Filmy o Bieszczadach

Muzyka, poezja, proza, film i inne sztuki związane z Bieszczadami

Re: Filmy o Bieszczadach

Postprzez Piotr_S » 28 maja 2011, o 21:05

jerzumarian napisał(a):a czy widział ktoś z forumowiczów film "OSADNE" ciekaw jestem rec

Filmu nie widziałem, ale opowiadali nam o nim Słowacy oraz jeden z głównych bohaterów, czyli ks. Soroka, podczas pobytu w Osadnem na początku kwietnia. Film można kupić m.in. u księdza, chyba 5 euro, ale nie jestem pewien. Ponoć film niezły, przy czym trochę z gatunku takich, jakby np. Słowakom puścić "Samych swoich" - nie wiedzieliby z czego się śmiać, czyli trzeba być trochę w temacie by go zrozumieć.
Krótka piosenka z filmu, kręcone pod cerkwią:

Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 29 maja 2011, o 15:43

jedyne miejsce w sieci gdzie mozna dostać ten film ("Osadne") to artforum.sk za 9.60 ojro
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 maja 2011, o 19:12

na stronie kultura.sme.sk jest wywiad z reżyserem filmu Marko Szkopem.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez FrancisBegbie » 26 sie 2011, o 21:40

Wspomniany film o B SG - Granice odwagi
http://www.ipla.tv/Rozrywka/5000718-Gra ... -odcinek-3" target="_blank

Wolna sobota
http://www.kinomaniak.tv/film/Wolna-sobota/11667

Wino truskawkowe (a nie poziomkowe:)) - chyba, że to mowa była o innym..
http://www.kinomaniak.tv/film/Wino-truskawkowe/32526

Dom zły
http://www.kinomaniak.tv/film/Dom-zly/15499
FrancisBegbie
Stonka bieszczadzka

Postprzez jaNO » 14 wrz 2011, o 08:03

Wczoraj w TVP2 pokazali dokument "Kawałek lata" o dziadku , który robi na wypale. Przyjeżdża do niego wnuczek itd..itd...Jest tam m.innymi bardzo charakterystyczna scena z gniazdem żmij.
Czy ktoś wie, gdzie konkretnie był kręcony dokument ?
Przysiągłbym , że wcale nie w Bieszczadach widziałem ten blaszak ale wiadomo, wypał do wypału podobny, mogę się mylić.
Widział ktoś z was ten film wczoraj ?
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 14 wrz 2011, o 08:45

Oglądałam, Brat mnie do tego "zmusił". Film nie podobał mi się. Scena z gadami była obrzydliwa, moim zdaniem podpadała pod znęcanie się nad zwierzakami. Przypominam, że węże są pod ochroną. Przesłanie o niezabijaniu moim zdaniem w tym wypadku było naciągane.
Znam ten wypał ale nie mam zupełnie pamięci fotograficznej. Kojarzy mi się z Tyskową. Może poprzez te nieszczęsne węże. W tm roku byłam tam z grupą i widziałam trupki gadów wszędzie, od wypału do Górzanki. Najwięcej bo kilka zabitych zaskrońców koło mostku na ostatnim brodzie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez bogdan64 » 14 wrz 2011, o 09:53

Wino Truskawkowe było kręcone w Beskidzie Niskim - Dukla, Jaśliska , Szklary wodospad w Iwli. Raczej nie promuje regionu.
Ostatnio na necie ogladałem ,, Wilcze Echa". Jar z filmu to mogą być okolice starego młyna w Besku.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jaNO » 14 wrz 2011, o 13:17

lucyna napisał(a):Oglądałam, Brat mnie do tego "zmusił". Film nie podobał mi się. Scena z gadami była obrzydliwa, moim zdaniem podpadała pod znęcanie się nad zwierzakami. Przypominam, że węże są pod ochroną. Przesłanie o niezabijaniu moim zdaniem w tym wypadku było naciągane.
Znam ten wypał ale nie mam zupełnie pamięci fotograficznej. Kojarzy mi się z Tyskową. Może poprzez te nieszczęsne węże. W tm roku byłam tam z grupą i widziałam trupki gadów wszędzie, od wypału do Górzanki. Najwięcej bo kilka zabitych zaskrońców koło mostku na ostatnim brodzie.

No i chyba trafiony zatopiony.
Ten sam gość z filmu, który mówi że poprzednio wypalał na Tyskowej . Poprzednio czyli w 2010 i 2009. a film był zrobiony w 2010.
http://gosc.pl/doc/864376.Ostatni-weglarze" target="_blank
Swoją drogą, węglarz te żmije łapał rękami.
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez majster_taternik » 9 lis 2012, o 13:25

Ja widziałam tylko "Ranczo Teksas", o którym już ktoś pisał, też mogę śmiało polecić!
majster_taternik
Stonka bieszczadzka

Postprzez amstaf358 » 10 lis 2012, o 11:57

Polecam film dokumentalny pt-Wypalony, jest to dokument o człowieku z wyższym wykształceniem Który z towarzyszami tej ciężkiej pracy wypala ....węgiel w Bieszczadzie,myślę że ze wszech miar, warty obejrzenia..... :shock:
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bieszczadzka kultura