Dydiowa - szałas i Noc Strachów ...

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Dydiowa - szałas i Noc Strachów ...

Postprzez krakra » 15 lis 2012, o 08:39

Nie, nie ... Nie będę czekał aż do zimy. Obiecuję. Poza tym - taki gaduła, jak ja ... . No, i tak bym nie wytrzymał, bo - jak mawiał Zagłoba: kot winien być łowny, a chłop mowny ! ( czy jakoś tak podobnie ) . Opowiem, wszystko - słowo.
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 16 lis 2012, o 21:41

no to czekamy :)
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Drwalik » 18 lis 2012, o 09:43

Myszy od zawsze były plagą w Biesach i nie jednemu noc zamieniły w koszmar... z kotami w tym przypadku to nie dobry pomysł , polują na nie inne drapieżniki takie jak lisy. Skuteczniejsze są żmije , jak się uda to zaniosę tam ze dwie przy okazji włóczenia się . Warunki idealne ;woda ,gryzonie, spokój i szałas z zakamarkami do zamieszkania , będzie im tam dobrze... i będzie można się wyspać spokojnie :D
Żmije od zawsze mnie fascynują , a jakże pomocne w pozbywaniu się uciążliwego sąsiedztwa gryzoni albo uciążliwych turystów z biwaku w pięknych zakątkach - te "miastowe" jak zobaczą i usłyszą że jest ich w tym miejscu dużo ,wieją aż się kurzy ...
Do niektórych nie przemawiają słowa o uszanowanie ciszą okoliczności natury tudzież biwakujących po sąsiedzku :D
Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Postprzez krakra » 18 lis 2012, o 23:55

Rety ! Rety ! Drwaliku !!! Żmije i spokojny sen !!!??? Oj ... Drwaliku ... żartujesz, prawda ??? Bo, jeżeli miałoby być inaczej, to ja ... no ... błagam ! - jak kiedyś - ów "Józef Tkaczuk" - pisz: np. "Drwalik - tu byłem !" ; to się człowiek jakoś na te wężyska straszne przygotuje ... . Tzn. ... nie zanocuje ... . Nie, żebym tam zaraz miał coś przeciw tym zygzakowatym ... . Nie "wszem i wobec" przynajmniej ... . No, ale śpiworka to z nimi dzielić bym nie chciał ... Brrrr ... Widywałem, i owszem, nawet nie raz, nie dwa - do wyboru, do koloru - brunatne, szare i grafitowe - ale to zawsze za dnia było. Stwory - hmm - imponujące, nie powiem ... . Ale - niech one tam sobie ( i innym ) imponują - poza ludzkim miejscem spoczynku, bo dopiero bym "miastowego" narobił wrzasku, jakbym takiego gada pod łóżkiem znalazł !!! No, a wiadomo - i Park, i otulina, i lasy państwowe, i strefy ciszy = wrzaskliwym być nie wolno, ani nie uchodzi ... .
krakra

Postprzez włóczykij » 19 lis 2012, o 10:28

:D A może eskulapa lub - jakże uroczego zaskrońca? Ten ostatni mógłby aktorzyć jako żmija dla niechcianych ,domniemanie buraczanych ,nieszanujących przyrody typów, a Krakra byłby spokojniejszy :mrgreen:
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Drwalik » 19 lis 2012, o 17:06

No dobra mogą być zaskrońce ,żmije zostawimy dla niegrzecznych turystów. Dla nie znających się uwaga : żółtawe plamki na skroniach ma tylko zaskroniec ,choć grożnie wygląda całkowicie nieszkodliwy /oprócz strachu miastowych ... :D / NIE ZABIJAĆ !
/Natomiast wszystkie pająki występujące w kraju są jadowite :) /
Obrazek
Ten okaz żyjacy w idealnych warunkach prawie bez naturalnych zagrożeń osiągnął znaczne rozmiary,a na wikipedi podają że do 1 m. hahahaha , kto zobaczy ile ma zwojów i gdzie sie kończy.
A swoja drogą "...żmije bardziej potrzebne w Bieszczadach niż turyści .." jak to twierdzi Gawełek http://www.youtube.com/watch?v=xRkTA5qZB7U :lol:
Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 19 lis 2012, o 19:10

Nie jest może zbyt imponująca, ale przestraszyć kogo trzeba może :mrgreen:
Pozdrawiam
Załączniki
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krakra » 20 lis 2012, o 02:44

Ludzie !!! ... jak pragnę zdrowia !!! Błagam - zostawcież te węże nieszczęsne !!! Drwalik chce żmijami "wykąsać", a kto się uchowa - tego włóczykij -podstępna Niewiasta - ze szczętem wydusi ESKULAPEM !!! Toż to włóczykijku DUSICIELE są bezlitosne dla takich chudzin jak ja na ten przykład ... Miałbym spać ... "spokojniejszy" ??? No, głupiutko bym po przebudzeniu wyglądał taki "przez szyję" uduszony ... Oczy wybałuszone, cały siny ... Brrrr ... . A człowiek musi dbać o opinię !!! ... Dobrze - ja się godzę na zaskrończyka, na wszystkie zaskrończyki świata; byle elegancko i DOWODNIE - tzn.w widocznym miejscu [sic!] - eksponowały swe żółte plamki !!! Tak ... taki zaskrończyk - ostatecznie może być : i myszkę w mig oczaruje magnetycznym przykuwającym spojrzeniem, i pełza sobie cichutko ... Same plusy ... . Bać się takich - spróbuję, spróbuję ... - nie powinienem, bo żaden ze mnie książe z bajki i nikt już mnie w gorszą żabę zamienić nie może ... . A to ponoć żabulki najwięcej zaskrońcom mają do zarzucenia ... .
krakra

Postprzez Stały Bywalec » 20 lis 2012, o 07:29

Wszelkie gady to obrzydliwe paskudztwo. Prawdziwy monoteista potępia węża. Chciałem napisać: chrześcijanin, ale się w porę zreflektowałem. Starotestamentowy wątek kuszenia przez węża jest przecież wspólny dla chrześcijan, żydów i muzułmanów.
Obstaję zatem przy silnej, zwartej i gotowej kociej rodzinie w Dydiówce. :D Turyści dokarmią, a przed lisem zawsze można na dach lub na drzewo uciec. :D
PS
Krakra, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wspaniale śpi się z kotem. Tak nosek w nosek. :D Zero bezsenności i wszelkich nocnych strachów. :lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez lidkru » 20 lis 2012, o 10:45

"...żmije bardziej potrzebne w Bieszczadach niż turyści .." jak to twierdzi Gawełek

kocham tego wozaka :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw