny i wiszą jakieś wory za 150-250zł.Upoluj w markecie znawcę i spytaj co sądzi na temat konkretnego wora.

Dotychczas uzywalem pozyczonych lub malego D* z podzialem na duzy Milo mojej ukochanej. Na wrzesniowy wypad w bieszczady zakupilem 60+10 Salewy za...270PLN. Mysle ze okazyjnie. Plecak jest elegancki, widac jakosc, zobaczymy jak sie sprawdzi.

Majac do wyboru 200-250 z Teszczaka, lub 270 z Salewy wybieram opcje nr 2
LuC (skywalker)

Postprzez Markela » 31 sty 2011, o 15:04

Ja wędrując po górach zabieram prawie zawsze mój stary plecak "harcerski" made in polsport.mam 2 jeden z grubego mocnego płótna - zielony , a drugi niebieski ze słabszego ale śliskiegi materiału- po tym mnie min. możecie mnie rozpoznac mało takich typów jak ja . ;)
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez Barnaba » 20 lut 2011, o 01:24

ideał to Lucynowa sugestia deutera. Sam noszę 3, i muszę stwierdzić ze stare deutery a nowe to nie to samo. Lucyno, poluj więc na używki, bo nowe to też fajne, ale zapewniam że nie "niezniszczalne"
W niskim pułapie cenowym "Alice" czyli wojskowe plecaki amerykańskie. Stelaż może służyć ... długo, bo mocny jest. Worek też chyba łatwiej spalić niż zepsuć... Prosta konstrukcja, serio wygodny. No i zielony :)
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 24 lut 2011, o 11:51

Tak sobie czytam i czytam o plecakach i przypomina mi się zdarzenie z ub. roku. Całą rodzinką łazilismy po Karkonoszach na jednodniowe wędrówki z małym plecakiem campusa, który miał pomieścić picie , batony i kanapki dla 4 osób. W momencie, gdy dzieci zażądały 2-dniowej wycieczki z noclegiem w "prawdziwym" górskim schronisku, pojawił się problem : brak drugiego plecaka. W związku z tym w pierwszym napotkanym sportowym sklepie w Szklarskiej P. kupilismy plecak największy jaki akurat był (50 l) i na parkingu przepakowywaliśmy się . :D .Wycieczka była nader udana. Plecak , co prawda służy nam po dziś dzień (łącznie z łążeniem po Bieszczadach), ale po powrocie do domu wyciągnęłam z pawlacza mój stary stelaż sprzed 25 lat i doszłam do wniosku, że jest o niebo lżejszy!!! Pewnie nie ma tych bajerów z oddychaniem pleców itp, stelaż jest na zewnatrz, no i kurz i mole zrobiły swoje 8-) , ale sentyment i wspomnienia z nim związane - BEZCENNE
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 24 lut 2011, o 12:15

Barnaba napisał(a):ideał to Lucynowa sugestia deutera. Sam noszę 3, i muszę stwierdzić ze stare deutery a nowe to nie to samo. Lucyno, poluj więc na używki, bo nowe to też fajne, ale zapewniam że nie "niezniszczalne"

Barnaba ja to mam problem. Szukam dobrego plecaka 30-max 35 litrowego już od kilkunastu miesięcy i nic. Non stop mierzę cudze wory np. deutery straży granicznej, gości, kolegów i prawdę powiedziawszy nic mi nie leży. Nawet w ustrzyckim Azymucie - dobrze zaopatrzony sklep sprowadzili mi 35 l milleta. Też nie to. Mój malutki diablo drogi 20 l berghaus się rozwala na szelkach, nie wiem co mam sobie kupić. Za prawie 300 zł plecaczek nie wytrzymał nawet 1,5 sezonu. :evil:
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny