GPS w telefonie

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

Re: GPS w telefonie

Postprzez Agniesia » 26 maja 2015, o 09:24

Jak zaczniesz robić seryjnie to biorę dwie sztuki :)
Agniesia
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 28 maja 2015, o 06:30

Ostatnio zainstalowałem Trekbuddy, bardzo fajna aplikacja . mapy są gotowe do kupienia( Compas), lub wykonuję samodzielnie w MOBAC. Słowacja jest pokryta w 100%. jedynym minusem jest to ,że mapa nie obraca się do kierunku jazdy, ale po kilku próbach można się przyzwyczaić .
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 28 maja 2015, o 07:36

Kilka lat temu szukałem dla siebie idealnej aplikacji która spełni moje wymagania. Większość z nich okazywała się aplikacjami do zbierania statystyk i chwalenia się nimi na fb. Trafiłem wtedy również na apkę wymienioną przez ciebie. Coś mi tam brakowało, nie pamiętam już teraz co? Na wielu forach jest jednak chwalona. Ważne aby przed wyprawą dobrze poznać używaną przez nas aplikację aby później nie było frustracji w środku lasu. Mobile atlas creator (MOBAC) jest chyba najlepszym, najprostszym programem do generowania map.

Wracając do wypowiedzi koleżanki. "Produkować" coś dla siebie a na zamówienie to dwie różne sprawy. Urządzenie na zamówienie musi spełniać wiele wymogów które dla mnie świadomie są nieistotne. Niestety nie planuje takiego przedsięwzięcia. Mogę ewentualnie coś zaproponować gotowego z rynku ale tak jak pisałem wcześniej z "górnej półki"
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 28 maja 2015, o 20:02

Przepraszam że post pod postem ale edycja już niemożliwa.
Sprawdziłem w Oruxmaps. Można ustawić aby mapa się obracała w kierunku jazdy. Dzisiaj dodatkowo zrobiłem aktualizację i przy okazji pobawiłem się nią. Można bezpośrednio w aplikacji tworzyć mapy offline na podobnej zasadzie jak w MOBAC. Polecam.
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5

Postprzez bogdan64 » 29 maja 2015, o 06:37

Jeżeli ma to być GPS do samochodu to dobrze mieć urządzenie z min 5 calowym ekranem najlepiej z Auto mapą . Do nawigacji turystycznej bardzo ważne są mapy. W trek buddy mamy jeszcze wiele innych możliwości. Podawana jest wysokość w m. npm. którą możemy skalibrować, prędkość marszu. nawigacja do własnego wcześniej dodanego punktu. No i oczywiście mapy. Jak pisałem wcześniej najlepiej wypada pod tym względem terytorum Słowacji, idealne rozrysowanie szlaków turystycznych. Co jest ważne program jest bardzo prosty.W tel Samsung mini4 po złapaniu sygnału, wkładam do kieszeni i cały czas nawiguje. Nie tracimy czasu na odświeżanie. W pełni naładowana bateria starcza na ok. 7 godzin nieprzerwanej pracy. Ja mam wersję TrekBuddy 4.0 która jest darmowa. Podobno wraz z zakupem mapy otrzymamy wersję 5.0 . Cena jest do zaakceptowania ok 30 zł (razem z wersją elektroniczną otrzymujemy tez papierową). Dla mnie ważne jest to ze moge własnoręcznie wykonac mapę w interesującej mnie skali za pomocą MOBAC.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez kafel » 1 lip 2015, o 09:44

Witam wszystkich: wracam w sierpniu w Bieszczady chyba ze 20-ty raz, lecz pierwszy raz z GPS... właśnie męczę MOBAC :) i tworzę atlasy Bieszczad.
Jak wspomniał kolega wyżej w telefonie OruxMaps: program z taką ilością opcji, że komercyjne i drogie rozwiązania mogą się zawstydzić, do tego mapy jakie się chce /sam tworzę 3-y rodzaje w MOBAC/. Doceniłem GPS w tym roku w Beskidzie Małym: deptanie po nieoznakowanych szlakach to prawdziwa przyjemność... i czasem na przecinkę, jednak tam wykorzystywałem Seemap z mapami Compassu, tu też je mam jako alternatywę.
Telefon po 6-7 godzinach zużywał mniej niż 20% baterii - jednak Seemap to bardzo prosta aplikacja bez bajerów, a Orux na pewno zje więcej, ale w kieszeni duży powerbank i druga bateria do telefonu :)
Nawigacja do samochodu: automapa nie ma generalnie poważnej konkurencji: i w nawigacji i na androida sprawuje się świetnie, co do wielkości ekranu: wszystko zależy od jakości wzroku i od ustawień programu, lecz przy pionowym ustawieniu telefonu moje 4 cale wystarczą w zupełności, nawigacja ma 6 - ale obraz w poziomie.
Co do OruMax zdam relację pod koniec sierpnia, bo sam jestem ciekaw jak wypadną mapy: w programie w locie przełącza się pomiędzy różnymi i oprócz wektorowych dla całej Polski tworzę 3 inne dla rejonu, gdzie się wybieram...
kafel

Postprzez kafel » 1 lip 2015, o 14:40

Pomyłka w druku: nawigacja samochodowa ma 5 cali, poza tym: sam ostatnio zakupiłem automapę na androida: nowa wersja świetnie chodzi, no i staniała..., a poza tym np: na Europę AM, można wykupić licencje krótsze: na tydzień, 90 dni... jest też darmowy 7ways z mapami UMP, ale to jeszcze produkt niepełny, choć ambitny.
Są również programy pirackie... ale nie będę popularyzował :)
kafel

Postprzez Darkos » 17 wrz 2015, o 16:29

Polecam darmowe mapy of-line w telefonach Nokia z Windows
HERE Maps aplikacja dla wędrówek pieszych i rowerowych
HERE Drive+ aplikacja z mapami samochodowymi. Aktualizacje darmowe.
Darkos
Stonka bieszczadzka

Postprzez kafel » 21 wrz 2015, o 10:07

Here: bardzo dobra.... bo darmowa: mapy drogowe nieaktualne, o szlakach górskich można zapomnieć...

P.S. - pracuje nawet po wyjściu z aplikacji, więc w terenie zeżre baterię w try- miga... ale w teren i tak się nie nadaje
kafel

Postprzez Darkos » 21 wrz 2015, o 15:03

Tobie nie nadaje się mi nadaje się wystarczy zmienić mapy na satelitarne lub hybrydowe, co do automapy polecam kliknąć w opcje i aktualizację mapy. Aktualizacje map NOKIA wychodzą średnio 2-3 razy miesięcznie rozmiar paczek aktualizacyjnych ok 200 Mb.

pracuje nawet po wyjściu z aplikacji, więc w terenie zeżre baterię w try- miga... ale w teren i tak się nie nadaje

Nie prawda nie pracuje przy wyjściu z aplikacji, pracuje kiedy aplikację zminimalizujesz stzralką <-------. Zawsze mam w plecaku power-bank i powerbank z baterie słoneczną, ale NOKIA bez problemu chodzi 2 dni bez lądowania.

p.s Awatar masz "bardzo męski" :D
Darkos
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt