GPS 50 Bieszczady

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

GPS 50 Bieszczady

Postprzez IraS » 23 mar 2010, o 21:46

Naprawdę fajna mapa, może trochę o nie podyskutujemy. Każdy z nas na swój sposób zna Bieszczady może zamieścimy tu swoje sugestie co do mapy ew błędy czy nieścisłości by przy aktualizacji można było skorygować czy nanieść co nie co.

Ja np wypatrzyłem, że nie jest zaznaczona droga z Zawozu do OW Nowa Sarzyna. Wcześniej ta droga była Off Roadowa ale w zeszłym roku ją poprawili i można spokojnie osobówką sobie przejechać. Warto tam przejechać zrobić ślad i nanieść.

Oczywiście nie chcę by ten temat był odebrany przez autora jako jakieś czepialstwo :), ale wiem że takie wskazówki są cenne. Sam często wykonuje pewne korekty do map papierowych dla naszego kolegi Rafała z Ruthenusa.
IraS
Administrator

Re: GPS 50 Bieszczady

Postprzez GPS Maniak » 23 mar 2010, o 22:05

Spokojnie. Można krytykować. Co najwyżej ..... nie naniosę poprawek ;)
Przypomnę jednak, że jest to mapa nieco zubożona w stosunku do tego co mam w swoim odbiorniku. Różnice może nie są powalające, ale jednak są.

Dzięki za otwarcie tematu. Faktycznie, mój sposób patrzenia na bieszczadzką mapę nie musi być "jedyny słuszny", zatem może dyskusja wpłynie na zmianę wizerunku mapy? Oczywiście dla osób, które użytkowują Garmina i wniosą coś ciekawego, można przewidzieć jakieś profity - np. w postaci pełnej wersji mapy, która zresztą obejmuje znaacznie większy obszar.
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 23 mar 2010, o 22:13

Ha ha mapa jest świetna choć zawsze coś można ulepszyć. Ja miałem sporo ciekawych punktów w swoim 60cs, ale leżą gdzieś pod Uroczyskiem Piekło w Gorganach ;) razem z odbiornikiem. Warto by nanieść, nie wiem czy masz dwa wodospady na potoku Hulskim i wodospad "na tyłach" kamieniołomu w Berehach. Jak by co to zaciągnę tam Wojtka w maju by dokonał pomiaru :)

Co do map taka śmieszna ciekawostka z Ruthenusa, już nie pamiętam ale chyba na 1 wydaniu mapy grafik nanosił znaczek basenu w Bystrem i paluszek mu się na myszce omskną i znaczek basenu upadł pod Hryszczatą ;)
IraS
Administrator

Postprzez Ajger » 24 mar 2010, o 09:20

IraS napisał(a):Ja np wypatrzyłem, że nie jest zaznaczona droga z Zawozu do OW Nowa Sarzyna.

Częściowo jest, w każdym razie na wersji Pro :D
Wiele razy przechodziłem tą drogą i jest całkiem możliwe, że mam jeszcze gdzieś ślad GPS. Poszukam. Jakby coś, to podeślę do Lecha :D
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 24 mar 2010, o 10:01

Osoby, które nie korzystają z GPS a chcieli by pobawić się z mapą mogą sobie ściągnąć darmowy program Mapsurce http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=209 i przeglądać ją sobie w swoim komputerze.
IraS
Administrator

Postprzez Ajger » 24 mar 2010, o 10:09

Tyle, że to jest wersja upgrade i jeśli instalator nie wykryje starszej wersji, to nie zainstaluje MapSource.
Tu: http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=1550" można poczytać, jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Postprzez GPS Maniak » 24 mar 2010, o 10:18

No to może jeszcze podamy najważniejszy link. Link do samej mapy ;) :D http://gps.bieszczady.pl/mapy-gps_50.htm
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 24 mar 2010, o 12:13

Lechu, przewidujesz jakaś aktualizacje mapy przed majem?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez GPS Maniak » 24 mar 2010, o 12:36

Rozumiem, że mówimy o wersji "pro"?
Generalnie będzie. Miałem nawet zamiar wyjść z nowymi obszarami, a nie wiem czy się wyrobię :oops:

Natomiast jeżeli chodzi o istniejący obszar mapy, to w chwili obecnej mam już trochę zmian.
Mam 6 arkuszy w nowszej wersji. Akurat te arkusze, które nas interesują najbardziej: M34 92,93,94,104,105,106
Jakie to zmiany? Kilka zmian w układzie szlaków w okolicach Jaślisk + kilka cmentarzyków w tamtym regionie.
Do tego zmiany kompleksowe, póki co tylko w tych 6-ciu arkuszach:
- mapa została mocno uzupełniona nazwami "regionów" - widać to zresztą na screenach w moim przewodniku
- część nazw, otrzymała polskie "ogonki"
- wprowadziłem lokalizację słupków granicznych z numeracją
Mam nadzieję, że do 25-27 kwietnia taki lifting uda mi się zrobić dla nieco większej ilości arkuszy, wówczas dam znać co i jak.
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez Ajger » 25 mar 2010, o 13:54

Ajger napisał(a):Wiele razy przechodziłem tą drogą i jest całkiem możliwe, że mam jeszcze gdzieś ślad GPS.

No niestety nie mam już tracka. :cry: Zatem przy najbliższej okazji trzeba będzie przedreptać tą drogą. Się zrobi. :)
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt