Forumowe plotki bieszczadzkie

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Forumowe plotki bieszczadzkie

Postprzez lidkru » 9 kwi 2011, o 19:57

hmmm....arie powiadasz? :oops:
mój słuch muzyczny musial być w dzieciństwie jakoś totalnie zniszczony przez słonia co najmniej (chociaz moja mama zaprzecza, żeby dzikie zwierzęta na mnie napadly 8-) ), za to moja połowica ma to nieszczęście, ze ma słuch absolutny, więc średnia jest spoko :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 9 kwi 2011, o 20:05

hehe :) mnie Bozia poskąpiła głosu wokalnego dając go właśnie mojej połowicy, jak pięknie określiłaś :D
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 9 kwi 2011, o 20:27

czyli Ty grasz ona PIĘKNIE śpiewa :)
to prawie jak u nas, a biorąc pod uwagę, ze "prawie robi wielką różnicę" , to przyznam się że Jacek i gra i śpiewa pięknie :roll:
Trzeba kiedyś zrobić spotkanie przy ognisku , to dopiero będzie watra :D
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 9 kwi 2011, o 20:59

bardzo chętnie :) uwielbiam ogniska :) a teraz oglądam sobie bitwę na głosy w tvp2 i zastanawiam się nad tajemniczą hegemonią zespołu Haliny Mlynkowej...wietrzę teorię spiskową...
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 9 kwi 2011, o 21:05

Też oglądnęłam. Jak zwykle mój gust nie pokrywa się z gustem publiczności. Najbardziej podobał mi się występ zespołu pani Dudziak, potem Młynkowej. Dziwi mnie, że ludzie Kubichy nie odpadli. Moim zdaniem najgorszy występ, braki wokalne i nie tylko, wyłapuje je nawet ktoś taki jak ja, zupełnie pozbawiony słuchu muzycznego.
Moim zdaniem zespół Młynkowej non stop wygrywa dlatego, że najlepiej współbrzmi. Ona skompletowała chór, a nie zbiór indywidualności, te głosy pięknie uzupełniają się.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 10 kwi 2011, o 06:33

bo indywidualiści nigdy nie będą wygrywać z teamem. Tak jest przecież i w sporcie. Zgrana drużyna średniaków okazuje się na boisku skuteczniejsza od zespołu gwiazd
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 10 kwi 2011, o 12:22

lidkru napisał(a):bo indywidualiści nigdy nie będą wygrywać z teamem

Nie zgodzę się...często jest tak, że jedna gwiazda potrafi przechylić szalę zwycięstwa - to oczywiście w sporcie. Co do występów wokalnych, to masz rację Lucyno, zespół Kupichy kiepściutko...wyszedł facet i zaśpiewał...i to niezbyt dobrze... dla mnie osobiście numerem jeden byli przegrani bracia Golec...to im się "bujało" niesamowicie...no i Urszula Dudziak - IMHO dwa najlepsze występy...
Dziwi mnie fakt, że mój gust na ogół nie pokrywa się z publicznością i nie wiem czy to ja jestem dziwny, czy może publiczność...swoją drogą bardzo mocno zastanawiam się nad tym co powiedział Krzysztof Cugowski w chwili gdy jego grupa odpadła z tego programu...Czy tam rzeczywiście chodzi o to by dobrze śpiewać???
Wątpliwe są też dla mnie osoby jurorów we wspominanym programie...z całym szacunkiem dla pani Szapołowskiej, to jej wypowiedzi są znacznie ciekawsze do interpretacji niż wypowiedzi p. Foremniak w Mam Talent...wogólę nie widze tam merytoryki jakiejkolwiek, p. Jagielski mówi o walorach fizycznych wokalistek, a p. Węgorzewska "trochu" się wymądrza. Przywołam protoplastę programów tego typu Idola - tam jury było kompetentne i na miejscu, opinie też merytoryczne i wnoszące coś do całości.

W chwili obecnej mamy trzy tego typu programy w konkurencyjnych stacjach...najlepiej podoba mi się X Factor. i tu uważam, że jury jest na miejscu, a i sama forma realizacji mi się podoba, zobaczymy co nam przyniesie.

W ogóle to zobaczcie jak zmienił się showbiznes...kiedyś żeby zaistnieć na scenie muzycznej trzeba było mieć coś do powiedzenia, napisać piosenkę, która porwie ludzi...teraz mamy programy typu Idol (prekursor) i "gwiazdy" kreowane są w sposób moim skromnym zdaniem sztuczny...tworzymy artystę, by za rok góra dwa o nim zapomnieć. Przykłady - zespół Feel, Tatu, Gosia Andrzejewicz mnożyć można i wymieniać...czasem zresztą próby takiej kreacji odbijają się wielką czkawką... czy ktoś z Was pamięta jak się nazywała zwyciężczyni pierwszej edycji Idola?

Zastanawia mnie też fakt, że nie pojawiają się nowe duże zespoły - firmy...Na scenie muzycznej ostatni taki ewenement to chyba Myslovitz, są też dinozaury reaktywowane Kombi idące (od początku swego istnienia zresztą) za tym jak zmieniają się trendy i potrzeby słuchacza, mamy co jakiś czas zmieniające swój skład Lady Pank, funkcjonuje także Perfect, całkiem nieźle radzą sobie (mimo wielu przeciwności) chłopaki z Dżemu no i nieśmiertelny Kazik...jaką mamy odpowiedź młodych zespołów? Feel? Carpe Diem? Video? PiN? Dostajemy codziennie porcję papki popowej, mniej lub bardziej strawnej...kleiku takiego.. piosnki o jajecznicy, przyjacielu potrzebnym od zaraz czy pustej szklance pomarańczy? Pytam się czy mecenasi obecnej piosenki uważają słuchaczy za pustych? Weźmy teksty Dżemu, czy to z czasów Riedlowych, czy obecnych...one coś niosą, przekazują poruszają ciekawe tematy, skłaniają do refleksji (chociażby będący w czołówce LP3 Partyzant) opozycji pozwolę sobie przytoczyć tekst piosenki jednej z celebrytko-aktorko-piosenkarek Joanny Jabłczyńskiej o dźwięcznym tytule Paparappa:

Dzień,
Wielką chmurą zbliża się.
Znowu mnie zaskoczył deszcz.
Siedzę więc, nie robię nic.
Zupełnie nic.

Ktoś na pianinie cicho gra.
Refren się układa sam.
Brak mi kilku słów,
Może kilku nut.

Szkoda dnia na taki stan,
Papparara,
Papparara...
Wymyśl coś i nie siedź sam,
Papparara,
Papparara...
Papparara,
Papparara...
Taki pomysł dla ciebie na dzisiaj mam.

Z każdą chwilą chmury mniej,
Znów słoneczny mamy dzień.
Popraw nastrój zły, to lepiej będzie ci.

Papparara,
Papparara...
Wymyśl coś i nie siedź sam,
Papparara,
Papparara...
Papparara,
Papparara...
Taki pomysł dla ciebie na dzisiaj mam.

a teraz w opozycji tekst Katarzyny Nosowskiej, poruszający podobny problem niemocy twórczej:

Herbata stygnie, zapada zmrok, a pod piórem ciągle nic
Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst
Gdyby chociaż mucha zjawiła się, mogłabym ją zabić
A później to opisać...
W moich słowach słoma czai się, nie znaczą nic
Jeśli szukasz sensu, prawdy w nich - zawiedziesz się
A może zmienić zasady gry?
Chcesz usłyszeć słowa, to sam je sobie wymyśl
Nabij diabła, chmurę śmierci weź - pomoże Ci
Wnet twe myśli w słowa zmienią się, wyśpiewasz je sam.

Różnica jest...

Kolejna sprawa to kreowanie bardzo młodych gwiazdeczek...zobaczcie, że promowane są dzieci nawet 11 letnie - vide ostatni mam talent. Patrzę na to z pozycji psychologa i nie sądzę by długofalowo było to dobre dla ich rozwoju psychofizycznego. Przecież ten światek to czyhający wszędzie reporterzy, plotkarskie gazety, obowiązki i przede wszystkim odpowiedzialność, która jest ponad siły 11 latka...Inna sprawa to dobór repertuaru, nie sądze by 11 latka sama z siebie zainteresowała się piosenkami typu kocham Cię życie...Czy nie sprzedaje się nam takich "starych maleńkich" na siłę?Czy nie robimy tym dzieciom krzywdy? Wyglądając za granice naszego kraju mamy fenomen Justina Biebera - 16 latek piszący autobiografię????O czym????

Smutne mam refleksje na temat tego czym raczą nas muzycznie media i czego młodzież słucha...przykład- nowopowstały plac zabaw na nowopowstałym skwerze Lecha Kaczyńskiego w Lublinie...dzieci 7-9-11 letnie z telefonami komórkowymi i muzyka hiphopowo popowa lecąca z tychże telefonów, ze wszelkimi "kurwami" bez cenzury...i zadowoleni rodzice na ławeczkach...

Kolejne pytanie po co 8 latkowi telefon komórkowy?? albo laptop - jakże popularny prezent komunijny ostatnimi czasy??

Kończę ten długawy wywód, bo pierniczę jak stary tetryk, mimo lat moich 26, mam nadzieję, że mimo wszystko trochę racji mam...

(teksty piosenek pobrałem z portalu tekstowo.pl)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 10 kwi 2011, o 17:58

a ja pamiętam, kto zwyciążył w 1 edycji idola, bo był to jedyny raz, kiedy taki program oglądałam : Ala Janosz!!! :)
obecnie żadne x factory mnie przed tv nie ciągną, w przeciwieństwie do moich córek, które plan dnia tak sobie układają, zeby spokojnie wieczorem na to patrzeć.

Jesteś psychologiem? To muszę zacząć uważać, co wypisuję, żebyś mi tu jakiejś analizy nie wysunął ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 10 kwi 2011, o 21:23

Jestem, jestem choć nie takim stereotypowym :) nie bój się nie analizuję na forach, nie czytam też w myślach :)
bardzo dobrze pamiętasz zwyciężczynię :)plus :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 11 kwi 2011, o 09:00

Dziś nastał dzień refleksji. Zawsze określałam się jako ekolog, byłam nawet członkiem założycielem Stowarzyszenia na Rzecz Powstania Turnickiego Parku Narodowego, walczę o Turnicę ale coraz częściej nie wiem o co chodzi ekologom. Naukowcy nie widzą większych zagrożeń dla przyrody po powstaniu zalewu Kąty-Myscowa, ekolodzy protestują. Są pieniądze na remont drogi Zagórz-Komańcza, droga wojewódzka 70 mln, tam naprawdę dla bezpieczeństwa ludzi trzeba prowadzić prace, Pracownia protestuje. Chodzi im o korytarze ekologiczne. Co przez to rozumieją diabli wiedzą. Kładki nad drogą, tylko kto nauczy miśki nimi łazić skoro bezpiecznie tą drogą chodzą sobie w te i we wte.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtop