Dolina Środkowej Pilicy

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Dolina Środkowej Pilicy

Postprzez IraS » 22 paź 2013, o 17:26

Rozwaliła mnie dzisiejsza pogoda. Szybka decyzja, pakowanie sprzętu biwakowego i ruszyłem w dół Pilicy. Relacja po powrocie ;)

Obrazek
IraS
Administrator

Re: Dolina Środkowej Pilicy

Postprzez chwastek » 22 paź 2013, o 21:04

Ale masz szczęśliwą minkę ... co było na końcu tego kija, co upiekłeś nad tym ogniskiem, pożarłeś, popiłeś Żubrem i teraz jesteś taki zadowolony? :D
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 22 paź 2013, o 21:32

... że o papierze nie wspomnę... ;)
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Bonzoo » 29 paź 2013, o 09:02

Ja mieszkam na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej i uwielbiam jeździć do Podlesic na ogniska :)
Bonzoo
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 20 lut 2014, o 11:43

No to pora na zaległości.

Koniec października, słonko przygrzewa, ciepło jak na koniec sierpnia. Grzech by było przy takiej pogodzie siedzieć w domu. Szybka decyzja i już szykuję się na dwudniową wycieczkę. Zakupy, czyli piwko, kiełbaska na ognisko, ziemniaki i pakowanie sprzętu biwakowego. Z ostatnich wojaży zostało trochę konserw, więc też lądują w samochodzie. Mogę się wyrwać na niecałe trzy dni, więc nie ma sensu jechać gdzieś daleko, postanawiam więc wybrać się trasą w dół Pilicy, od Spały do Nowego Miasta. Początek to Spalski Park Krajobrazowy z rezerwatem Spała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 21 lut 2014, o 12:07

Zanim się zdecydowałem na wyjazd, zanim spakowałem i ruszyłem w trasę minęło już pół dnia, więc daleko się nie oddaliłem. Minąłem Inowłódz potem Zakościele i wjechałem w polną drogę wzdłuż Pilicy rozglądając się za jakąś miejscówką na biwak. Pamiętałem ze spływu kajakowego, że są tu fajne miejsca, więc po chwili je odnalazłem. Rozbiłem mini biwaczek i zrobiłem rekonesans po okolicy, trafiłem nawet kilka maślaczków, które już widziałem w jajecznicy na śniadanie, jednak jak się potem okazało były robaczywe. Pilicą nadpłynęła jakaś łódź holując za sobą pień drzewa, gdyby nie silnik spalinowy to widok jak z przed wojny, kiedy to rzeką spławiano drewno. Nazbierałem sobie opału na ognisko i z piwkiem w ręku łapałem ostatnie promienie słońca oczekując na zachód.

Kościółek romański w Inowłodzu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 23 lut 2014, o 08:23

O zachodzie słońca rozpaliłem ogień i wybrałem się na kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 23 lut 2014, o 20:19

Potem już pozostało tylko ognisko z płonącym papierem toaletowym ;) i księżycowa noc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 25 lut 2014, o 11:23

Liczyłem na jakiś wschód słońca, ale ranek okazał się mglisty zimny i wilgotny. Reaktywowałem ognisko by się trochę ogrzać, a na kuchence gotowała się już woda na kawkę. Rozgrzany od zewnątrz i od środka zabrałem się za śniadanko. Ognisko się dopaliło, zebrałem manatki i ruszyłem lewym brzegiem dalej w dół Pilicy. Mijałem zagubione małe wioski, łąki, pola i lasy. W Myślakowcu postanowiłem wykorzystać to iż jest tam most i przeprawiłem się na prawy brzeg Pilicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 25 lut 2014, o 18:31

Po drugiej stronie Pilicy leśnymi drogami podążałem na wschód. Lasy tak podgrzybkowe, że nie wytrzymałem i udałem się na łowy. Długo nie musiałem napełniać małej reklamówki. To jedziemy dalej, nawet się ładnie rozpogodziło. W Nowym Mieście przeprawiłem się z powrotem na lewy brzeg rzeki i obrałem już kierunek w górę Pilicy, czyli już w stronę domu. Za wsią Łęgonice wjechałem z powrotem w las, tu na piaskach rosną gąski i to dosyć obficie. Marzy mi się jajecznica i zerkam na wytłaczankę z jajkami, ale szkoda czasu jak takie grzyby wokoło. Na szybko wciągam konserwę i wbijam się w zagajniki wydłubując z piachu gąski. W końcu trzeba skończyć, i znaleźć miejsce na biwak. Pamiętam jak kiedyś z rodzicami przyjeżdżaliśmy tu na biwaki, bez trudu odnajduję to miejsce i rozkładam obozik. Akcja opał podczas której znajduję jeszcze maślaki, no teraz to już jutro na śniadanie będzie jajeczniczka na maślaczkach, bo grzyby są zdrowe. A na kolację dziś kiełbaska i ziemniaki z ogniska. W ostatnich promieniach słońca obieram dzisiejsze zbiory i szykuję się na zachód słońca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Następna strona