Gdzie uderzyć pieszo

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Gdzie uderzyć pieszo

Postprzez aguria » 13 cze 2010, o 08:59

Witam, planuje urlop w bieszczadach i bede tam pierwszy raz, trase jaka wybralem to od Komanczy przez Cisne az do RAWKI. Co ze soba zabrac i czy jest mozliwosc spania pod namiotem czy tylko schroniska i kwatery prywatne,. Na wyprawe przeznaczam 7 dni moze cos podpowiecie
aguria

Re: Gdzie uderzyć pieszo

Postprzez Piotr_S » 18 cze 2010, o 07:49

aguria napisał(a):czy jest mozliwosc spania pod namiotem czy tylko schroniska i kwatery prywatne,. Na wyprawe przeznaczam 7 dni moze cos podpowiecie

7 do "do Rawki" to trochę długo - w tyle bez wysiłku przejdziesz cały szlak czerwony od Komańczy do Wołosatego.
Na terenie BdPN zostają w zasadzie schroniska + np. kamping Górna Wetlinka czy pole namiotowe w Berehach Górnych. Wcześniej pod namiotem można np. w Cisnej czy Smereku, Duszatynie lub bazie namiotowej Rabe (szlak bazowy z Chryszczatej). Co do samej trasy też jest wiele opcji, ale potrzebne są bardziej konkretne pytania. jak pierwszy raz to nie zawadzi zaopatrzyć się w dobra mapę i / lub przewodnik.
Piotr_S
Administrator

Postprzez aguria » 25 cze 2010, o 09:57

Piotr_S napisał(a):
aguria napisał(a):czy jest mozliwosc spania pod namiotem czy tylko schroniska i kwatery prywatne,. Na wyprawe przeznaczam 7 dni moze cos podpowiecie

7 do "do Rawki" to trochę długo - w tyle bez wysiłku przejdziesz cały szlak czerwony od Komańczy do Wołosatego.
Na terenie BdPN zostają w zasadzie schroniska + np. kamping Górna Wetlinka czy pole namiotowe w Berehach Górnych. Wcześniej pod namiotem można np. w Cisnej czy Smereku, Duszatynie lub bazie namiotowej Rabe (szlak bazowy z Chryszczatej). Co do samej trasy też jest wiele opcji, ale potrzebne są bardziej konkretne pytania. jak pierwszy raz to nie zawadzi zaopatrzyć się w dobra mapę i / lub przewodnik.

Mowisz ze ten szlak przejde szybciej, to do trasy doloze szlak do Wołosaatego, zalezy mi na dobrze spedzonym urlopie na ktorym zobacze wiele ciekawych miejsc i. Potrzebuje informacji czy w przypatku gdy nie dojde do schroniska lub innego zakwaterowania jest mozliwosc rozbicia namiotu gdzies wzdluż szlaku czy to grozi jakimis problemamai
aguria

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 10:00

Grozi problemami, jest zakaz nielegalnego biwakowania na terenie Lasów Państwowych i parku narodowego. Plus możliwość popieszczenia przez niedźwiedzia.
Nie ma problemu z dotarciem do miejsc noclegowych, czasy przejść są zawyżone więc mając mapę łatwo możesz zaplanować pobyt.
lucyna
Zbanowany

Postprzez aguria » 25 cze 2010, o 12:38

lucyna napisał(a):Grozi problemami, jest zakaz nielegalnego biwakowania na terenie Lasów Państwowych i parku narodowego. Plus możliwość popieszczenia przez niedźwiedzia.
Nie ma problemu z dotarciem do miejsc noclegowych, czasy przejść są zawyżone więc mając mapę łatwo możesz zaplanować pobyt.
Dzieki za informacje bo juz martwilem sie ze z noclegami bedzie problem, mam zamiar codziennie gdzie indziej nocowac i mam nadzieje ze to wypali
aguria

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 13:45

Masz aż 7 dni na dojście z Komańczy na Rawki.
Komańcza schronisko PTTK lub gospodarstwo u państwa Byciów-Jeziorka-Chryszczata-tu nocleg w Rabem ścieżka oznakowana przez studentów zwiedzie Cię do bazy studenckiej-Rabe-powrót na szlak-Cisna-tu masz schronisko-masyw Jasła-Fereczata-Smerek-Dolny Smerek nocleg (może natrafisz tu na koncert Łysego)-Smerek-Połonina Wetlińska-schron u Lutka-Połonina Caryńska zejście na Przełęcz do schroniska Pod Małą Rawką i możesz w tym samym dniu zrobić Rawki, potem moim zdaniem nie ma co pchać się w inne miejsce, nie masz problemu z dojazdem w Gniazdo Tarnicy i Halicza, gdybyś jednak chciała zanocować w Ustrzykach G to omijaj szeroki łukiem Kremenaros.
lucyna
Zbanowany

Postprzez aguria » 28 cze 2010, o 09:28

lucyna napisał(a):Masz aż 7 dni na dojście z Komańczy na Rawki.
Komańcza schronisko PTTK lub gospodarstwo u państwa Byciów-Jeziorka-Chryszczata-tu nocleg w Rabem ścieżka oznakowana przez studentów zwiedzie Cię do bazy studenckiej-Rabe-powrót na szlak-Cisna-tu masz schronisko-masyw Jasła-Fereczata-Smerek-Dolny Smerek nocleg (może natrafisz tu na koncert Łysego)-Smerek-Połonina Wetlińska-schron u Lutka-Połonina Caryńska zejście na Przełęcz do schroniska Pod Małą Rawką i możesz w tym samym dniu zrobić Rawki, potem moim zdaniem nie ma co pchać się w inne miejsce, nie masz problemu z dojazdem w Gniazdo Tarnicy i Halicza, gdybyś jednak chciała zanocować w Ustrzykach G to omijaj szeroki łukiem Kremenaros.

Bardzo dziękuje Ci za wszystkie informacje
Czy Wiesz może czy na tej trasie, którą wybrałam są jakieś pola namiotowe bo nie ukrywam że z funduszami kiepsko i bardziej mi zależy na tanim noclegu
Może orientujesz się co do cen również w schroniskach
ja już nie mogę się doczekać urlop za 6 dni
aguria

Postprzez lucyna » 28 cze 2010, o 19:46

Nie mam pojęcia, nie korzystam ze schronisk ani z pól namiotowych. Na pewno można rozbijać się przy niektórych schroniskach: np. Pod Małą Rawką, Jaworzec (nie wiem jak jest teraz możesz ze Jaworca startować na Smerek), Pod Honem w Cisnej, w bazie studenckiej w Rabem, w Berehach G chyba też jest pole namiotowe i to na pół legalne, legendarne w Duszatynie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kozaczek » 1 lip 2010, o 16:26

Ja proponuję zacząć od Nowego Łupkowa zanocować Schronisku Stowarzyszenia Miłośników Schroniska w Łupkowie http://www.lupkow.info/teksty/lupkow.html. 1dzień marsz wzdłuż granicy razem z niebieskim szlakiem. Trasa bardzo urozmaicona przebiega lasami ,ale także terenami nie istniejących już wsi.Proponuję zanocować w Balnicy u Doroty i Wojciech Juda Balnica 1 pole namiotowe 7 zł. 2 dzień niebieskim szlakiem do Roztok Górnych nocleg w Schronisku cicha dolina lub na polu namiotowym. 3 dzień podążać dalej wzdłuż granicy przez Okrąglik, Płaszę, Rabią Skałę, Czoło aż do Przełęczy Czerteź gdzie można przenocować w schronie. Trasa ta wymaga jednak dobrej kondycji, prowadzi przez dzikie ostępy Puszczy Bukowej. 4 dzień Kremenaros Wielka Rawka, Dział ,Wetlina - nocleg naCampingu Górna Wetlinka k.Wetliny cena 6 zł. 5 dzień Czerwonym szlakiem na Smerek dalej na Połoninę Wetlińską nocleg w Chatka Puchatka. 6 dzień Zejście do Berehów Górnych i dalej czerwonym szlakiem na Połoninę Caryńską zanocować w Ustrzykach Górnych w schronisku Kremenaros. 7 dzień proponuję podjechać autobusem do Berezek gdzie zaczyna się szlak niebieski na Bukowe Berdo (długa i pasonująca wycieczka najdziksza i najrzadziej odwiedzana, a przy tym najbardziej urozmaicona połonina bieszczadzka.Schodząc z Krzemienia są dwa warianty; Kierunek Tarnica, Szeroki Wierch Ustrzyki Górne lub Kierunek Halicz, Rozsypaniec Wołosate, Ustrzyki Górne.
pozdrawiam
kozaczek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Marek » 20 lip 2010, o 21:07

Czy możesz coś więcej napisać o tym szlaku z Bereżek na Bukowe Berdo?,że niebieski to wiem ale jaki jest trudny,łatwy?
Marek
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi