Dobry plecak

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Dobry plecak

Postprzez lucyna » 18 cze 2011, o 19:45

Nie używał ale podoba mi się. :)
Czy system aircomfort sie sprawdza rzeczywiscie?
Moim zdaniem tak. Nie kupię sobie więcej żadnego plecaka bez tego ustrojstwa. Odkąd nosze plecaki z siateczką nie wiem co to znaczy mokry polar na plecach, nie mam ich rozgrzanych i nie mam problemów z nerkami (rozgrzane okolice placów plus niesprzyjające warunki pogodowe równało się problemy zdrowotne). Minus to ograniczona pojemność, znacznie trudniej się taki plecak pakuje.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 18 cze 2011, o 19:48

ja tam powiem jedno- nie ma to jak przymierzyć wypchany choćby folią czy papierem plecak. Może byc i niefirmowy, ale musi być dopasowany właśnie do Twoich pleców. Jacek kupił sobie parę lat temu zwykłego lekkiego campusa 30 l i z nim żył, bo nie wiedział, ze może być inaczej. w ubiegłym roku siła wyższa zmusiła nas do kupowania plecaka na 10 minut przed wyjściem w góry. No i okazało sie, ze ten nowy pasi mu lepiej, choć firma żadna , ale inna długość, inna szerokość. Ale do tego własnie sie przymierzył, a nie na oko kupował
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 18 cze 2011, o 20:02

Wiem,ze idealem jest przymierzenie - bol jest taki ze tego deutera w Lbn nie moge znalezc...
Dzieki Lucy za opinie o systemie nosnym:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 lip 2011, o 10:52

Okazało się jednak, że aż takiego bólu z Deuterami nie ma - co prawda nie znalazłem Zugspitze'a ale na mojej drodze pojawiła się Futura 26, na którą złożyłem zamówienie i czekam z niecierpliwością. Kolor mi nie odpowiadał hehe:) a niżej macie zdjątko.
Obrazek
Nieco przekroczył mój budżet, ale ma wszystko to czego oczekiwałem po plecaku, a nawet więcej. System nośny to siatka dystansująca plecy od plecaka, 2 komory, szeroki pas biodrowy. Ma też system H2O (kieszeni można użyć na brudną odzież) i pokrowiec deszczowy. Mnie się podoba :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 11:58

skazaniec napisał(a):Nieco przekroczył mój budżet, ale ma wszystko to czego oczekiwałem po plecaku, a nawet więcej. System nośny to siatka dystansująca plecy od plecaka, 2 komory, szeroki pas biodrowy. Ma też system H2O (kieszeni można użyć na brudną odzież) i pokrowiec deszczowy. Mnie się podoba :)

Mam pytanie: mógłbyś ten Twój plecak na w miarę dokładnej i rzetelnej wadze zważyć?
Tak z fotki to mi wygląda na mocno starszawy, dość dawno zarzucony już model...
Aha...
Jeśli już jesteś po całodziennej wyprawie z tym plecakiem, to podziel się informacjami, jak tam było z tymi... "suchymi" plecami?
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez kozaczek » 23 lip 2011, o 22:37

Ja polecam plecak Karrimor Cougar 55-75. Mam go od 2004 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. System nośny można ustawić tak, że trzyma się pleców bardzo stabilnie.
kozaczek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 25 lip 2011, o 09:10

kozaczek napisał(a):Ja polecam plecak Karrimor Cougar 55-75. Mam go od 2004 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. System nośny można ustawić tak, że trzyma się pleców bardzo stabilnie.

Nie mam nic złego do powiedzenia na temat tego plecaka, ale zwracam uwagę na samą konstrukcję powyższego "polecania": istotą jest to:
System nośny można ustawić tak, że trzyma się pleców bardzo stabilnie.

Pytanie bym postawił takie: czy rzeczywiście dla każdego ten plecak byłby godnym polecania?
Czy do każdych pleców jego system nośny da się dopasować?
Z moich doświadczeń wynika, że jednak nie ma aż tak uniwersalnych konstrukcji...
Natomiast w pełni zgadzam się z tym, że takie dopasowanie jest fundamentem późniejszego zadowolenia z plecaka.
Zygmunt Skibicki

Postprzez skazaniec » 25 lip 2011, o 16:21

Opisze wrazenia jak tylko wroce z gor:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 26 lip 2011, o 16:31

Upsss, chyba coś znalazłem.
Zygmunt Skibicki

Postprzez skazaniec » 23 sie 2011, o 11:06

Zważyłem plecak - mój waży nieco poniżej wagi podawanej przez producenta - niecałe 1,5kg. System nosny przypadł mi bardzo do gustu. udało mi się go dopasować pod wszelkimi względami do mego garba. Co do suchych pleców - i działa i nie działa. Jestem osobą, która dość mocno się poci:
1. Podczas chodzenia w koszulce plecy nieco mniej mokre - komfort jednak jest po zdjęciu plecaka - nie odczuwasz nagłego powiewu wiatru na rozgrzanych plecach - są cały czas chłodzone
2. W kurtce p.deszczowej jest znacznie lepiej - do tej pory po prostu pot płynął mi po plecach, przy futurze znacznie mniej się go wydziela.
Reasumując - są plecaki lżejsze (dla mnie waga nie była priorytetem), ten mi przypadł jednak do gustu, istotnie poprawia komfort przy "mokrych plecach" i ma, moim skromnym zdaniem bardzo przemyślany i dobrze regulowany system nośny. Szczególnie pas piersiowy przypadł mi do gustu (ma wszytą gumkę, która czyni go elastycznym i nie ma się wrażenia związania).
Gdyby ktoś mnie pytał o radę - poleciłbym przymierzyć. Choć z plecakiem jak z butami, trzeba przymierzyć.
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny