Forum Chaty Socjologa

Forum Chaty Socjologa na Otrycie

Forum Chaty Socjologa

Postprzez Igor » 20 mar 2009, o 23:14

Chata Socjologa położona jest na szczycie pasma Otryt. Dojść do niej można jedynie piechotą, najłatwiej z Dwernika lub Lutowisk, choć można również z Chmiela i z Polany. Powstała w 1973 roku Chata spłonęła w styczniu 2003. Została odbudowana w 2004 własnymi siłami opiekującego się nią Stowarzyszenia Klub Otrycki. W środku znajdziecie sale do spania na pokrytych gąbką drewnianych pryczach, salę Kominkową, opalana drewnem kuchnię i łazienkę z miską. Nigdy w niej nie będzie prądu, gazu i bieżącej wody. Klimat Chaty tworzą wieczory przy świecach i całonocne granie przy Kominku.

Forum to służyć ma wymianie informacji, doświadczeń i pomysłów dotyczących Chaty Socjologa. Możemy dyskutować o wszystkim, a dla naszej wspólnej wygody trzymajmy się tematów dyskusji i nie bójmy się zakładać nowych.

Nowe Forum zostało uruchomione w marcu 2009 roku. Archiwum starszych dyskusji znaleźć można tutaj:
http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php?f=10" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Zapraszam do dyskutowania i odwiedzania Chaty.

p.s. dla zachowania czystości niektórych dyskusji posty nic nie wnoszące do tematu, wdające się w osobiste sprzeczki będą usuwane bez ostrzeżenia.
Igor
Stonka bieszczadzka

Re: Forum Chaty Socjologa

Postprzez Markela » 31 sty 2011, o 08:59

forum zablokowane
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez jerzumarian » 27 mar 2011, o 18:56

zasady pobytu w chacie. przydałby się wehikuł czasu i mala cofka choćby o 10 lat gdy zasięg w bieszczadach byl w ustrzykach górnych i czarnej. albo do lat 80tych. nie bylo komunikacji komórkowej. pamiętam jak moje kartki do znajomych szly wolniej niz dzisiejsze pkp. a telefon. na poczcie, w szkole, itp. to były góry bez cywilizacji. zmienia sie charakter wypoczywania bo spooleczeństwo sie skomercjalizowało. mnie wkurza tylko jedno ze w bieszczady zjezdza sie masa ludzi którzy nie chbcą spokoju a gonia za chałasem. moja tęsknota za spokojem urealnia sie w bieszczadach przed i po sezonie i w pasmach odludnych. na szlakach na korbanie w masywie lopiennika na otrycie, na olicy na aworniku w drodze na wetlińska od strony dwernika, w dolinie sanu , na studenem, w tworylnem, w żernicy ... długo by wymieniać.... jednak. dobrze ze taki szlaban na te telefony założyliscie. popieram
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 27 mar 2011, o 20:42

też jestem pod wrażeniem zasad w chacie, dodałabym jeszcze dla pragnących ciszy zakaz więcej niz 1 piwa
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 mar 2011, o 20:18

tak sobie mysle ze jakieś kodyfikowanie prawa to nie jest ta droga. jak mawiał klasyk - nie idzcie tą droga. czasu nie da się cofnąc, nie da sie też edukowac w małym zakątku swiata tłumów. zreszta chata takich zapedów nie ma. trzeba się niestety pogodzic z realiami. dobrze ze sa takie enklawy spokoju jak chata. nalezy miec jedynie nadzieje ze nie zadepcza nam otrytu jak zadeptali poloniny. chyba jak na razie pewne jest ze galerii handlowych w dwerniku nikt budował nie będzie.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 maja 2011, o 16:42

jakos socjologiczne forum sie nie odzywa. co tam na otrycie. ludzie odezwijcie sie. kto tam ostatnio był. co sie dzieje. ????????? ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Biały 13 » 31 maja 2011, o 13:12

jeśli luty to ostatnio to byłem ... Jeśli nie to podzielę się że Ruda wróciła z Chaty i może coś napisze ??
Biały 13

Postprzez jerzumarian » 1 cze 2011, o 07:47

a mnie krew zalewa, ze tydzień temu, jak bylem w Nasicznem pare dni to w tamtym kierunku doszedłem tylko pod sklep do Dorotki. i potem nie starczyło "sił" ;) Może ktoś w końcu na forum cos rzuci. bo jak wiadomo na fejsie wszystko daja na bieżąco. a jak ktoś zaglądał, to z ta pomoca "chmielarzy" było dość zabawne. a może chodzilo o bakterie mieszkające w takiej roślince "chmiel" i o proces produkcji napoju zlocistego- to wtedy mieskańcy chmiel-u pomagali... ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kamiLAS » 28 lip 2011, o 09:28

Ja się wybieram, wiec jak wrócę to napiszę ;)
Oczywiście jak starczy sił... :)
"...skazanemu na gór dożywocie..."
kamiLAS
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 28 lip 2011, o 09:53

się wybieram, wiec jak wrócę to napiszę

a kiedy?ciekawi mnie czy zdążę przeczytać przed swoim wyjazdem :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Chata Socjologa