Górale szukają w Bieszczadach ziemi...

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Re: Górale szukają w Bieszczadach ziemi...

Postprzez bmiller » 25 mar 2009, o 21:44

Misieg napisał(a):Jak słyszę o wypasie owiec w Bieszczadach przed oczami stacją mi zdjęcia zdewastowanej Łopienki i podmurówka cerkwi w Paniszczewie :x

Czy myśląc o Grekach masz przed oczami zniszczoną cerkiew w Wolicy? Czy pływając po zalewie masz przed oczami najstarszą zachowaną do XX wieku cerkiew bojkowską z Chrewtu? Czy myśląc o naszych zwykłych rodakach nie-góralach i jeszcze bardziej nie-Grekach masz przed oczami te dziesiątki bieszczadzkich cerkwi, które zdewastowali i/lub zniszczyli? Na polu niszczenia bieszczadzkich cerkwi górale niczym wyjątkowym się nie zapisali więc kojarzenie ich właśnie z tym jest trochę krzywdzące.
bmiller
Stonka bieszczadzka

Postprzez Misieg » 25 mar 2009, o 22:12

Jeżeli ograniczam o nich moje myśli do ich działań na tym terenie to tak, mam za złe Greckim komunistom zniszczenie kilku cerkwi, turystom zniszczenie wnętrza cerki w Smolniku, budowniczym zalewu mam za złe brak perspektywicznego myślenia lub celowe działanie władz na szkodę nie tylko bieszczadzkich świątyń, góralom,którzy trzymali owce w miejscach świętych też mam to za złe itp. itd. Ale nigdzie nie mówię, że mam za złe wszystkim Grekom, kornikom i niedźwiedziom to co się stało z cerkwiami, tym bardziej nie przypisuje wszystkim góralom ich owcom zniszczenia cerkwi w Łopience i Paniszczewie. Zresztą na szczęście w dzisiejszych czasach coś takiego chyba by nie przeszło, chyba...
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Jan Tulin » 27 mar 2009, o 07:41

IraS napisał(a):Jak byś nie zauważył to w różnych wątkach wklejam różne newsy z prasy i nie tylko, nie widzę nic w tym złego. Kogoś jak temat nie interesuje to nie czyta, nie pisze a jak kogoś zainteresuje pisze swoją opinie, ty chyba nie należysz ani do jednych ani drugich a piszesz ;). Gdzie według ciebie miałem ten news wkleić w Karpatach rumuńskich ?

Iras,

Z takim bezczelnym człowiekiem jak Stonka nie warto gadać. Facet, który lekceważy ludzi publicznie zasługuje na kopa.
Jego filozofia wdrukowana niestety bez jego udziału w komórki, podobnie zresztą jak wielu innym "jedynie słusznym" przez Zielonych Rycerzy sprowadza sie do bardzo udanego tekstu, który znalazłem na forum:
"Jeżeli ktoś chce żyć normalnie niech wyjeżdża z Bieszczadów"
Jan Tulin

Postprzez krysia » 27 mar 2009, o 07:45

Jan Tulin napisał(a):[Z takim bezczelnym człowiekiem jak Stonka nie warto gadać.

tak tylko nieśmiało pragnę zauważyć, że z chwilą napisania pierwszego postu też stałeś się stonką :mrgreen: i to co gorsza bieszczadzką;-))
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Jan Tulin » 27 mar 2009, o 07:55

krysia napisał(a):
Jan Tulin napisał(a):[Z takim bezczelnym człowiekiem jak Stonka nie warto gadać.

tak tylko nieśmiało pragnę zauważyć, że z chwilą napisania pierwszego postu też stałeś się stonką :mrgreen: i to co gorsza bieszczadzką;-))

No może zbyt ostro, ale nie można przecież puszczać każdego bzdeta.
Jan Tulin

Postprzez bmiller » 27 mar 2009, o 09:14

Jan Tulin w swoim pierwszym poście na forum napisał(a):... z takim bezczelnym człowiekiem .... nie warto gadać ... zasługuje na kopa ...

My też serdecznie Cię witamy na forum.
bmiller
Stonka bieszczadzka

Postprzez zeglarz » 27 mar 2009, o 10:11

To się nazywa "wejscie z kopa(buta)"....
zeglarz
Stonka bieszczadzka

Postprzez Markela » 31 sty 2011, o 08:51

Mój kuzyn zakupił jakiś czas temu 2 owce rasy Merynos- wczesniej zajmował sie hodowlą owiec ale nie na tak dużą skale jak górale wypasający na hallach.
Aha jednej dał na imie FAREL a drugiej Collin.
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Poprzednia strona

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska