EURO 2012

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

EURO 2012

Postprzez Stały Bywalec » 1 cze 2012, o 19:18

Dziwne, że jeszcze nikt nie rozpoczął tego wątku tematycznego. Czynię to więc ja, stary kibic polskiej reprezentacji, świadek (telewizyjny, ale już w kolorze) jej osiągnięć w 1972 r. (złoto olimpijskie) oraz w 1974 i 1982 r. (3-cie miejsce na mistrzostwach świata, odpowiednio w RFN i Hiszpanii).
Od tego ostatniego wydarzenia to już właśnie 30 lat chudych upływa.

Ale że po latach chudych muszą nadejść lata tłuste, więc wierzę w ... szczęśliwą passę Franza Smudy. Poważnie. Typuję miejsce medalowe naszej reprezentacji.

A gdy oglądam i wysłuchuję w TV pana posła na Sejm Jana Tomaszewskiego, to [ingerencja cenzury; Stały Bywalcze, w przyszlości wyrażaj się kulturalnie i absolutnie nie używaj wyrazów powszechnie uznanych za obelżywe].
:lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: EURO 2012

Postprzez Stały Bywalec » 4 cze 2012, o 08:38

Cóż, może wydam się Wam nieuleczalnym idealistą, ale naprawdę wierzę w to, co powyżej napisałem.

Wczoraj, będąc na wycieczce w Puszczy Kampinoskiej, założyliśmy się z Wojtkiem1121. Stanął pomiędzy nami zakład w proporcji 1:3. Mojemu optymizmowi Wojtek przeciwstawił swój sceptycyzm. Stanęło na tym, że
- jeśli drużyna Polski nie zdobędzie żadnego medalu, ja stawiam flaszkę 0,7 l białej wódki,
- jeżeli natomiast jakiś medal Polska zdobędzie, Wojtek1121 stawia aż trzy takie flaszki (razem 2,1 l).

PS
Na wszelki wypadek informuję, że jest to prywatny zakład pomiędzy dwoma kolegami i nikogo do niego nie zamierzamy włączać ani nawet zachęcać. Ustawy hazardowej więc nie łamiemy. :lol:

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez creamcheese » 8 cze 2012, o 21:58

Bywalcze!! Po obejrzeniu pierwszej połowy "naszego" meczu chciałem podzielić się Twoim entuzjazmem. Po zakończeniu...troszkę sceptyczniej ale nadal byłem z Tobą. Ale po Rosja-Czechy to sądzę, że postaw Wojtkowi flachę i zapomnijcie o naszej piłce nożnej (nie ubliżając piłce nożnej)
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 10 cze 2012, o 13:04

Moje typy odnośnie dalszych rozgrywek w grupie A.

Drużyna polska gra dobrze i z meczu na mecz będzie coraz lepsza.
Nie zapominajmy o tym, że w ciągu ostatnich kilku lat grała tylko mecze towarzyskie, a takie nigdy nie są wystarczającym sprawdzianem. Drużyna musi się rozkręcić w meczach naprawdę ważnych. Ponadto presja psychiczna w dn. 8 czerwca była olbrzymia - bo to i inauguracja mistrzostw, i pierwszy mecz kadry o konkretne punkty, i pierwszy mecz nietowarzyski na nowym „Stadionie Dziesięciolecia”. I ze stadionowym dachem podobno coś tam nie wyszło, może właśnie to było powodem gorszej formy naszej drużyny w drugiej połowie meczu z Grecją. Duszno po prostu było.
Powtarzam: zawodników i trenera mamy świetnych, o czym przekonamy się już we wtorek 12 czerwca.

Drużyna rosyjska prezentuje widowiskowy futbol, ale jest przereklamowana. Obronę ma na poziomie 3+/4-, w skali europejskiej oczywiście. Nasi dortmundczycy powinni sobie z czymś takim poradzić.

Reasumując: we wtorek 12 czerwca będziemy obserwować zacięty mecz, w którym padną co najmniej 3 bramki. Wygra Polska.

Drużyna grecka jest bardzo dobra i tylko nasi sprawili, że 8 czerwca nie mogła w pełni zaprezentować wszystkich swoich walorów. To przecież mistrzowie Europy sprzed 8 lat. Grecy mają także silny motyw polityczny - chcą się zemścić na całej Europie za poniżanie ich państwa ze znanych powodów ekonomicznych. Wg doniesień medialnych, na przygotowaniach do Euro 2012 bynajmniej w Grecji nie oszczędzano. Piłkarze i trener mają obiecane bajońskie sumy za piłkarski sukces.

Drużyna czeska jest w naszej grupie najsłabsza, co okazało się 8 czerwca. Po meczu z Rosją będzie chciała za wszelką cenę zatrzeć tamto złe wrażenie. A Grekom w to graj. Niemający nic do stracenia Czesi będą szarżować na grecką bramkę, a Grecy będą ich pięknie kontrować.

Reasumując: we wtorek 12 czerwca również i w tym meczu padnie kilka bramek. Grecy mecz wygrają.

I co dalej?
Po ww. meczach bilans punktów będzie następujący: Polska i Grecja - po 4 pkt., Rosja - 3 pkt., Czechy - 0 pkt.

16 czerwca zatem Rosja postawi na wszystko i rzuci się na Grecję całym swym piłkarskim impetem. Grecy odpowiedzą techniką, dobrą obroną i kąśliwością gry z kontry. Remis by ich urządzał tylko w razie porażki Polski w meczu z Czechami, rozgrywanym równolegle we Wrocławiu (w tym samym czasie). A więc Grecy ten mecz z Rosją wygrają.

16 czerwca Czesi grać będą z nami już tylko o pietruszkę i honor. Natomiast Polaków urządzi zwycięstwo (bezwarunkowo), remis (warunkowo), a nawet taktyczna porażka (bardzo, bardzo warunkowo).
Mam nadzieję, że Franz Smuda zapewni stałą łączność komórkową pomiędzy stadionami warszawskim i wrocławskim. Gdyby się bowiem okazało, że Grecy prowadzą wysoko w meczu z Rosją i ich zwycięstwo pozostaje niezagrożone, to można by nawet z Pepikami przegrać, niech sobie zgromadzą te jedyne 3 pkt., czyli tyle, co Rosja. My ze swoimi 4 pkt. i tak zajęlibyśmy wtedy 2-gie miejsce w grupie A. Najważniejsze będzie natomiast, z kim zagramy w ćwierćfinale, a będzie to na pewno któraś drużyna z „grupy śmierci” B.
A taka taktyczna roztropność jest b. ważna. Na MŚ w 1978 r. Polska skończyła fazę rozgrywek grupowych na 1-szym miejscu i w rezultacie w ćwierćfinale trafiła na gospodarzy - Argentynę. A to był już koniec. Można było tego uniknąć - właśnie zajmując „tylko” 2-gie miejsce w grupie.

Tak czy inaczej - z grupy A wyjdą Polska i Grecja, albo Grecja i Polska.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez creamcheese » 10 cze 2012, o 14:36

:lol: Adminie!! Proponuję przenieść powyższy post Stałego Bywalca do działu "humor tysiąclecia"...choć nie mam nic przeciw jego scenariuszowi. Pomarzyć :) . Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 11 cze 2012, o 08:18

a ja szukałem Stalego Bywalca w Sękowcu w ten łejkind. szkoda ze nie doszlo do naszego spotkania. wtedy bysmy pokibicowali- Stały Bywalec - piłkarzom, a ja Siatkarzom
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez otrok » 11 cze 2012, o 10:55

meczu nie oglądaliśmy, bo strefa kibica wypadła nam na przełęczy na Wierchu Orowym, więc dostawaliśmy tylko relacje esemesowe, ale i to zasiało zwątpienie w wyjście Polski z grupy, ale, jeśli wyjdziemy z grupy, to przyjadę do Sękowca z chlibnym darem, a jakby ziścił się plan SB, to i coś lepszego postaram się zdobyć..
a propos chlibnego daru; namówiliśmy zatwardziałego wroga chemicznych alkoholi, na spróbowanie onej wódki (normalnie pił samogon 56%, my oczywiście też) i nawet trochę pochwalił, chociaż stwierdził, że dawniej była lepsza.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 13 cze 2012, o 07:38

Cóż, nie zamierzam chować się za zasłoną milczenia i przyznaję - moja prognoza odnośnie wyników wczorajszych meczów okazała się nietrafna. :oops: Ani Grecja, ani Polska ich bowiem nie wygrały.
Podtrzymuję jednak swoją opinię o tych drużynach.

Grecy zagrali z Czechami b. dobry mecz, padły w nim 3 bramki, szkoda że dla Greków w bilansie 1:2 zamiast 2:1. Gdyż ogląd całego meczu pozwolił na opinię, iż drużyna grecka była lepsza. Zabrakło jej jednak piłkarskiego fartu, tak ważnego w tej dyscyplinie sportowej. Drugą bramkę dla Czechów zawinił grecki bramkarz - ten to w ogóle nie miał wczoraj szczęścia. Po drugim puszczonym golu zorientował się, że ma po prostu tego dnia pecha i sam zgłosił chęć zejścia z boiska. Trener go wycofał ze składu drużyny, ale straty okazały się już nie do odrobienia. Także sędzia był, moim zdaniem, nieco pro-czeski. :evil:

Piłka nożna jest taką specyficzną grą zespołową, że lepsza drużyna może przegrać mecz. To nie do pomyślenia np. w hokeju, siatkówce czy koszykówce. Może właśnie w tym tkwi urok futbolu? A może jednak warto by nieco (byle nie za dużo) pomajstrować w regulaminie tej gry? Ograniczyć ów tak psujący krew „spalony”? Padało by wtedy w meczach więcej bramek, a i na boisku by się rozgęściło. Napastnicy by bowiem nie cofali się w stronę swojej połowy boiska, lecz czyhali „na desancie” na okazję - długie podanie. Kilkadziesiąt lat temu już takie próby przeprowadzono i orzeczono, że to jednak niedobre rozwiązanie. Ale wówczas nie był jeszcze tak rozwinięty, jak dziś, futbol defensywny. Wtedy dużo częściej padały wyniki 3:2 czy nawet 4:3, a nie tak jak dziś - 0:0, 1:0 czy 1:1.

Właśnie: 1:1 - to też nieprzewidziany przeze mnie wynik wczorajszego meczu Polski z Rosją. :oops: Ale pisałem też, że polska drużyna dopiero się rozkręca w turnieju i zdanie to podtrzymuję. :D

Po rozegraniu przez każdą drużynę dwóch meczów układ tabeli grupy A jest następujący:
1. Rosja 2 4 5-2 (po wynikach 4:1 i 1:1)
2. Czechy 2 3 3-5 (po wynikach 1:4 i 2:1)
3. Polska 2 2 2-2 (po wynikach 1:1 i 1:1)
4. Grecja 2 1 2-3 (po wynikach 1:1 i 1:2)

A zatem moja wcześniejsza prognoza, zakładająca awans Grecji do dalszych rozgrywek, już się raczej nie sprawdzi. Grecy, aby awansować, musieliby bowiem:
- wygrać (jakkolwiek) z Rosją, przy założeniu remisu w meczu Polska - Czechy, albo:
- wygrać bardzo wysoko w ostatnim meczu z Rosją; przypuszczam, że Grecy z Rosją wygrają, ale nie z wynikiem dającym awans do ćwierćfinału.

Rosjanie są już praktycznie niezagrożeni. Odpadnięcie z rozgrywek grozi im tylko w sytuacji przegranej z Grekami różnicą 4 bramek.

A ów wrocławski mecz Polska - Czechy w sobotę 16 czerwca będzie dla każdej z tych drużyn meczem o awans.
Polskę urządza tylko zwycięstwo - uzyskamy wtedy łącznie 5 pkt. i wynik meczu Rosja - Grecja stanie się dla nas obojętny. W przypadku przegranej Rosji zostaniemy nawet liderem grupy A.
Czechów też urządza (bezwarunkowo) tylko zwycięstwo. Nawet bowiem remis w meczu z Polską, przy zwycięstwie Grecji nad Rosją, spowoduje, iż zacznie się liczyć bilans bramkowy, a ten Grecy już dziś mają od Czechów lepszy. Wtedy też zamiast Polaków do dalszych rozgrywek przeszliby Grecy. :twisted: :twisted: :twisted:

Niechże więc stadion wrocławski okaże się w sobotę 16 czerwca dla Biało-Czerwonych szczęśliwszy niż ten warszawski!!!

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez creamcheese » 13 cze 2012, o 08:04

Przyznaję, Bywalcze, że ja również myliłem się co do wyniku wczorajszego "naszego" meczu. Sądziłem, iż przegramy sromotnie i będzie kicha...a tak mamy szansę na wyjście z grupy. Nie zmienia to faktu, że wychodzący z grupa A trafiają na wychodzących z grupy śmierci B, a tam nie widzę przeciwnika z którym moglibyśmy wygrać.
Wyjście z grupy jest realne, medal...zapomnijmy

Wypijcie z Wojtkiem tą flachę (stawianą przez Ciebie) na meczu sobotnim :mrgreen: Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 15 cze 2012, o 06:15

Serku Śmietankowy - więcej optymizmu. :!: :D

W naszej dużynie gra kilku zawodników klasy światowej, choć część z nich czeka dopiero na odkrycie, na razie nie są jeszcze sławni (np. Przemysław Tytoń).
Inni też są dobrzy i ambitni, a na własnym stadionie skutecznie stawią czoło najlepszym.
Pierwsze dwa mecze pozwoliły zawodnikom już się zgrać ze sobą. Doskonały trener jeszcze bardziej ich zintegruje i zmotywuje oraz napisze scenariusz na jutrzejszy mecz z Czechami. :D

PS
Młodszym uczestnikom forum chciałbym zwrócić uwagę na Włodzimierza Lubańskiego, występującego w TV w roli eksperta piłkarskiego. Ten zawodnik wprawdzie nie uczestniczył w naszych medalowych występach na MŚ w 1974 r. i 1982 r., ale bez niego sukces w 1974 r. byłby niemożliwy. On nam wywalczył awans do finałów MŚ w 1974 r., opłacając to ciężką kontuzją ("skosili" go Anglicy), która go już do końca życia wyeliminowała z gry na dotychczasowym, światowym poziomie. Później jeszcze zagrał (chyba tylko w jednym meczu) w MŚ w 1976 r. w Argentynie, ale to już nie był dawny Łubański.

Wielu sportowych publicystów widzi też wielką rolę Jana Tomaszewskiego, który - jak pisała prasa angielska - stopped England. Słusznie, pamiętam tamten mecz na Wembley, ale bardziej niż Tomaszewski przysłużyli się wówczas sprawie polskiej:
- Jan Domarski, strzelec jedynej dla nas bramki, któremu - jak sam potem twierdził - piłka "naszła, zeszła i wyszła", tzn. naszła na nogę po kiksie obrońcy angielskiego, zeszła po dobrym strzale i celnie wyszła w światło angielskiej bramki,
- Adam Musiał i Antoni Szymanowski, doskonali obrońcy, którzy - oprócz niekwestionowanej dobrej postawy Tomaszewskiego - też uratowali polską drużynę przed porażką, kilkakrotnie wybijając pilkę już z linii bramkowej.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Następna strona

Powrót do Offtop