Gdzieś w Sudetach i na niżu...

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Re: Gdzieś w Sudetach i na niżu...

Postprzez chwastek » 24 lis 2014, o 11:11

Jak kierowcą była niedźwiedziczka to tam jest grzaniec w termosie, a jak jerzu to herbata.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 24 lis 2014, o 17:50

Chwastek ma u mnie browara z Czeskiej republiki - tam jest termos.... W termosie zwyczajnie woda, bo żeby nie marnowac za duzo gazu z butli , sobie biore z chaty gotowana i usz...;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez chwastek » 24 lis 2014, o 19:26

Bo ja swój termos też tak opatulam ... zawsze to trochę dłużej będzie trzymał temperaturę.
A w tym roku, gdy temperatura powietrza sięgała 49 stopni na plusie w cieniu, to opatulałam tak termos w którym miałam kwas chlebowy - żeby dłużej był zimny w środku.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 25 lis 2014, o 18:36

ten termos niestety aktualnie wymaga opatulania bo stracił swoje własciwości. Przez dwa lata działał dobrze i nagle szlag go trafił. Chinol.

Ale nie o to nie oto...
Jeszcze kilka foci z ostatniej spaceriady po Ptaszniku:

Taki tam impresjonizm mi wyszedł...

Obrazek

Na Ptaszniku kamień:

Obrazek

na kamieniu krzyzyk:

Obrazek

i stara droga pod szczytem...

Obrazek

... i widok na Jawornik Wielki , o którym już coś pisalem i wklejałem jakieś focie;

Obrazek

i schodzimy :

Obrazek

ostatni akcent...

Obrazek

Tyle o Ptaszniku w Górach Złotych. Okolica iście beskidzko-bieszczadzka, z wyludnionymi osadami i pieknymi widokami. Przy normalnej widoczności widac Śnieznik i pasma górskie otaczające Kotlinę Kłodzką i rów G.Nysy. Polecam poszukiwaczom ciszy i spokoju. Miejsca gdzie zatrzymal się czas...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 25 gru 2014, o 16:34

Dzis czyli 25 grudnia kazdy poszedł do swojego koscioła... ja tez odbylem krotkie nieszpory...

Obrazek

dojechalem z Wro na taka przełączkę a z niej taki widoczek na południe...

Obrazek

i na zachód...

Obrazek

a na górce wita gmina Pieszyce...

Obrazek

stawiaja tam na szczycie kolejną boźnicę... jakby na dole było ich za mało...

Obrazek

ze szczytu na połnoc taki widoczek mnie zastał...

Obrazek

i jakies przebłyski na południu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... to by było na tyle.... zastanawiam się tylko co jutrzejszy dzień i swit przyniesie...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PiotrekF » 25 gru 2014, o 21:40

Te widoczki .... mmmmm 'pyszne' i pokazane tak ,że 'apetyt' wzbudzają .... niepomierny ;)
PF
PiotrekF
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 26 gru 2014, o 18:01

... a dziś czyli 26 decembra, w dzień pikny, pojechalem w inne miejsca swojego kultu... I oto kilka przytachanych fotek...

Zawsze gdy ide na Kalenice , od kilku juz lat lubie zejść nieco ze szlaku, żeby odwiedzic pewne ukryte wśród skał miejsce poświęcone (jeśli wogole można tak powiedzieć) pewnemu Piotrkowi, który lubil te góry... Schodzę ze szlaku,żeby kilka chwil podumać, o tych, którzy nie zabiegali o światłość wiekuistą, aby nad nimi swieciła, ukryli się pośród skał i w zaroślach.... Nikt nie znosi im zniczy ani nie stawia bukietów kwiatów... nie ma tez przemówień i wiązanek z salwą honorową...

Obrazek

...

Obrazek

... jak ktoś kiedys będzie szedl na Kalenicę, to odnależć może tę tabliczkę w tej grupie skal, przykrytą czapą granitognejsu...

Obrazek
... z Kalenicy na północ...Ślęża w czapce...

Obrazek

... na poludnio-zachód

Obrazek

... na południe...

Obrazek

... na południo-wschód...

Obrazek

Obrazek

... z tej wieży te widoczki. Wczoraj byłem na Sówce i widoczki były, dziś Sówka byla w czapce z chmur...

A wracając postanowiłem swoim zwyczajem zjechac z głównych tras i przypomniec sobie boczne, nawet nie żółte, na nich nie ma zadnych połaczeń, nie tylko ekspresów...jadąc sobie przez wioseczki przedgórza, mijając kolejną z nich, spojrzalem na wzgórze na wschód od niej , na szczycie piętrzyla się jakaś budowla. Jak się później okazało, stoi na nim wieża widokowa, zamurowana niestety (zabezpieczona znaczy po naszemu) a widok byłby ze szczytu zapewne wybitny. Otóz na szczycie tak zwanej Jańskiej Gory nad Piotrowkiem stoi wieża widokowa postawiona w XIXwieku (oddana do uzytku 18 października 1868 roku) abny upamietnić niejakiego Bismarcka, i jak się okazuje, jest to pierwsza wieża Bismarckowska na świecie. Warto się tym obiektem zainteresować, bo popada w coraz większą ruinę. Oto jedna przymglona fotka..

Obrazek

i link do wiedzy na jej temat: http://dolnoslaskie.fotopolska.eu/42948 ... l?o=b27977

a widoczek z wieży móglby byc taki:

Obrazek

na tę gorkę..

Obrazek

i znów na palac..

Obrazek

Wędrówki mijającego święto-lejkindu uważam za udane, szkoda tylko, że mi sie Niedźwiedziczka pochorowala, bo musialem sam sobie plecak nosić...

Myślę ze w niedzielę znowu odwiedzimy jakis zakątek niżu albo Sudetów... Ciagnie mnie na Pogórze Kaczawskie... hmmm... a wogóle to ciagnie mnie w Bieszczady, dobrze,że 8 stycznia juz tak blisko... i znowu kilka dni w domu.. Tak wogóle to może to ktos przeczyta- 10 stycznia w Honie final karpacki WOŚP-u. Zapraszam wszelkie żywe stworzonka co w okolicy będa przebiegac...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 gru 2014, o 21:52

Jerzu, coraz bardziej artystyczne zdjęcia robisz, patrzę i patrzę, cudnie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 27 gru 2014, o 18:34

... fakt, poswięcam więcej czasu na obróbke.. jest przy tym troche zabawy, żeby zrobić cos z niczego, ale dopiero się uczę... ;)

A teraz kilka fotek z dzisiaj, czyli 27 grudnia, nie maja...

Wycieczke rozpocząłem od odwiedzenia kilkun p[odwroclawskich miejscowości, gdzie rosna ladne palace i dworki... oto jeden z nich...
Obrazek

A potem postanowilem ob-pstrykac Ślężę, z kilku stron, mniej znanych, bo ludzie znają ją tylko z jednej jesiennej strony...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wrócilem na wzgorze nad Sokolnikami, żeby pofocić wieżę na Jańskim Wierszku, czyli na Patryji 253, jak mawiali miejscowi paliacy przwiezieni tam z ... Sokolnik... zapewne. Dowiem się... ...

Obrazek

to pierwsza wieża poświęcona Bismarckowi , na świecie, to tam powstal wogóle pomysl uczczenia tego wybitnego wodza...

Obrazek

Obrazek

i na koniec dzisiejszych wklejek, taki oto gwasz...

Obrazek

cdn...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PiotrekF » 28 gru 2014, o 00:00

jerzumarian napisał(a):... fakt, poswięcam więcej czasu na obróbke.. jest przy tym troche zabawy, żeby zrobić cos z niczego, ale dopiero się uczę... ;)

;) ... skutecznie... ;)
PF
PiotrekF
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pochwal się swoją okolicą