Droga Krzyżowa na Tarnicę

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Droga Krzyżowa na Tarnicę

Postprzez spokojny » 30 mar 2013, o 16:51

Czyli 3 tysiące wiernych potulnie stało na wyznaczonym szlaku i nikomu nawet przez myśl nie przeszło, żeby podeptać sobie trochę roślinek wokół. I oczywiście wszyscy grzecznie szli gęsiego pod i z góry. Otóż nie wierzę. 3 tysiące w tą czy drugą na pewno nie ma. Chyba,że idą kupą. Widzieliście 3 tysiące ludzi schodzących na raz z tak małej powierzchni? Ja nie widziałem, i mam nadzieję, że nie będę musiał (oczywiście mam na myśli tak zwane łono ; ).
spokojny

Postprzez Piotr_S » 30 mar 2013, o 18:43

spokojny napisał(a):Czyli 3 tysiące wiernych potulnie stało na wyznaczonym szlaku i nikomu nawet przez myśl nie przeszło, żeby podeptać sobie trochę roślinek wokół. I oczywiście wszyscy grzecznie szli gęsiego pod i z góry. Otóż nie wierzę.

Nie. Część łazi jak im pasuje i depcze co popadnie - najbardziej odczuwalne jest to w okresach, gdy pielgrzymka przypada na typowo wiosenna aurę, rozmoknięte szlaki, itp. Dodatkowo hałasują przy pomocy megafonów, co na terenie parku jest głupotą. Ale od pilnowania tego jest BdPN - skoro ta instytucja nie ma potrzeby (lub odwagi) nic zrobić, to tak zostanie a my nie powinniśmy być mądrzejsi od kury. W parku pracują fachowcy, którzy akurat na ochronie przyrody znają się doskonale.

Tegoroczny komunikat o zamknięciu szlaków to akurat lekka kompromitacja dyrekcji. Jak się ktoś boi, to niech siedzi cicho - lepsze to niż nieprzemyślane decyzje na zasadzie "aby było". Ten komunikat to tak jakby policja wydała oświadczenie: "nie wolno włamywać się do sklepów. Nasi funkcjonariusze będą stali na ulicach i ostrzegali że tego robić nie wolno. Nie będą też interweniować - można się włamywać na własną odpowiedzialność, ale to niebezpieczne, bo można się skaleczyć szybą czy innym łomem."
spokojny napisał(a):Chyba,że idą kupą. Widzieliście 3 tysiące ludzi schodzących na raz z tak małej powierzchni? Ja nie widziałem, i mam nadzieję, że nie będę musiał (oczywiście mam na myśli tak zwane łono ; ).

Ta impreza nie polega na tym, że ileś tysięcy wchodzi na raz na Tarnicę - jeśli tam byłeś to pewnie wiesz że to niemożliwe. idą grupami od wczesnych godzin rannych do popołudniowych - zależnie od pogody. Jedni wchodzą, inni schodzą.
Piotr_S
Administrator

Postprzez saleka » 1 kwi 2013, o 19:16

Tam jest naprawdę tak dużo ludzi? Chciałam tam jechać na przyszły rok, ale te tłumy mnie trochę przerażają. Chyba jednak wolę obchodzić takie rzeczy w bardziej kameralnym otoczeniu. Dlatego dzięki za ten opis i uświadomienie mi pewnych rzeczy.
saleka

Postprzez włóczykij » 10 kwi 2013, o 07:48

Hmm w świecie idealnym"trend" papieskiego patrona - św. Franciszka powinien pomóc w poszanowaniu naszych braci mniejszych i ich potrzeby spokoju - przynajmniej wiosną gdy zaczynają wydawac na świat młode, ale... to w świecie idealnym a nie w naszym małym piekiełku ,gdzie ludzie nie potrafią sie dogadać i myśleć.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez ramzes » 10 kwi 2013, o 09:24

bardzo trafnie to ująłeś: słów niewiele ale treści dużo :( ...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 11 mar 2017, o 08:25

najnowsze wieści https://bdpn.pl/
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez łazik » 26 mar 2017, o 15:45

Ale na drogę krzyżową otworzą nie ma bata.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Remi » 7 cze 2017, o 18:34

Byłam w maju w Bieszczadach i na drodze od Wołosatego są zrobione stacje drogi krzyżowej i kawałek za wiatką jest postawiony krzyż .
Remi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 8 cze 2017, o 09:45

Krzyż o którym pisze remi stoi już poza szlakiem, kilkadziesiąt metrów od wiaty na przełęczy, w stronę zakazaną czyli Kińczyka Bukowskiego. Próba dotarcia do niego może spotkać się z dezaprobatą "parkowych" i SG.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw