Dojazd na szlak autobusem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Dojazd na szlak autobusem

Postprzez darooo » 18 maja 2009, o 20:45

Czy z ustrzyk górnych jest możliwość dogodnego dojechania na autobusem na szlak i późniejszego powrotu? Interesuje mnie np dojazd na tarnicę, rawki czy połoninę wetlińską. Ile kosztują bilety, do której godziny kursują autobusy. Do jakich autobusów mam w o ogóle wsiadać :D nazwy okolicznych miejscowości niewiele mi mówią.
darooo

Re: Dojazd na szlak autobusem

Postprzez lucyna » 19 maja 2009, o 04:21

Witaj na forum, nie obawiaj się, tu obowiązuje zasada nie ma głupich pytań, są tylko idiotyczne odpowiedzi.
W Bieszczadach podobnie jak w dużej części Beskidów system szlaków jest skonstruktowany, że bez problemu dotrzesz w poszczególne partie gór. Z Ustrzyk Górnych dotrzesz na większość wymienionych masywów pieszo.
Na Tarnicę przez Szeroki Wierch, inny wariant to z Wołosatego tu konieczny dojazd, bo 6 km pieszo jest zbyt męczące, Bereżek jedziesz w kierunku Ustrzyk Dolnych, Mucznego dojazd autobusem niemożliwy. Połonina Caryńska to pieszo lub ewentualnie z Berehów kierunek Wetlina. Połonina Wetlińska to autobusy na Wetlinę lub do Zatwarnicy. Autobusy kursują bardzo rzadko, w sezonie bez problemu do tych wszystkich miejsc dotrzesz busami.
lucyna

Postprzez darooo » 19 maja 2009, o 17:46

Będę w ustrzykach za miesiąc. A busy często jeżdżą? Najwyżej będę miejscowych pytał ;) dzięki za odpowiedź
darooo

Postprzez pimpirimpi » 14 cze 2009, o 19:25

Hey... wybieram sie wyjatkowo wczesnie w Bieszczady - w poprzednich latach pojawiałem sie w okolicach sierpień-wrzesień. a tym razem dostałem urlop na końcówke czerwca.

Dlatego tez mam pytanie... czy jeżdza juz busiki po krętych bieszczadzkich trasach ??

pozdrawiam.
pimpirimpi

Postprzez lucyna » 15 cze 2009, o 12:29

Problemy z busikami są tylko poza sezonem. Już w długi wekend widziałam kilku busiarzy jeżdżacych na najbardziej popularnych trasach. W wakacje nie powinno być problemu.
lucyna

Postprzez locococo » 17 lip 2009, o 09:13

Tydzien spędzę w miejscowości Przysłup i mam pytanie o komunikację! Będę pierwszy raz w Bieszczadach!:) chciałam się zapytać jak to wygląda z powrotem np. z wetliny np. kolo godz. 20?? czy ktos się może orientuje czy busy wtedy jeszcze kursują ?! i ile taki przejazd w jedną stronę kosztuje? podjelam sie zadania zorganizowania wypadu dla okolo 8 osob, a chcialabym tak mnie wiecej wiedziec jak wyglada sprawa z busami;| bo autobusy to wiem jak jeżdzą;| dziękuje za odpowiedż:)
locococo

Postprzez Viperaberus » 30 lip 2009, o 10:58

Jeśli jest Was 8 osób, to bez kłopotu możecie się dogadać z kierowcami busów.
697250474 mam taki numer w telefonie zapisany do znajomego, który jeździ, ale na miejscu znajdziesz jeszcze innych kierowców, wystarczy zagadać wziąć numer i po zawodach. Gorzej jak na przykład będziesz sam chciał jechać bo to już po kieszeni rąbnie. :)
Sława Starym Bogom!
http://www.4dziki.pl <-- Kapelka moja, zapraszamy również. :)
Viperaberus
Stonka bieszczadzka

Postprzez michałłł » 9 kwi 2010, o 08:59

Witam.Czy będąc zakwaterowany w Wetlinie(w lipcu)dostanę się bez problemu busem lub pks do Ustrzyk Górnych, aby z tej miejscowości wyruszyć na Tarnice,oraz czy z Wetliny jest możliwość dostania się tymi środkami komunikacji nad J.Solińskie?pozdrawiam
michałłł

Postprzez lucyna » 9 kwi 2010, o 09:22

Bez problemu, busy i autobusy często kursują pomiędzy Ustrzykami Górnymi, Wetliną i Wołosatem.
Nie powinieneś mieć też problemów z dotarciem nad Jezioro Solińskie.Najkrótsza droga wiedzie przez Buk, Bukowiec. Kursują też busy, ale w tym wypadku radziłabym Ci abyś wcześniej ustalił koszt przejazdu. Byłam świadkiem zwykłego oszustwa, kiedy to kierowca powiedział małżeństwu, że zapłacą po 10 zł za bilet, a przy wysiadaniu zażądał 50 zł.
lucyna
Zbanowany

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi