emigracja w Bieszczady

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

emigracja w Bieszczady

Postprzez Greg » 22 sty 2012, o 16:52

Witam

Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie powitać forumowiczów w ten zimowy wieczór ;)
Mogę zostać przez Was uznany za wariata ale trudno.
Chciałbym wraz z kobietą docelowo przenieść się w bieszczady. Mamy pomysł na mały biznes pozwalający nam przeżyć. Interesuje nas teren z dala od cywilizacji - w tym nawet wsi. Coś w rodzaju opuszczonej wsi, osiedli poPGRowskich itp, jednak z możliwością dojazdu tam samochodem.
I tu moje pytanie. Czy orientujecie się czy primo takie miejsca jeszcze istnieją, secundo, po niewielkim wkładzie pracy nadają się do zamieszkania, tercio jest możliwość ich wynajmu.
Dodam że nie jestem przedsiębiorcą, który chce kupić ileś tam hektarów i postawić tam hotel. Raczej chodzi o miejsce gdzie dwie osoby, z natury samotnicy, mogą osiąść.

Pozdrawiam
Grzegorz
Greg
Stonka bieszczadzka

Re: emigracja w Bieszczady

Postprzez lucyna » 22 sty 2012, o 17:11

Najczęściej padające pytanie na pw. Gdzie można kupić zagrodę, działkę? Z tym jest największy problem, okazji prawie nie ma. Szczególnie na tym Forum, na Bratnim brązowym są oficjalne oferty. Na facebooku są podawane non stop linki do ofert przez właściciela Tamtego Forum więc jestem chyba w temacie. Ciekawa jest ta możliwość http://wsn.pl/index.php?set=72&srch_db= ... r_id=33404 lub http://www.wsn.pl/index.php?set=72&srch ... er_id=3292
lucyna
Zbanowany

Postprzez Greg » 22 sty 2012, o 17:26

Dzięki za odpowiedź.
Mnie bardziej chodziło o typowe zad...e gdzie do najbliższej wsi 5 km ;)
Poza tym najlepiej budynki państwowe - nie chodzi mi o postawienie domu z cyfrówką, internetem, ciepłą wodą itd.
Chodzi o to żeby na głowę się nie lało z dachu, żeby był sprawny piec, woda w kranie, prąd. I nic więcej.
Państwowe łatwiej wynająć a docelowo kupić.
Greg
Stonka bieszczadzka

Postprzez m.c » 23 sty 2012, o 12:57

5 km.od cywilizacji ale woda w kranie/może jeszcze ciepła /i prąd też.Propozycja-przeczytaj Bajkę o Bieszczadach.POZDRAWIAM
m.c
Stonka bieszczadzka

Postprzez kumak_gorski » 23 sty 2012, o 13:02

A znacie Bieszczady, byliście tutaj wcześniej? Musicie swój pomysł przemyśleć, zanim będzie za późno.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi