Filtr polaryzacyjny

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: Filtr polaryzacyjny

Postprzez PaweleS » 19 mar 2009, o 07:49

Tu jest przykład zdjęcia z filtrem polaryzacyjnym.Jednak zdaje mi się ,że w tym wypadku za mocno nim podkręciłem i niebo wyszło jak wyszło.
I to jest chyba przykład jak polar nie powinien być stosowany.
Załączniki
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 19 mar 2009, o 08:01

A to zależy, bo ja tam lubię takie kolorki :P
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 19 mar 2009, o 09:03

A i owszem ładne są :D ale nie do końca prawdziwe.
To wszystko się bierze raczej z tego ,że czasem tak brakuj mi (nam) tego błękitnego nieba ,że jak tylko ono się pojawi ja go chcę "mieć" jak najwięcej.Na zdjęciach i w głowie.
Chcę nieba błękitnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dość mam takiego jakie teraz jest.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 19 mar 2009, o 10:30

Co to znaczy nie do końca prawdziwe?
Odpowiedz sobie tylko na pytanie czym jest fotografia?
Czy pokazywaniem świata takim jaki jest, czy pokazywaniem świata takim jakim MY go widzimy. Jeśli dla mnie jest on pełen barw to pokazuję go na kolorowo.
To pięknie obrazuje poniższy cytat:

"...Zrozumiałem, że fotografowanie nie jest pragnieniem utrwalania świata. Wbrew powszechnemu przyzwyczajeniu nie rości sobie praw do zatrzymywania na zawsze fotografowanego przedmiotu czy twarzy. Jest w znacznie większym stopniu próbą zapamiętania własnego czasu, zamknięcia w prostokęt kadru wspomnienia o własnym widzeniu. Fotograf chce zapamiętać siebie samego, ruch swoich oczu. Te zdjęcia to autoportrety pamięci, rozpaczliwe pragnienie nieśmiertelności własnych źrenic.
Od tamtej pory wiem już, że fotografowałem siebie..."

Marcin Kydryński

"Pod słońce"
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 3 kwi 2009, o 08:49

Problemów z filtrem ciąg dalszy:
Za cholerę nie da się ustrojstwa odkręcić, chyba od początku byłby z tym problemy. Z tego co wygooglałem to jest to dość powszechne. Odkręcam od przedwczoraj :D ręcznie, przez szmatkę, wkładałem go do lodówki (niby że się skurczy), nie pomógł nawet dobry ponoć sposób postawienia go na czymś typu podkładka korkowa czy podkładka pod myszkę, docisk i kręcenie obiektywem/aparatem zamiast filtrem. Ani drgnie. Ryzykować wsadzenie francy w imadło?
Piotr_S
Administrator

Postprzez zeglarz » 3 kwi 2009, o 09:59

Imadło to ostateczność, jak uszkodzisz gwint będzie masakra. Pasek gumy, "okręć" go wokół filtra i próbuj "ręcznie". Chodzi o dużą powierzchnie tarcia. Generalnie nic na żywioł, to da się odkręcić - tylko spokój może Cie uratować:).

Pozdrawiam, Kamil
zeglarz
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 4 kwi 2009, o 20:07

zeglarz napisał(a):Pasek gumy, "okręć" go wokół filtra i próbuj "ręcznie". Chodzi o dużą powierzchnie tarcia.

No dzięki za radę - dziś wreszcie udało się go odkręcić. Nie znalazłem odpowiednio twardej gumy, próbowałem m.in. skręconym balonem, rękawicą gumową, itp. - za śliskie. Udało się paskiem od spodni :)
Mam nadzieję że teraz już się będzie odkręcał w miarę normalnie - wszystko wskazuje na to, że przy odkręcaniu palcami trzeba go po prostu złapać w minimum 3 punktach, bo inaczej robi się "jajo" i nie chce puścić.
Piotr_S
Administrator

Postprzez vm2301 » 4 kwi 2009, o 20:33

Gratuluję...bo jakem obaczył, żeś napisał nowy post Piotrze, to już se myślałem, żeś obiektyw z nerwów ukręcił... ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 4 kwi 2009, o 20:38

vm2301 napisał(a):Gratuluję...bo jakem obaczył, żeś napisał nowy post Piotrze, to już se myślałem, żeś obiektyw z nerwów ukręcił... ;)

Miałem taki plan, bo już mnie trafiało - chciałem filtr poświęcić i wyrwać go choćby obcęgami, ale jakieś siły mnie chwilowo powstrzymały :D
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 10 kwi 2009, o 22:24

Udało się trochę potestować filtr, pytanie - które lepiej wygląda (oba z filtrem, tylko inaczej przekręconym):
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia