Domek letniskowy w Solinie lub Polańczyku

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Domek letniskowy w Solinie lub Polańczyku

Postprzez SABA » 5 sty 2011, o 11:21

W lipcu wybieram się z rodziną po raz pierwszy w Bieszczady.
Mąż z synem uwielbia wędkowanie, natomiast ja z drugim synem wędrówki.
Pochodzimy z małej miejscowości dlatego ciszy i spokoju mamy dość przez cały rok. Chcielibyśmy wynająć samodzielny domek letniskowy w centrum Soliny lub Polańczyka gdzie będzie gwarno i wesoło w cenie nie przekraczającej 200 zł na dobę. Zależy nam na pewnej intymności w stosunku do pozostałych gości. Gdyby jeszcze z tarasu domku były piękne widoki na góry lub wodę byłoby super.
Jeżeli ktoś mógłby nam polecić coś sprawdzonego i jak najbardziej odpowiadającego naszym oczekiwaniom byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam
SABA
Stonka bieszczadzka

Re: Domek letniskowy w Solinie lub Polańczyku

Postprzez kumak_gorski » 5 sty 2011, o 19:18

Najlepszą lokalizacją będzie chyba domek w okolicy przystani Unitra:

http://www.unitra.bieszczady.pl/przystan.html" target="_blank

Pozdrawiam
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez SABA » 7 sty 2011, o 08:07

Ośrodek jest naprawdę super.Mnie jednak zależy na samodzielnym domku letniskowym bez wyżywienia więc w moim przypadku nocleg w tym miejscu nie wchodzi w grę.
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 7 sty 2011, o 08:47

SABA napisał(a):Ośrodek jest naprawdę super.Mnie jednak zależy na samodzielnym domku letniskowym bez wyżywienia więc w moim przypadku nocleg w tym miejscu nie wchodzi w grę.

Hmm ale w centrum Soliny czy Polańczyka nie ma domków letniskowych. Już prędzej w centrum Myczkowiec np. ośrodek Energetyk luksusowy ale domki ma po przystępnej cenie. Blisko centrum części Soliny położonej na Jaworze są domki, nie znam nazwy wszystkich ale godne polecenia są Za Potokiem w Solinie/Łobozewie (domki są położone w dwóch miejscowościach, przez środek biegnie linia graniczna miejscowości).
lucyna
Zbanowany

Postprzez SABA » 7 sty 2011, o 09:00

Dziekuję Lucynko za informację. Nigdy nie byłam w Bieszczadach więc nie mam nawet pojęcia jak duże są to
miejscowości. Może ja trochę słabo wyraziłam się w swojej wypowiedzi. Nie muszę mieszkać całkiem w "środku" miejscowości. Może być kawałeczek do przejścia nawet jakieś 500 m, ale żeby to nie było całkowite odludzie oddalone kilka kilometrów. Jak wspomniałam moi chłopcy lubią wędkować i trochę tego sprzętu mają, a robią to o różnych porach dlatego zależy mi na samodzielnym domku i własnym wyżywieniu. Tak jak każdy chciałabym znaleźć coś w miarę w przystępnej cenie, ale o odpowiednim standardzie. Chciałabym żeby to było miejsce, z którego najbliżej będzie do centrum i jakiegoś kąpieliska. Może masz jeszcze do mnie jakąś propozyycję ?
Pozdrawiam
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 7 sty 2011, o 09:03

Mogło by ci się to spodobać http://www.bieszczady.net.pl/domkinadzalewem" target="_blank blisko wody, blisko wspomnianej przystani, domki nowe w dobrym standardzie w twoim zakresie cenowym. Polańczyk można by powiedzieć ma dwa centra. W upalne dni życie toczy się nad zalewem a wieczorem lub w niepogodne dni w tzw. centrum wokoło blokowisk uzdrowisk i knajp. Lucyna ma rację, że w centrum Polańczyka czy Soliny nie ma domków są albo hotele, sanatoria lub pensjonaty. Ale uwierz mi nawet jak by ci ktoś tam postawił domek to po 2 dniach pewnie byś z niego uciekła ;)
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 7 sty 2011, o 09:05

W centrum Soliny (umownie): http://www.solina-domki.pl
Nowe domki w Łobozewie (1km od jeziora): 508 973 809
Nowe komfortowe w Bóbrce (300m od Myczkowieckiego, między zaporami można powiedzieć): 600 384 796
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 7 sty 2011, o 09:18

Kwestia kąpielisk to Solina albo Polańczyk. Czekaj, czekaj, są jakieś domki w Polańczyku koło przystani WOPR (tam jest strzeżone kąpielisko) ale nie znam nazwy. Ja jednak tam bym nie zamieszkała ani nie kąpała się w Jeziorze Solińskim. Unitra ma przystań, tam obok niej powstają jakieś domki więc może zadzwoń do ośrodka pomogą Ci. Jest jeszcze obok Unitry tzw. Patelnia ale tego miejsca na pewno nikomu nie polecę. Z kąpaniem w Jeziorze Solińskim byłabym ostrożna, w tym roku zalew był tak zanieczyszczony, że po raz pierwszy w historii przerwano zmowę milczenia i nagłośniono problem skażenia.
lucyna
Zbanowany

Postprzez SABA » 7 sty 2011, o 09:44

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli badź też jeszcze zechcą wziąć udział w moim poście. Każdą informacja jest dla mnie bardzo cenna i każdą z nich dokładnie prześledzę, a co do Ośrodka Unitra wysłałam już do nich maila więc liczę na to, że jakąś odpowiedź otrzymam.
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
SABA
Stonka bieszczadzka

Powrót do Noclegi