Górska Odznaka Turystyczna

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Górska Odznaka Turystyczna

Postprzez jerzumarian » 24 sie 2011, o 15:26

zrobiłem dużą srebrna. a jak dałem do weryfikacji na duża złota to tez weryfikator stwierdzil ze brak pieczątek z posrednich punktow. i tak skończyla sie moja przygoda z gotem w wieku 20 lat. a teraz to juz reguly sie pozmienialy i jakoś jest inaczej. nawet mi sie myślec nie chce.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 24 sie 2011, o 18:03

jaNO napisał(a): Jakieś wycieczki wielodniowe....kto na to ma czas w dorosłym życiu ?

Kolego, właśnie podczas długiego łikendu przez trzy dni wędrowaliśmy z małżonką czerwonym szlakiem (ale nie tym "głównym") po Beskidzie Żywieckim. Kto lubi górskie wędrówki, nie przeszkadza mu wiek.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 24 sie 2011, o 18:57

Dużo się pozmieniało w regulaminie - w dużych wycieczkach na duże got można robić nawet przerwy czasowe i miejscowe...czyli możesz sobie odpocząć i nawet podjechać :) Co do weryfikacji - ja nie miałem problemów w PTTKu w Krynicy Zdrój - no może jeden minimalny, kłóciłem się z weryfikatorem o jedną z punktacji. Po tym jak wziął mocniejsze okulary było ok. Fajna to zabawa i prędko mi się chyba nie znudzi :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez darkus » 25 sie 2011, o 08:05

trzydzieści lat temu zakończyłem swoją "przygodę" z GOT na małej srebrnej. Wtedy był to dla mnie też jakiś doping. Teraz nie chce mi się szukać "pieczątek". Pozostawiam sobie tylko przyjemność łażenia po górach. Niecierpliwie czekając na początek października. Do spotkania gdzieś na szlaku :-)
Darek
darkus
Stonka bieszczadzka

Postprzez jaNO » 25 sie 2011, o 12:24

krzyś napisał(a):
jaNO napisał(a): Jakieś wycieczki wielodniowe....kto na to ma czas w dorosłym życiu ?

Kolego, właśnie podczas długiego łikendu przez trzy dni wędrowaliśmy z małżonką czerwonym szlakiem (ale nie tym "głównym") po Beskidzie Żywieckim. Kto lubi górskie wędrówki, nie przeszkadza mu wiek.

Wiek nie przeszkadza - przeszkadza notoryczny brak czasu i kasy.
Robienie Dużej GOT wymaga odwiedzania konkretnych punktów , czasem w naprawdę rzadko odwiedzanych miejscach.
Strasznie trudne gdy się podczepiam do wyjeżdżającej ekipy albo gdy ciągnę ze sobą ludzi słabo chodzących albo takich co im się np. Bieszczady zaczynają i kończą na Połoninach. Przeskok jakościowy z małej na dużą jest absurdalnie wyżyłowany i to jest przyczyna że nikt tego nie robi
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 26 sie 2011, o 17:39

jaNO napisał(a):Przeskok jakościowy z małej na dużą jest absurdalnie wyżyłowany i to jest przyczyna że nikt tego nie robi

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Nie ma aż tak drastycznego przeskoku. Już bardziej drastyczne wydaja mi się normy na poszczególne małe stopnie. Duża GOT można spokojnie w Bieszczadach zdobyć ze względu na spore zagęszczenie punktów. Jeśli ktoś się mocno uprze to i wszystkie duże odznaki zdobędzie w Bieszczadach.
Piszesz też o czasie - wycieczka na dużą GOT ma być wielodniowa, czyli co najmniej dwudniowa - weekend każdy da radę wygospodarować. Co ciekawe w komentarzach do regulaminu GOT czytamy:
"Ważną zmianą w stosunku do starego regulaminu jest to że dopuszczalne są nieciągłości trasy zarówno w czasie jak i w przestrzeni - czyli można sobie podjechać, można sobie zrobić np. kilkudniową przerwę w wycieczce."(http://gotfaq.republika.pl/html/regulamin.html)

Piszesz, że punkty są mało uczęszczane. Patrząc na mapę tras punktowanych też się nie mogę zgodzić. Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska, Tarnica, Prz. Bukowska, Wielka Rawka, Chryszczata...można wejść i wcale nie ma tak wielkiego trudu...
Myślę, że to niezdobywanie GOT dużych i w ogóle GOT często wiąże się z tym co było w moim przypadku - niewiedzą o ich istnieniu.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 30 sie 2011, o 06:21

albo nienoszeniem książeczek vel karteczek na pieczątki :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Offtop