Dydiowa, Łokieć, Dźwiniacz

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Dydiowa, Łokieć, Dźwiniacz

Postprzez SituGS » 3 paź 2011, o 14:49

Witam serdecznie wszystich, jestem tu nowy.

Mam pytanie - mógłby m ktoś z Was powiedzieć jaki jest stan drogi Dźwiniacz - Łokieć - Dydiowa?
Podobno strasznie błotnista, a chce się wybrać rowerem za tydzien.

Poza tym - na zdjęciach satelitarnych za Mucznem w stronę Tarnawy odbija stokówka która powadzi w okolice Dźwiniacza i Łokcia. Chyba z betonowych płyt - zalezy mi na informacji czy jest w miare przejezdne bo jak sie mam babrać w błocie to pójde pieszo.

A tu coś dla Was:
SituGS
Stonka bieszczadzka

Re: Dydiowa, Łokieć, Dźwiniacz

Postprzez browar » 3 paź 2011, o 18:41

Stokówka (droga zakładowa nr 4) biegnąca północnymi stokami Jeleniowatego jest szutrowa,miejscami ze śladami asfaltu,zero błota.Od niej w dwóch miejscach odchodzą płytówki na Dźwiniacz,jedna najkrótsza prosto na północ i bardziej zachodnia przez Łokieć - tam też nie ma błota.A na Dydiową od czwórki odchodzą dwie drogi,nie wiem jak teraz bo sucho,ale miejscami to normalnie jedna wielka błotna topiel.
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez SituGS » 3 paź 2011, o 21:18

Dzięki!

A powiedz mi jak wygląda szlak z Tarnawy niżnej?
Tam jak leci droga do Sanu i jest ostry zakręt i znak na Sokoliki w prawo, a w lewo na Dźwiniacz - chyba cały czas płytówka i szlak konny - dobrze mówie?

A na Dydiową pewnie ebdzie trzeba z buta śmignąć i zostawić pierdzikółko w jakiś krzakach.
Czy na Dydiowej jest mozliwość napalenia w piecu na noc? Teraz troche zimno..... Mam nadzieje ze nie ma tam problemu ze spędzeniem nocy - bedziemy tam w tygodniu wiec pewnie nikogo nie będzie. Podobno własność prywatna ale słyszałem że goście mogą sie tam zatrzymać.
SituGS
Stonka bieszczadzka

Postprzez browar » 3 paź 2011, o 21:35

Z Tarnawy biegnie płytówka nad Sanem,ta sama co przez Łokieć.
Piec na Dydiowej może szwankować,raz rozwalony,raz zwalony komin,hołota nie nosi pił i na chama wciska za długie klocki ze stosu nieopodal...
Nie nosi również worków na śmieci.
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez SituGS » 4 paź 2011, o 15:14

Niestety buractwo sie szerzy. Zawsze w takich miejscach sie zostawia coś od siebie, jakąś herbate, konserwe, wszystko jedno. Tak sie robiło w podobnych domkach na Islandii - wyżerało sie stare i zostawiało nowe. A worek ze śmieciami wiozłem 60km przywiązany do roweru z chatki w Askja do najblizszego miasteczka przez czarną pustynie - wiec należe raczej do porządnych włóczykijów :D

Juz nie chce poruszać tematu co sie dzieje pod wiatami na szlaku na Tanice - aż sie rzygac chciało.
SituGS
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 6 paź 2011, o 20:32

Dziś sobie wędrowałam trasą Tarnawa-Dźwiniacz, tą płytówką, a potem ścieżyną. Boże jak tam jest jesienią pięknie. Odchody wilcze na trasie w kilku miejscach, cisza spokój i feria barw. Na torfowiskach Tarnawa jest jeszcze piękniej tam wszystko tonie w czerwieni,purpurze, różu, fiolecie, żółci i brązie. Powstają nowe pomosty nad torfowiskami, będzie tam następna ścieżka dydaktyczna - moim zdaniem najpiękniejsza jesienna trasa w Bieszczadach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez PaweleS » 7 paź 2011, o 07:46

Mam tylko nadzieję,że kolorki jeszcze jakiś czas wytrzymają i liście nie spadną.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez SituGS » 7 paź 2011, o 11:15

No i ruszam juz jutro.

Zmieniłem plany. Nie rowerem, troche za zimno i ryzyko deszczu.
Powtórze akcje sprzed roku, czyli BMW 1150 GS na oponach terenowych.
Pokaze Wam kilka fotek z października rok temu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj będzie dzidowanie, oj będzie. Styram troche maszyne po stokówkach, potem skitram w krzakach i nakryje gałęziami i spenetruje tereny Dźwiniacz-Dydiowa :D
SituGS
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi