Gdzie można dobrze zjeść?

Gdzie można dobrze zjeść?

Postprzez lucyna » 14 lis 2010, o 19:02

Wróciłam ze szkolenia w MPN, byliśmy w kilku ciekawych i niedostępnych dla przeciętnego turysty miejscach tj np Ciechania. :) czy prezbiterium w cerkwi w Krempnej. Relacja jutro.
Mieszkaliśmy Pod Jodłą, okazało się, ze prowadzi ośrodek nasz Kumpel, kiedyś razem współpracowaliśmy z krainą wilka, dostałam jedynkę, standard turystyczny, przytulna, no i ciepła woda w ilości nieograniczonej.
Jedliśmy w Karczmie Beskidzkiejw Krempnej. Nigdy jeszcze w Beskidzie Niskim nie jadłam tak dobrych zup. Żurek domowy bardzo dobry ale za to zupa ogórkowa rewelacyjna. Schabowy kiepski ale surówki naprawdę dobre. Śniadanie bardzo obfite, sałatka z piersi kurczaka, wędliny, sery itd, trzy rodzaje kawy, herbata i czekolada.
Co najciekawsze polubiłam tam piwo. Nie sądziłam, że jest tak dobre. Oczywiście to z małych browarów. Musze przyznać, że barek jest zaopatrzony rewelacyjnie. Piwa niepasteryzowane, przeróżne, ciechan miodowe rządzi.
lucyna
Zbanowany

Re: Gdzie można dobrze zjeść?

Postprzez dre36 » 25 lis 2010, o 21:34

Niepasteryzowane (i nie tylko) piwa z małych browarów od tego roku w swojej ofercie mają np. Gościniec Stare Sioło w Wetlinie (www.staresiolo.com) oraz Oberża Biesisko w Przysłupiu (www.biesisko.com). Znacznie lepsze od wszystkich popularnych marek... ;)
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez kumak_gorski » 1 gru 2010, o 13:41

Polecam "Gościnną chatę" w Wysowej-Zdroju - bardzo dobra kuchnia łemkowska, bardzo miła obsługa i ciekawy wystrój.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 3 gru 2011, o 18:19

Dziś z gośćmi byłam w Rymanowie Zdroju. Mieli przerwę więc postanowili coś zjeść. Kilka osób poszło do Picollo to kawiarnia i restauracja znajdująca się tuż przy przystanku PKS. Mi osobiście jedzenie tam nie smakuje, nie jest smaczne ale też nie jest obrzydliwe. Z wyjątkiem lodów, których nie polecam. Latem zarówno dzieciaki jak i ja po spróbowaniu poczęstowaliśmy nimi kosze. Goście pozamawiali szybkie dania i zaczęło się. Z taką obsługą to jeszcze nie spotkałam się. Kelnerka półprzytomna myli zamówienia np. przy jednym stoliku panowie zamawiają 2 x żurek i pięćdziesiątkę. Otrzymują jedną zupę i trzy wódki. Zaczynają się nerwy. Pan kelner pracujący też w kawiarence zaczyna się najpierw niezbyt kulturalni odnosić do gości, a potem na nich wrzeszczy. Patrzyłam się i nie wierzyłam własnym oczom i uszom. Z taką obsługą to nie spotkałam się nawet w PRL-u.
lucyna
Zbanowany

Postprzez amber-88 » 6 gru 2011, o 00:05

Ja zawsze gdy wybieram sie do Cisnej ( i nie ma znaczenia czy z wycieczką czy sama) odwiedzam łemkowynę.
Właściwie zawsze zamawiam tam pierogi :)
W sumie całkiem przyjemna obsługa, ciekawy klimat a i zdarzy się, że czasem coś Rysiu zarecytuje :)
Zatem polecam - wybór jest tam naprawdę duży a ceny nie zabijają :D
"patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy ..."
amber-88
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 6 gru 2011, o 06:44

amber-88 napisał(a):Ja zawsze gdy wybieram sie do Cisnej

Taaak. Cisna to serce i kwintesencja Beskidu Niskiego :D
Piotr_S
Administrator

Postprzez otrok » 6 gru 2011, o 08:47

lucyna napisał(a):przy jednym stoliku panowie zamawiają 2 x żurek i pięćdziesiątkę. Otrzymują jedną zupę i trzy wódki.

Dla mnie bomba! Muszę się tam wybrać!
A póki co będę w środę w Jasiu Wędrowniczku w Rymanowie nieZdroju;
dobre jedzenie, miła obsługa, jeszcze jakieś prelekcje podróżnicze dają
..jednym słowem nuuuda
:D
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 6 gru 2011, o 09:07

O ile Łemkowyna w Cisnej ma diablo zszarganą reputację, omijam to miejsce szerokim łukiem to o Jasiu Wędrowniczku non stop słyszę dobre słowa. Tylko i wyłącznie same pochwały. Dobre jedzenie, fajny klimat i wystrój, miła obsługa, fajni pracodawcy - dla nich pracował św. pamięci Andrzej Niepołomski, rzeczywiście nuuuda. Co najgorsze Jaś Wędrowniczek ma bardzo dobrą opinię wśród miejscowych. Właśnie w sobotę w hucie szkła Sabina w Rymanowie rozmawialiśmy z właścicielem i miejscowymi o tym, gdzie można zjeść. Tylko w Jasiu Wędrowniczku, to tam podejmują swoich gości Rymanowianie. Jedyny mankament to ograniczona liczba miejsc. W Jasiu Wędrowniczku zawsze są goście więc zabieranie tam grupy raczej odpada. Kolega z forum beskidu niskiego polecił mi Słoneczną w Rymanowie Zdroju, jeszcze tam nie byłam, wypróbuję przy najbliższej sposobności.
lucyna
Zbanowany

Postprzez otrok » 7 gru 2011, o 22:15

lucyna napisał(a):W Jasiu Wędrowniczku zawsze są goście więc zabieranie tam grupy raczej odpada.

Sala, gdzie są prelekcje, pomieści ze sto osób - dla grupy otworzą, trzeba tylko zadzwonić wcześniej, ewentualnie menu uzgodnić.
Ja dziś nie jadłem szarlotki na gorąco. Niestety.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Beskid Niski