GPS 50 Bieszczady

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

Re: GPS 50 Bieszczady

Postprzez Piotr_S » 25 mar 2010, o 17:10

Ajger napisał(a):Tyle, że to jest wersja upgrade i jeśli instalator nie wykryje starszej wersji, to nie zainstaluje MapSource.
Tu: http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=1550" można poczytać, jak rozwiązać ten problem.

U mnie nie działa - sprawdzałem na dwóch kompach. Być może ten wpis do rejestru jest do jakichś konkretnych wersji i nowszych upgrade nie obejmuje (wątek z 2007 roku). Klucz dodaje się prawidłowo -ale MapSource nadal nie widzi poprzedniej wersji.
Piotr_S
Administrator

Postprzez andrzej627 » 25 mar 2010, o 18:49

Piotr_S napisał(a):U mnie nie działa - sprawdzałem na dwóch kompach.

Windows XP?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 25 mar 2010, o 20:09

andrzej627 napisał(a):Windows XP?

Tak.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Ajger » 26 mar 2010, o 08:17

Prawidłowa zawartość pliku .reg jest taka:
Kod: Zaznacz cały
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Applications\MapSource]
"InstallDir"="C:\\Garmin\\MapSource.exe"

Jeśli prawidłowo zapisuje się w rejestrze, to spróbuj zainstalować tę wersję:
http://firmus.com.pl/gps/MapSource_6137.exe
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 26 mar 2010, o 08:41

Ajger napisał(a):Jeśli prawidłowo zapisuje się w rejestrze, to spróbuj zainstalować tę wersję:

Dzięki - ta wersja działa.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 31 mar 2010, o 22:39

Przejrzałem mapke na razie bardzo pobieżnie - całkiem dobra, choć mało szczegółów, pewnie z czasem przybędzie.
Z takich kosmetycznych rzeczy, które na razie rzuciły mi się w oczy:

Stamków Łaz - poprawiłbym na Stanków Łaz (za kamieniołomem w Komańczy)
Schronisko Kropiwne w Bystrem - nie działa
Jezioro Myczkowskie - ten błąd pokutuje jeszcze na niektórych mapach. Myczkowskie byłoby w Myczkowie, w Myczkowcach jest Jezioro Myczkowieckie.

BTW: rozbawił mnie trochę parking na końcu drogi z Rabego, albo jadąc/idąc od drugiej strony na końcu stokówki (tej co leci na Huczwice, tylko wcześniej się rozwidla i to jest ta, która odbija w lewo).
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez GPS Maniak » 1 kwi 2010, o 18:06

Dzięki :)

Co do Jeziora "M" mam mieszane uczucia. Obie nazwy chyba nadal mają się w kartografii dość dobrze. W sumie może najwłaściwiej byłoby napisać: "Zbiornik Myczkowiecki"?
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 2 kwi 2010, o 12:45

GPS Maniak napisał(a):W sumie może najwłaściwiej byłoby napisać: "Zbiornik Myczkowiecki"?

Hehe - no nie jest to takie proste bo będzie się gryzło. Z rezerwatem :) Pamiętam ten "układ" nazw ze starych map Compass'a - wówczas gdy robiłem dla nich poprawki do kolejnych wydań map, udało mi się zmienić m.in. również tę nazwę właśnie na Jezioro Myczkowieckie bo był paradoks. Na mapie było Jezioro Myczkowskie a parę centymetrów obok "Rezerwat nad Jeziorem Myczkowieckim" :D
Nazwa Zbiornik Myczkowiecki jest ok, tylko że również masz ten rezerwat, którego urzędowa nazwa brzmi właśnie tak jak wyżej.

Jeżeli obie nazwy jeszcze funkcjonują, to myślę że ta pierwsza i tak prędzej czy później umrze, ponieważ nie bardzo wiem jakie argumenty mają zwolennicy Jeziora Myczkowskiego, skoro prawidłowa odmiana wsi to: Myczkowce - Myczkowiec (a nie Myczkowców, wówczas mogłoby być Myczkowskie). Nie mam jednak literatury pod ręką na poparcie - Barszcza by tu trzeba zawołać, to pewnie by to czymś podparł. Natomiast jeśli funkcjonują tylko w kartografii, to nie warto powielać, bo mapy nie są póki co wykładnią poprawności nazwy.
Piotr_S
Administrator

Postprzez tomg » 23 kwi 2010, o 07:04

dyskutujecie fachowo a ja tu początkujący patrzę na tę mapę i jestem pełen uznania dla tej mapy. majowy weekend w Bieszczadzie to mój chrzest gps-owy, do dyskusji z wami daleko..... ale poczekajcie
pozdrawiam
tomg
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 30 lip 2011, o 13:53

Znana ze strony http://gps.bieszczady.pl koncepcja wektorowej mapy turystycznej w nowej odsłonie.

Nowa mapa Bieszczadów GPS Maniaka dostępna jest tutaj:
GPS_50_Walker
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt