Dom w Bieszczadach, da sie?

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Dom w Bieszczadach, da sie?

Postprzez Maks » 23 mar 2017, o 20:39

Witam.
Jestem z Wrocławia, tu się urodziłem i żyje ale mam marzenie zamieszkać w Bieszczadach.
Byłem tam na wakacje- Ustrzyki górne, bardzo mi sie podobało.
Pewnie macie mase pytań: "Czemu bieszczady", "czemu tak daleko, góry masz bliżej","żartujesz", itp. ale odpowiedz jest prosta, gdzie bym nie był nie czułem tego co w Bieszczadach.
I stąd mój post, w zasadzie pytanie.

Czy jest możliwość kupna nieruchomości w samym parku? (domyślam się/mam nadzieje że jest wiele zaniedbanych domów które można by odnowić, nie mowie tu o budowaniu wielkiego rancho)

To pewnie dość trudne pytanie, ale prosze podejdźcie do odpowiedzi poważnie.
Jak macie pytania do mnie, np."jaki budżet","jaki dom","jak duży" itp. proszę piszcie tu.

Dziękuje i pozdrawiam
Maks
Stonka bieszczadzka

Re: Dom w Bieszczadach, da sie?

Postprzez BieszczadzkiKról » 12 kwi 2017, o 10:07

Niestety nie znam się zbyt dobrze, ale wydaje mi się że to może nie być takie proste. Może być potrzebna zgoda konserwatora zabytków itp. Myślę że najwięcej dowiesz się dzwoniąc, np. do parku. Tam wszystko ci powiedzą.
BieszczadzkiKról
Stonka bieszczadzka

Postprzez Maks » 12 kwi 2017, o 20:56

Na jakiś konkretny nr?
Mógłbyś podać mi pod który uderzać jako pierwszy?
Maks
Stonka bieszczadzka

Postprzez Bieszczady » 18 maja 2017, o 19:37

Maks a nie szukasz gdzieś w okolicy? Mam do sprzedania działkę (nie w parku niestety) ale w Bieszczadach, w dobrej cenie :)
Bieszczady
Stonka bieszczadzka

Postprzez taalak13 » 26 maja 2017, o 07:47

Tzn w jakiej cenie ta działa? :D
____
Pozdrawiam Marcin
taalak13
Stonka bieszczadzka

Postprzez pre_Michal » 22 wrz 2017, o 15:34

Dom w Bieszczadach - brzmi jak bajka. Cisza, spokój, a wokół natura, las i zwierzęta. Dookoła sami sympatyczni ludzie. Moje marzenie. Wystarczy się tylko zdenerwować i pomyśleć "A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?" :)
pre_Michal
Stonka bieszczadzka

Postprzez restek » 3 paź 2017, o 07:20

Tak, ale jak za dużo ludzi wpadnie na ten sam pomysł, to przestanie tam być sielankowo.
restek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Stały Bywalec » 11 paź 2017, o 06:52

Odpowiedź na pierwsze i główne pytanie postawione w tym wątku jest taka, że nabycie nieruchomości na terenie parku narodowego może nastąpić jedynie od osoby fizycznej lub prawnej innej niż Skarb Państwa, a ponadto tylko w sytuacji, gdy tenże park narodowy nie wykonana przysługującego mu wtedy ustawowego prawa pierwokupu. Na podstawie ustawowego prawa pierwokupu park narodowy może nabyć na rzecz Skarbu Państwa każdą nieruchomość gruntową (zabudowaną lub nie) leżącą na terenie tego parku narodowego.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Powrót do Offtop